СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

21229864
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
956
8608
46694
9564
330919
21229864

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2024-03-02 02:55

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Економіка

Миколаївоблтеплоенерго відмовилося зекономити мільйон Друк E-mail

 

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» на тендері повідомило про намір придбати 11 тонн активованого вугілля у місцевої фірми за 4,5 млн грн.

При цьому комунальне підприємство відхилило пропозицію учасника, яка була дешевшою на мільйон, через вищу якість його продукції.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі ProZorro.

Обласне комунальне підприємство, яке за рахунок бюджету утримує 79 пунктів роздачі питної води у Миколаєві, оголосило відкриті торги з особливостями 19 грудня. Миколаївоблтеплоенерго має намір придбати 8625 кг активованого гранульованого вугілля (бітумінозного) та 2820 літрів активованого кокосового вугілля.

В аукціоні взяли участь миколаївське ПП «Мемтех» та київське торгівельно-промислове об’єднання «Аріста». Столична «Аріста» запропонувала поставити товар за 3,4 млн грн, тоді як місцеве «Мемтех» – за 4,4 млн грн.

Незважаючи на економічну вигідність пропозиції киян, Миколаївоблтеплоенерго відмовило їм у підписанні договору. Єдиною причиною дискваліфікації компанії зазначається невідповідність технічним вимогам до сорбентів.

«Учасником надано підписані технічні вимоги (завдання) №261223/5 від 26.12.2023 р., в яких виявлено невідповідності між вимогами Замовника та запропонованим Учасником товаром», – сказано в рішенні конкурсної комісії.

Виявилося, що причиною для відхилення дешевшої пропозиції миколаївські комунальники назвали ті показники якості вугілля від «Арісти», які вищі за вимоги Миколаївобленерго.

Річ у тому, що більшість показників якості наведені в абсолютних цифрах, а не з уточненням «більше/менше».

Наприклад, вимагалася адсорбційна активність (тобто швидкість поглинання – Ред. ) гранульованого вугілля з йоду – 950 мг/г. Тоді як запропонована «Арістою» складає 1003 мг/г на хвилину, тобто є вищою. Адсорбційна активність щодо іншого препарату, метиленового блакитного, згідно з технічною документацією, має бути 230 мг/г на хвилину, водночас столична компанія пропонувала з показником 232. Так, формально показники дійсно різняться, проте вони кращі за мінімальні.

Одночасно виявилося, що у Миколаївоблтеплоенерго не помітили, що пропозиція обраного «Мемтеху» не відповідає тендерній документації.

Комунальники вимагали відповідність технічних характеристик кожного з двох видів активованого вугілля за 12 параметрами. ПП «Мемтех» надав на власному бланку перелік технічних характеристик продукції, які повністю, до останньої цифри співпадають з вимогами. Але єдиним підтвердженням цього є два сертифікати якості англійською мовою, в яких кількість перевірених параметрів вдвічі менша, а наведені в них цифри не збігаються з українським документом від «Мемтеху».

Зокрема, показник адсорбційної активності щодо йоду для активованого гранульованого вугілля у документі, поданому «Мемтех», складає 950 мг/г. При цьому у сертифікаті якості зазначається 1067 мг/г. А показники адсорбції щодо іншого препарату, метиленового блакитного, в паспортах якості взагалі не вказані.

Однак ці порушення не завадили підлеглим Миколи Логвінова обрати дорожчу на мільйон пропозицію.

За даними аналітичної системи YouControl, єдиним власником, директором та головним бухгалтером ПП «Мемтех» є мешканець Миколаєва Михайло Молчанов. Фірма існує лише два роки, але торік заробила на держзакупівлях понад 4 млн грн. Переважно вона отримувала підряди на встановленні й обслуговуванні систем очищення води. До 2022 року Михайло Молчанов працював на цьому ж ринку під маркою ПП «Мембранні технології», директором та єдиним власником якого він був.

Нагадаємо, що фінансування численних пунктів безоплатного надання населенню Миколаєва питної води відбувається за рахунок бюджету. На базі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» працює 79 пунктів питної води. Під час бюджетних слухань повідомили, що торік за програмою «Питна вода» на роботу пунктів видачі води з міського бюджету виділили 13 млн грн. З цих коштів Миколаївоблтеплоенерго отримало 7 млн грн.

На 2024 рік на реалізацію програми вже виділили 13 млн грн. Однак, за словами чиновників, фінансування доведеться збільшувати під час перегляду бюджету, оскільки загалом на рік потрібно 62 млн грн.

