СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20142578
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1556
10683
53059
12239
333161
20142578

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 03:21

Відпочинок

Понад 130 дітей вирушили на відпочинок та оздоровлення Друк E-mail

 

132 миколаївці поїхали до дитячого табору на Івано-Франківщині.

Це вже друга група дітей, які отримали безкоштовні путівки від міста.

Коштом бюджету громади путівки на двотижневий відпочинок у гірській місцевості на заході України надають дітям пільгових категорій. 

Це діти сироти та ті, хто залишився без батьківського піклування, діти з багатодітних і малозабезпечених родин, сімей ВПО, військовослужбовців, загиблих воїнів та обдаровані миколаївці.

Як повідомляла раніше пресслужба міськради, у Миколаєві внесли зміни до цільової програми, згідно з якими оновлено вимоги до закладів дитячого оздоровлення та відпочинку. Також визначено, що оздоровлення дітей може бути організовано упродовж всього року, а не лише в літній період.

За словами начальниці служби у справах дітей Юлії Кравченко, міська рада посилила вимоги до закладів, які бажають прийняти наших дітей. 

Насамперед, йдеться про наявність укриття, облаштованих приміщень з інтернетом для навчання, протипожежну безпеку та можливість підвезення дітей на відпочинок і в зворотньому напрямку.

У місті вже розпочали підготовку до відправлення на оздоровлення чергової групи юних миколаївців. 

Заклади обирають шляхом відкритих торгів на майданчику Прозоро.

Детальніше: Понад 130 дітей вирушили на відпочинок та оздоровлення

Опубліковано: Неділя, 01 жовтня 2023, 11:09
Миколаївські депутати підтримали зміни у програмі відпочинку дітей Друк E-mail

(Фото: Міністерства соціальної політики)

Миколаївські депутати розглянули проєкт рішення Про затвердження програми відпочинку дітей 2022-2024 років зі змінами.

Про це стало відомо на сесії Миколаївської міськради.

Зміни у програмі стосуються терміну проведення оздоровлення та місця, а також додалися вимоги до закладів, які можуть брати участь в торгах.

З доповідями по відповідним питанням виступила начальниця служби у справах дітей Миколаївської міської ради Юлія Кравченко.

Вона пояснила, що, у зв'язку з тим, що миколаївські школярі навчаються в онлайн-форматі, з'явилася можливість проводити оздоровлення не лише в літній період. Оскільки наразі Чорне море недоступне для відпочинку, його проводитимуть в гірських районах заходу України. 

Виникла також і додаткова умова з організації місця для навчання в таборах, які братимуть участь у торгах на Прозоро. 

Ми забезпечуємо можливість діткам займатися онлайн в цих таборах, тому що вносимо зміни до програми та умови до відкритих торгів щодо забезпечення закладів відпочинку приміщеннями, в яких діти могли б робити уроки. Це мають бути приміщення зі сталим потужним вай-фай та можливістю заряджати гаджети, - пояснила Юлія Кравченко.

Депутати підтримали рішення та затвердили програму відпочинку дітей на 2022-2024 рр. зі змінами більшістю голосів. 

Також начальниця служби у справах дітей розказала, скільки в середньому коштує відпочинок на одну дитину.

Середня вартість одного дня на дитину - 1138 грн 81 копійка. Відпочинок складає 14 днів. З цього виходить, що вартість путівки для однієї дитини складає 15 943 грн 42 коп. Сюди входять витрати на перевезення дітлахів до міста відпочинку та у зворотному напрямку, - розказала Юлія Кравченко.

Детальніше: Миколаївські депутати підтримали зміни у програмі відпочинку дітей

Опубліковано: П'ятниця, 08 вересня 2023, 09:34
Трикратський ліс Друк E-mail

trykratsky-lis-min-min

Трикратський ліс – унікальні рукотворні лісонасадження на річці Арбузинка Миколаївської області, які за своєю красою не поступаються Софіївському парку в Умані.