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/mykolayivoblteploenergo-vidmovylosya-zekonomyty-miljon/

© Миколаївська Правда

Опубліковано: Середа, 17 січня 2024, 16:25
На Миколаївщині встановлять 47 блоково-модульних мобільних систем очищення питної води: підписано Меморандум (ФОТО) Друк E-mail

 

У вівторок, 16 січня, між Миколаївською обласною військовою адміністрацією та Благодійним фондом «Відбудовуємо нашу Україну» підписано Меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає об’єднання зусиль і співпраці у напрямку забезпечення належної якості питною водою жителів Миколаївської області, шляхом встановлення на території області блоково-модульних мобільних систем очищення питної води «ReH20 – Б.С.».

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА, передає Інше ТВ.

Документ підписав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та директор БФ «Відбудовуємо нашу Україну» Олег Кленін.

Також були присутні перший заступник начальника Миколаївської ОВА Георгій Решетілов, перша заступниця голови «Ukrainian Future Hilfe-Verein» Ганна Прайне-Косач, виконавча директорка БФ «Відбудовуємо нашу Україну» Єлизавета Рудакова, радник начальника ОВА Ігор Бурда та начальник управління житлово-комунального господарства ОВА Євген Гладков.

Як зазначають в Миколаївській ОВА, фонд збирає кошти та придбання блоково-модульних мобільних систем очищення питної води «ReH20 – Б.С.» у кількості 47 штук та з подальшою передачею їх Миколаївській ОВА з метою подальшого безкоштовного розподілу цих систем місцевим територіальним громадам Миколаївської області.

Начальник ОВА Віталій Кім наголосив на тому, що зараз Миколаївщина має значні потреби в забезпеченні населення питною водою. Роботи з ліквідації наслідків пошкодженого армією рф водогону в Миколаєві тривають досьогодні, проте підрив Каховської гідроелектростанції їх значно ускладнив.

«Окрім зміни рівня води та екологічних показників, ще одним із наслідків теракту на Каховській ГЕС є зміна якості підземних вод. Цей фактор не дає можливості в багатьох містах та селах регіону отримувати з-під землі воду достатньої якості. Обладнання, яке ми отримуємо від вас, дозволяє проводити комплекс заходів, спрямованих на доочищення та доведення води до належного стану», – сказав він.

Зі своєї сторони перша заступниця голови «Ukrainian Future Hilfe-Verein» Ганна Прайне-Косач повідомила, що реалізація цього проєкту з економічної точки зору має великий потенціал, оскільки проблема з водою – це одна із базових речей, яка потрібна для підтримки нормального рівня життєдіяльності людей.

Окрім того, учасники зустрічі розглянули можливість реалізації на території Миколаївської області інвестиційних проєктів за рахунок ресурсів європейських партнерів, залученню яких сприятиме БФ «Відбудовуємо нашу Україну».

Як нагадали в Миколаївській ОВА, за підтримки БФ «Відбудовуємо нашу Україну» на території Миколаївщини вже відкрито дві мобільні системи очищення питної води – у Коблівській та Єланецькій громадах.

Як повідомляло Інше ТВ, Гендиректор «Миколаївводоканалу» попередив про погіршення якості води у кранах з початку 2024 року (ВІДЕО)

Джерело: https://inshe.tv/mykolayv/2024-01-17/822171/

© Inshe.tv

Опубліковано: Середа, 17 січня 2024, 15:56
Миколаївські аудитори у 2023 році виявили порушень на півтора мільярда гривень Друк E-mail

 

Торік відбувалися ревізії, перевірки публічних закупівель та моніторинг тендерів, а також державний фінансовий аудит. Тому є що звітувати.

Про це у вівторок, 16 січня на пресбрифінгу повідомив начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області Денис Яковлєв.

«Протягом 2023 року, у межах наданих повноважень і для забезпечення виконання покладених завдань Управлінням проведено 21 ревізію, 17 перевірок закупівель. Виявлені порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 384млн грн. Вжитими заходами забезпечено відшкодування збитків державі на суму майже 66 млн гривень», – зазначив Денис Яковлєв.

За його словами, миколаївські аудитори провели й 340 моніторингів закупівель. Виявлено порушень на півтора мільярда гривень.

«Правоохоронним органам передано 47 матеріалів за якими розпочато 13досудових розслідувань та долучено до кримінальних проваджень вісімнадцять матеріалів», – додав Денис Яковлєв.

Миколаївська обласна державна адміністрація

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/mykolayivski-audytory-u-2023-rotsi-vyyavyly-porushen-na-pivtora-milyarda-gryven/

© Миколаївська Правда

Опубліковано: Вівторок, 16 січня 2024, 16:01
Протягом 2023 року в Миколаєві демонтували понад 140 рекламних конструкцій та тимчасових споруд Друк E-mail

 

Міські служби дбають, аби Миколаїв мав охайний вигляд. Регулярно виконують комплекс робіт. Зокрема, прибирають об’єкти, розміщені без дозвільних документів. Так, минулого року було демонтовано 140 рекламних конструкцій та тимчасових споруд. Серед них:

35 рекламних конструкцій;

15 тимчасових споруд;

93 інших елементи реклами.

Джерело: https://mkrada.gov.ua/news/20322.html

Миколаївська міська рада

Офіційний портал

Опубліковано: П'ятниця, 12 січня 2024, 15:23
Платникам податків Миколаївщини надано понад 80 тисяч адміністративних послуг Друк E-mail

У 2023 році платники податків Миколаївщини отримали понад 80 тисяч адміністративних послуг.

Про це повідомили в управлінні податкових сервісів Головного управління ДПС у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Найчастіше громадяни зверталися до податкової служби для отримання картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Таких послуг у 2023 році надано 60 063.

Крім того:

-видано відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 12 164;

-зареєстровано книг обліку розрахункових операцій – 3 491;

-зареєстровано реєстраторів розрахункових операцій – 2 963;

-зареєстровано розрахункових книжок – 2 529;

-надано витягів з реєстру платників ПДВ – 898.

Нагадуємо, що на Миколаївщині здійснюють діяльність 22 державні податкові інспекції, на базі яких працюють 8 сервісних центрів обслуговування платників (ЦОП), а також функціонує 1 пункт видачі електронних ключів, розташований в адмінбудівлі Центральної ДПІ. 

Станом на 01.01.2024 внаслідок ворожих обстрілів з боку агресора пошкоджень та руйнувань зазнали приміщення деяких ЦОП та державних податкових інспекцій області. Тому податківці рекомендують з актуальною інформацією щодо роботи інспекцій ознайомитися на сайті Головного управління ДПС у Миколаївській області за посиланням: http://mk.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi.

Також платники податків можуть скористатися електронними сервісами ДПС, зокрема «Електронним кабінетом платника податків» та застосунком «Моя податкова». Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині побільшало платників податків – в ДПС обліковується понад 102 тисячі

Джерело: https://inshe.tv/economics/2024-01-11/820961/

© Inshe.tv

Опубліковано: Четвер, 11 січня 2024, 15:35
«єВідновлення»: Миколаївщина увійшла у пʼятірку областей, що отримали найбільше компенсацій за пошкоджене майно у 2023 році Друк E-mail

Миколаївська область увійшла в п'ятірку регіонів, що є лідерами за кількістю отриманих компенсацій за пошкоджене майно у межах програми «єВідновлення». 

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

До пʼятірки регіонів також увійшли Херсонська область, Харківська область, Донецька область та Житомирська область. Всього за пошкоджене майно торік виплатили 2,99 мільярда гривень. Їх отримали 32 тисячі 608 українців, які подали свої заявки.

Водночас впродовж 2023 року у регіонах реалізували понад 300 проєктів з відновлення. Найбільше проєктів реалізували на Харківщині (126) та Київщині (86), а Миколаївщина опинилася на третьому місця (16).

Раніше повідомлялося, що Миколаївщина — у пʼятірці областей-лідерів, де подали найбільше заявок за програмою «єВідновлення» – 1555. Однак область має найменші показники розгляду цих заявок. Тому Міністерство відновлення закликало миколаївські комісії пришвидшити їх опрацювання: «Від цього залежить можливість власників в найкоротші терміни отримати допомогу для відновлення житла до осінньо-зимових холодів».

Джерело: https://nikvesti.com/ua/news/public/282068

Онлайн-медіа «НикВести»

Опубліковано: Четвер, 04 січня 2024, 16:04
Підтримка ініціатив громад: у Миколаєві підписали меморандум про співпрацю з міжнародним благодійним фондом Друк E-mail

 

Агенція розвитку Миколаєва підписала меморандум про співпрацю з Благодійним фондом «АДРА в Україні». Метою договору є об'єднання зусиль задля посилення потенціалу та підтримки ініціатив Миколаївської громади.