В XIX ст. у посушливих степах Миколаївщини граф Скаржинський створив неподалік свого маєтка справжній зелений оазис. Трикратський ліс складається з декількох урочищ, які плавно перетікають одне в одне. З «Васильєвої пасіки» потрапляєш в «Лабіринт», з «Літнього хутора» – в «Мироновий гай» і «Виноградний сад».

Є тут і могутні дуби, яким більше 200 років, і озеро, повне риби, і бізони, і навіть невелика популяція лелек. Та найбільше Трикратський ліс славиться своїми звивистими стежками та безліччю невеликих мостів через річку Арбузинка. За це він отримав назву «Лабіринт».

Сьогодні Трикратський ліс – заповідна територія, яка входить до складу Національного парка «Гранітно-степове Побужжя».

Детальніше: Трикратський ліс

Опубліковано: Середа, 24 липня 2019, 10:58
На Миколаївщині продовжується встановлення інтерактивного обладнання в інклюзивно-ресурсних центрах Друк E-mail

У рамках року освіти та інклюзивного навчання, оголошеного головою Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, активно продовжується встановлення інтерактивного обладнання в інклюзивно-ресурсних центрах Миколаївщини.

9 листопада 2018 року встановлено обладнання в обласному ресурсному центрі підтримки інклюзивної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Фахівці обласного ресурсного центру надають методичну підтримку спеціалістам інклюзивно-ресурсних центрів, педагогічним працівникам, практичним психологам, соціальним педагогам, асистентам вчителів закладів освіти щодо організації навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання.

Також на минулому тижні встановлено обладнання в інклюзивно -ресурсному центрі Первомайської міської ради для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

До комплекту входить інтерактивна пісочниця з натуральним піском та фігурками тварин, інтерактивна підлога з комплектом ігор та завдань, LCD- панель для розвитку моторики та пізнавальних процесів, комп’ютерна система для розвитку дрібної моторики, логопедичне дзеркало. Відтепер стали доступними для дітей з особливими освітніми потребами ігри для фізичного розвитку, координації рухів, розвитку дрібної та загальної моторики, художньо-естетичного розвитку, розвитку музичних здібностей, навичок малювання, мовлення, програм-казок, логічних головоломок, програм-тестів.

Детальніше: На Миколаївщині продовжується встановлення інтерактивного обладнання в інклюзивно-ресурсних центрах

Опубліковано: Середа, 14 листопада 2018, 10:02
Туристичний та курортно-рекреаційний комплекс Миколаївської області Друк E-mail

На степовому півдні України, що славиться ласкавими сонячними днями, знаходиться Миколаївська область. Її унікальне географічне положення, яке визначається сусідством із чотирма областями – Одеською, Кіровоградською, Дніпропетровською та Херсонською, оточенням з півдня привітними теплими водами Чорного моря, сприятливим помірно-континентальним кліматом, сприяє як економічному, так і природно-рекреаційному та туристичному розвитку.

Площа Миколаївської області складає 24,6 тис. кв. км, а населення – 1189,5 тис. чол., в тому числі 804,7 тис. чол. складає міське населення та 384,8 тис. чол. населення, що проживає в сільській місцевості.

В існуючих межах область визначена 22 вересня 1937 року.

В області налічується 19 адміністративно-територіальних районів, 5 міст обласного значення та 4 районного значення, 17 селищ міського типу та 900 сільських населених пунктів.

Обласний центр – місто Миколаїв, яке було названо на честь святого Миколая Мирлікійського – заступника моряків і мандрівників, та засновано на відвойованих у турків древніх землях у 1789 р. по волі князя Г.О.Потьомкіна-Таврійського поряд із закладеною роком раніше верф'ю в місці злиття двох річок – Південного Бугу й Інгулу.

Детальніше: Туристичний та курортно-рекреаційний комплекс Миколаївської області

Опубліковано: Понеділок, 16 липня 2018, 16:28
Розпочато оздоровчий сезон 2018 року! Друк E-mail

З  метою забезпечення організації  оздоровлення та відпочинку дітей в області, прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації від  27 лютого 2018 № 49-р «Про затвердження заходів щодо реалізації у 2018 році Програми відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2014-2018 роки», яким затверджено план заходів щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році.

В період  оздоровчої  кампанії 2018  запланована робота 479 закладів оздоровлення та відпочинку, а саме:

  • ДОЦ «Орлятко та ДОЗ «Вітрила» Миколаївської обласної ради;
  • стаціонарні оздоровчі заклади – 3;
  • пришкільні табори з денним перебуванням – 286;
  • літні мовні табори – 163;
  • GoCamp – 25.

Для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами, дітей учасників АТО, які є вихованцями  закладів інституційного догляду та виховання Миколаївської обласної ради у дитячому  оздоровчому центрі «Орлятко» влітку 2018 року оздоровлення дітей заплановано з 08.06.2018 по 30.08.2018, у дитячому оздоровчому закладі «Вітрила» Миколаївської обласної ради - з 04.06.2018 по 30.08.2018.

З метою забезпечення безпечного відпочинку  дітей під час оздоровлення в літніх таборах просимо дотримуватися правил безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, поведінки на воді, санітарно-гігієнічних правил. Адже, «здоров’я — це найбільший скарб людини».

Детальніше: Розпочато оздоровчий сезон 2018 року!

Опубліковано: Неділя, 08 липня 2018, 14:34
Розвиток туристично-рекреаційної сфери Миколаївської області у 3 кварталі 2015 року Друк E-mail

У туристично-рекреаційній сфері області продовжено роботу над формуванням міжнародного позитивного іміджу «Миколаївщинатериторія приваблива для туризму і відпочинку».

Рекреаційно-туристичний потенціал Чорноморського узбережжя Миколаївської області складається з морських піщаних пляжів довжиною близько 140 км, джерел мінеральної води із затвердженими запасами до 1 тис. куб. м, запасів лікувальних грязей, особливо Тилігульського та Бейкушського лиманів з геологічними запасами понад 2 млн. куб. м., що створює умови для оголошення даних рекреаційно-туристичних зон кліматичними та бальнеологічними курортами місцевого та державного значення.

З метою підготовки зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону щороку затверджується розпорядження голови облдержадміністрації «Про заходи щодо підготовки до літнього оздоровчо-туристичного сезону в Миколаївській області», відповідно до якого вживаються організаційні заходи щодо підготовки туристичної інфраструктури зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону, забезпечення безпеки туристів і відпочиваючих, здійснення контрою за якістю послуг, що надаються для населення.

У Миколаївській області за станом на 01.10.2015діє 10 ліцензованих туроператорів.

За даними головного управління статистики у Миколаївській області на території області діють 316 колективних засобів розміщення на 315 колективних засобів розміщення на 32442 місць, з них: готелів та аналогічних засобів розміщення – 89 (2878 місць); спеціалізованих засобів розміщення – 226 (29564місць), 35 дитячих оздоровчих таборів на 8991 місць, 3 аквапарки та 1 дельфінарій, які головним чином, зосереджені в рекреаційно-оздоровчих зонах Березанського та Очаківського районів, а також місті Очаків.

Протягом літнього оздоровчо-туристичного сезону в зонах відпочинку області оздоровлено близько 250 тис. організованих туристів. Кількість туристів, що відвідали область у період літнього оздоровчо-туристичного сезону 2015 року збільшиласть на 10%. Коефіцієнт заповнюваності закладів склав близько 70%.

З метою забезпечення дитячого оздоровлення щороку в області діяли 36 позаміських дитячих закладів; 7 санаторіїв; 1 спортивно-оздоровчий заклад, 335 пришкільних табори з денним перебуванням та 67 мовних таборів, якими охоплено 66 тисяч дітей шкільного віку або 61,6% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Завдяки проведеній роботі, літній оздоровчо-туристичний сезон в області пройшов організованіше ніж у попередні роки, вдалось забезпечити більш якісні умови для перебування туристів і відпочиваючих.

Цього року, на організацію оздоровлення та відпочинку дітей вдалося зібрати більше 21 млн. грн., з них майже 12 млн. виділено з обласного бюджету, 6 млн. – кошти районних бюджетів та трохи більше 3 млн. гривень позабюджетні залучені кошти.

Для забезпечення відповідного рівня безпеки відпочиваючих протягом літнього оздоровчо-туристичного сезону 2015 року в області:визначено 56 місць масового відпочинку населення на водних об'єктах, з них 32 мають статус пляжу;проведено обстеження дна акваторії водолазами-професіоналами 56 місць відпочинку на воді (100%); створено 57 сезонних рятувальних постів; цілодобово здійснювали чергування 3 рятувальні служби та 6 станцій.

За перше півріччя 2015 року в розвиток туристичної інфраструктури області було вкладено майже 10 млн. грн. інвестиційних коштів, що на 1,1 млн. грн. більше порівняно з 2014 роком (8,9 млн. грн.).

Крім традиційного відпочинку на Чорноморському узбережжі туристам та відпочиваючим надавались послуги сільського (зеленого) туризму. В області налічується 74 об’єкти сільського (зеленого) туризму, що головним чином зосереджені у Березанському, Очаківському, Арбузинскому, Веселинівському та Новодеському районах області, найбільшими з них є: страусина ферма «Саванна» (с. Ставки Веселинівського району); страусина ферма «Кременівський страус» (с. Кременівка Веселинівського району); PRIVАТ комплекс рибалки і відпочинку «Золота Підкова» (с. Кандибине Новоодеського району); розважальний центр «Козацька застава» (смт Костянтинівка Арбузинського району).

В області проведено паспортизацію та інвентаризацію туристичних ресурсів. За станом на 01.10.2015проведено паспортизацію 158 туристичного об’єкта, з них: музеїв – 20, об’єктів природно-заповідного фонду – 56, пам’яток архітектури – 33, пам’ятників історії та пам’яток монументального мистецтва – 16, санаторно-курортних закладів – 14, готелів – 12, культурно-розважальних закладів – 3, об’єктів сільського туризму – 2, закладів харчування – 2.

На території області знаходяться 141території та об'єкти природно-заповідного та природоохоронного фонду загальною площею 75тис. га, найбільшими з яких є:

•         частина Біосферного заповідника «Чорноморський»;

•         Природний заповідник «Єланецький степ»;

•         Національні природні парки «Бузький Гард», «Білобережжя Святослава»;

•         Регіональні ландшафтні парки «Приінгульський», «Тилігульський», «Гранітно-степове Побужжя» та «Кінбурнська коса».

Детальніше: Розвиток туристично-рекреаційної сфери Миколаївської області у 3 кварталі 2015 року

Опубліковано: Понеділок, 12 жовтня 2015, 16:09
До Всесвітнього дня туризму Друк E-mail

Щороку 27 вересня у світі відзначається День туризму.

За повідомленням Головного управління статистики, на Миколаївщині у 2014 році діяло 65 суб’єктів туристичної діяльності (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців). За видами туристичної діяльності вагомою була частка турагентів (89,2% від загальної кількості суб’єктів), частка туроператорів склала 9,2%, суб’єктів, що здійснюють екскурсійну діяльність – 1,6%.

Торік суб’єктами туристичної діяльності реалізовано 6,2 тис. туристичних путівок на 71,6 тис. туроднів. Вартість реалізованих туристичних путівок становила 81,6 млн.грн.

Усього за рік суб’єктами туристичної діяльності обслуговано 9,1 тис. туристів. У їх складі 83% –частка туристів-громадян України, які подоро-жували за кордоном,і 17% – внутрішніх туристів.

У 2014 році найбільшою популярністю серед туристів, які подорожували за кордоном, користувалися подорожі до Єгипту, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Греції та Болгарії.

Переважна більшість (98,7%) туристів основною метою подорожі зазначили дозвілля та відпочинок.

Опубліковано: Середа, 23 вересня 2015, 01:00
До Всесвітнього дня туризму Друк E-mail

Щороку 27 вересня у світі відзначається День туризму.

За повідомленням Головного управління статистики, на Миколаївщині у 2014 році діяло 65 суб’єктів туристичної діяльності (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців). За видами туристичної діяльності вагомою була частка турагентів (89,2% від загальної кількості суб’єктів), частка туроператорівсклала 9,2%, суб’єктів, що здійснюють екскурсійну діяльність – 1,6%.

Торік суб’єктами туристичної діяльності реалізовано 6,2 тис. туристичних путівок на 71,6 тис. туроднів. Вартість реалізованих туристичних путівок становила 81,6 млн.грн.

Усього за рік суб’єктами туристичної діяльності обслуговано 9,1 тис. туристів. У їх складі 83% –частка туристів-громадян України, які подоро-жували за кордоном,і 17% – внутрішніх туристів.

У 2014 році найбільшою популярністю серед туристів, які подорожували за кордоном, користувалися подорожі до Єгипту, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Греції та Болгарії.

Переважна більшість (98,7%) туристів основною метою подорожі зазначили дозвілля та відпочинок.

Опубліковано: Вівторок, 22 вересня 2015, 01:00
Інформація про розвиток туристично-рекреаційної сфери області e IV кварталі 2014 року Друк E-mail

У туристично-рекреаційній сфері області продовжено роботу над формуванням міжнародного позитивного іміджу «Миколаївщинатериторія приваблива для туризму і відпочинку».

Рекреаційно-туристичний потенціал Чорноморського узбережжя Миколаївської області складається з морських піщаних пляжів довжиною близько 140 км, джерел мінеральної води із затвердженими запасами до 1 тис. куб. м, запасів лікувальних грязей, особливо Тилігульського та Бейкушського лиманів з геологічними запасами понад 2 млн. куб. м., що створює умови для оголошення даних рекреаційно-туристичних зон кліматичними та бальнеологічними курортами місцевого та державного значення.

З метою підготовки зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону щороку затверджується розпорядження голови облдержадміністрації «Про заходи щодо підготовки до літнього оздоровчо-туристичного сезону в Миколаївській області», відповідно до якого вживаються організаційні заходи щодо підготовки туристичної інфраструктури зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону, забезпечення безпеки туристів і відпочиваючих, здіснення контрою за якістю послуг, що надаються для населення.

У Миколаївській області за станом на 02.10.2014 діє 10 ліцензованих туроператорів.

За даними головного управління статистики у Миколаївській області на території області діють 316 колективних засобів розміщення на 32649 місць, з них: готелів та аналогічних засобів розміщення – 93 (3046 місць); спеціалізованих засобів розміщення – 223 (29603 місць) (а саме: санаторіїв – 15 (4356), пансіонатів – 15 (3247), баз відпочинку – 193 (22000), 35 дитячих оздоровчих таборів на 8991 місць, які головним чином, зосереджені в рекреаційно-оздоровчих зонах Березанського та Очаківського районів, а також місті Очаків.

Щороку санаторно-курортні (оздоровчі) заклади області відвідують близько 200тис. відпочиваючих.

В області проведено паспортизацію та інвентаризацію туристичних ресурсів. За станом на 02.07.2014проведено паспортизацію 153 туристичного об’єкта, з них: музеїв – 20, об’єктів природно-заповідного фонду – 54, пам’яток архітектури – 32, пам’ятників історії та пам’яток монументального мистецтва – 15, санаторно-курортних закладів – 14, готелів – 12, культурно-розважальних закладів – 3, об’єктів сільського туризму – 2, закладів харчування – 1.

На території області знаходяться 141території та об'єкти природно-заповідного та природоохоронного фонду загальною площею 75тис. га, найбільшими з яких є:

•         частина Біосферного заповідника «Чорноморський»;

•         Природний заповідник «Єланецький степ»;

•         Національні природні парки «Бузький Гард», «Білобережжя Святослава»;

•         Регіональні ландшафтні парки «Приінгульський», «Тилігульський», «Гранітно-степове Побужжя» та «Кінбурнська коса».

З метою розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури на об’єктах природо-заповідного та природоохоронного фонду області створюються умови для розбудови екскурсійної діяльності, прокладаються еколого-туристичні стежки та облаштовуються оглядові зупинки. Для цього структуруються, систематизуються та вносяться на туристичний ринок туристичні маршрути, розроблені фахівцями туристичного супроводу, серед яких: «Екологічний Південний Буг», «Зелене розмаїття Гранітно-степового Побужжя», «Екзотика Приінгулля», «Найцікавіші об’єкти регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» та ін.

Інформацію про кращі туристичні маршрути, такі як: «Екологічний Південний Буг», «Зелене розмаїття Гранітно-степового Побужжя», «Екзотика Приінгулля», «Найцікавіші об'єкти регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» та інші розміщено на веб-сайтах облдержадміністрації та департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації.

Розгалужена мережа об’єктів природно-заповідного та природоохоронного фондів області створює умови для розвитку екологічного, зеленого і сільського туризму в населених пунктах, які знаходяться поблизу національних та регіональних парків.

За станом на 02.10.2014року в області нараховується 74 об’єкти сільського (зеленого) туризму, найбільші з яких знаходяться в Арбузинскому, Веселинівському та Новоодеському районах, а саме:

- Страусина ферма «Саванна» (с. Ставки, Веселинівського району);

Страусина ферма «Кременівський страус» (с. Кременівка, Веселинівського району);

- PRIVAT комплекс рибалки і відпочинку «Золота Підкова» (с. Кандибине, Новоодеський район);

- Розважальний центр «Козацька застава» (смт Костянтинівка, Арбузинський район).

З метою залучення в область відпочиваючих та туристів облдержадміністрація здійснює заходи щодо популяризації зон відпочинку Чорноморського узбережжя Миколаївської області на міжрегіональному та міжнародному рівнях, зокрема протягом січня-червня 2014 року організовано участь представників туристичного бізнесу області в таких виставково-ярмаркових, фестивальних заходах та форумах, як:

- 26-28 березня 2014 року – 20-ій Ювілейній Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – Подорожі та туризм» (м. Київ);

- 09-12 квітня 2014 року – 17-ому Міжнародному весняному ярмарку туристичних послуг «Відпочинок-2014» (м. Мінськ, Республіка Білорусь). Під час проведення 17 Міжнародному весняному ярмарку туристичних послуг «Відпочинок-2014» за підтримки Посольства України в Республіці Білорусь було проведено прес-конференцію для провідних засобів масової інформації Республіки Білорусь, на якій продемонстровано відео-сюжети про підготовку зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону.

- 15-17 жовтня 2014 року – Львівському міжнародному форумі індустрії туризму та гостинності, під час якого проходила XVміжнародна виставка «ТурЕКСПО» (м. Львів).

Проведено презентації туристично-рекреаційного потенціалу області під час 4 спеціалізованих туристичних заходів, а саме:

-18 липня 2014 року – конференції «Діалог регіонів» (м. Київ);

- 27-28 листопада 2014 року – конференція «Майбутнє туризму в Україні. Кризовий менеджмент. Пошук варіантів для України» (м. Львів);

- 04 грудня 2014 року – круглому столі «Інновації та кращі рішення у сфері екологічного туризму та активних видів відпочинку» (м. Одеса);

- 17 грудня 2014 рокукруглому столі «Цифрові можливості розвитку туризму в природоохоронних територіях Херсонської області» (м. Херсон).

13 лютого 2014 року в приміщенні Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено навчальний семінар на тему: «Розвиток туристичної сфери як стратегічний пріоритет соціально-економічного розвитку області» для представників райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад, голів сільських рад.

Під час семінару було розглянуто питання організації та розвитку туристичних інформаційних центрів області, практики організації сільського туризму на території області, використання туристичних можливостей районів для організації активних видів туризму та інше.

З метою популяризації туристично-краєзнавчих можливостей області та роз’яснення основних напрямів розвитку сфери туризму в Миколаївській області, в науково-педагогічній бібліотеці спільно з науково-методичним центром управління освіти Миколаївської міської ради, 24 березня 2014 року був проведений науково-практичний семінар «Вивчення історії рідного краю – джерело до усвідомленого краєзнавства» (м.Миколаїв).

2-3 квітня 2014 року відбувся Миколаївський обласний екологічний форум – Всеукраїнська акція «Зробимо Україну чистою!» на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. Метою даного форуму є виховання відповідального ставлення громадян до довкілля шляхом безпосереднього долучення місцевих громад до прибирання своїх міст та селищ. Головними напрямами акції є еко-виховання, благоустрій та правильне поводження з відходами. Проведення даного заходу виховує дбайливе ставлення громадян до довкілля та розвиток волонтерського руху в Україні.

06-08 червня 2014 року в Миколаївській та Херсонській областях було проведено фестиваль туристичної журналістики. Під час фестивалю журналістам було продемонстровано кращі заклади оздоровлення та відпочинку Коблівської сільської ради. За результатами фестивалю рекламно-інформаційні сюжети були продемонстровані на всеукраїнських телеканалах «ІСТV» та «Новий», випущено більше 10 схвальних відгуків у таких інформаційних виданнях, як: «Українська туристична газета», журнал «Мандри», газета «Вісті», туристичний портал «Turmir» тощо.

26 вересня 2014 року до Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні в приміщенні облдержадміністрації пройшла конференція на тему: «Проблеми, перспективи та основні завдання розвитку туристичної сфери Миколаївської області на 2015 рік».

Участь у заході взяли заступник голови облдержадміністрації О.А. Янішевська та голова обласної ради Т.Д. Кремінь, які привітали присутніх з Днем туризму та відзначили кращих представників туристичної сфери області почесними грамотами та подяками.

Під час конференції були розглянуті питання розвитку туризму в області, рекреаційно-туристичних територій Березанського, Очаківського районів та міста Миколаєва. Презентовано рекреаційно-туристичний потенціал національних природних парків «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава», регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».

26-28 вересня 2014 року відбувся туристичний фестиваль «Відпочивай активно!». В рамках фестивалю відбулись: чемпіонат України серед дорослих зі спортивного туризму (гірський), відкриті обласні змагання з техніки гірського туризму (м. Южноукраїнськ), туристичні розваги (с. Кременівка, Веселинівський район), туристично-екологічний семінар «Наш спільний дім – Миколаївщина» (с. Петрово-Солониха, Миколаївський район), освітньо-оздоровчий захід «Міський День туризму»(м. Миколаїв) та інші заходи. Загалом фестиваль зібрав близько 500 чол. учасників та глядачів.

За підтримки керівництва Южноукраїнської атомної електростанції 27 вересня 2014 року для учасників фестивалю було організовано екскурсії до Южноукраїнської АЕС, Ташликської ГЕС та інформаційно-культурного центру «Імпульс».

26-27 вересня 2014 року до Миколаївської області завітали представники асоціації журналістів «Туристичний прес-клуб України», які відвідали найбільші туристично-рекреаційні об’єкти області та брали участь у заходах з відзначення Дня туризму в області.

18 грудня 2014 року відбулось засідання ради з питань розвитку туризму та рекреаційно-курортної діяльності при облдержадміністрації.

Під час засідання учасниками було обговорено питання, що стосуються стану та перспектив розвитку туристично-рекреаційної сфери області, підсумків діяльності національного природного парку «Білобережжя Святослава», розвитку Коблеве-Рибаківської зони відпочинку та затвердження плану роботи ради на 2015 рік. У ході засідання ради було презентовано проект «Створення бренду області. Досвід Херсонщини» (м. Херсон) та програму проведення молодіжних фестивальних заходів на території Кінбурнської коси «Кінбурн-кемп» (Очаківський район).

Розроблено інформаційний буклет «Миколаївщина туристична».

Опубліковано: Четвер, 15 січня 2015, 19:16