У свою чергу в Миколаєві запускається програма «Підтримка ініціатив громад» за фінансуванням Міністерства закордонних справ Данії (Даніда). Вона покликана підтримати ініціативи громадськості з подолання та зменшення наслідків кризових ситуацій.

За результатами програми будуть відібрані та профінансовані ті ініціативи, що вирішуватимуть актуальні проблеми та будуть направлені на розвиток громади, підтримку найбільш уразливих категорій населення.

Фінансова підтримка надається у вигляді благодійної пожертви у розмірі до 180 тис. грн.

Термін реалізації ініціатив громад – до двох місяців.

У першому турі програми можуть брати участь ініціативні групи Миколаївської територіальної громади.

Етапи програми:

Грудень 2023 – Січень 2024: попередня реєстрація ініціативних груп громадськості для участі у програмі.

Січень 2024 – Лютий 2024: навчальні сесії для учасників, підготовка та подання заявок.

Лютий 2024: розгляд заявок ініціативних груп громадськості та оголошення результатів.

Березень 2024 – Квітень 2024: реалізація ініціатив.

Квітень 2024 – Травень 2024: подання звітності учасниками програми.

Термін подачі заявок для участі в програмі «Підтримка ініціатив громад» – до 9 січня 2024 року.

Джерело: https://mkrada.gov.ua/news/20253.html

Миколаївська міська рада

Офіційний портал

Опубліковано: Четвер, 04 січня 2024, 15:57
Позитивний досвід між Миколаєвом та Данією Друк E-mail

Результативна робота з великими перспективами: Сєнкевич розповів про позитивний досвід співпраці з Данією.

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів про позитивний досвід співпраці нашого міста з урядом Данії.

«Після того, як були виділені країни, які будуть допомагати конкретним містам, і Президент Зеленський звернувся до Данії щодо відбудови Миколаєва, ми зачепились за це і почали працювати. Треба сказати, що цей досвід унікальний, тому що такої співпраці немає в жодного міста чи регіону», – каже мер.

Сєнкевич зазначає, що на результативності роботи Данії та Миколаєва також постійно наголошує і Президент України як на міжнародній арені, так і під час нарад в країні.

«Ми вже багато чого зробили. На першій же зустрічі з міністрами Данії я їм сказав, що нам потрібна допомога, але нам не потрібні гроші. Скоро уже буде два роки нашій співпраці, але жодної копійки в бюджет міста вони нам не перерахували. Вони разом з нами вивчають фронт робіт, визначають, що потрібно першочергово зробити, виділяють гроші та проводять закупівлі самостійно, без участі українських посадовців», – пояснює Сєнкевич.

Співпраця з Данією продовжується і вона розширюється також і на бізнес. Крім того наша країна-партнер відкрила представництво свого посольства в Миколаєві і консьєрж-сервіс Bright Bird для тих бізнесів з Данії, які б хотіли відкритися в Україні.

«Для нас це дуже важливо, щоб нас не сприймали, як бідного родича, який постійно просить про допомогу, а сприймали як партнера, з яким хочуть мати справу, де хочуть розміщувати бізнес. Ми бачимо Миколаїв як ворота для українського ринку. Тобто бізнеси, які будуть тут відкриватися, мають працювати на всю Україну, а не тільки на Миколаїв», – відзначає міський голова.

Сєнкевич каже, що данські партнери підтримують такий підхід, адже вони бачать, що Миколаєву важливіше отримати допомогу, а не гроші. Росія ж багато років витрачала величезні кошти, щоб в світі створити образ України як корумпованої держави. Тож поступово ми змінюємо і цей стереотип.

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/pozytyvnyj-dosvid-mizh-mykolayevom-ta-daniyeyu/

© Миколаївська Правда

Опубліковано: Середа, 03 січня 2024, 11:07
Бюджет Первомайська виконали на 102% Друк E-mail

 

Бюджет Первомайська виконали на 102%

Засідання апаратної наради Первомайської міської ради розпочалось зі звіту заступниці начальника фінансового управління Світлани Прудиус. Місто виконало бюджет на 102,3%.

Про це повідомили у міськраді.

Кредиторська заборгованість відсутня. Були профінансовані видатки, по кожній із галузей фінансист надала детальний звіт. 

За планом УДКСУ у Первомайському районі провели перерахування реверсної дотації до державного бюджету.

У свою чергу міський голова зазначив, що 2024 рік буде досить важким і напруженим, тому усім розпорядникам коштів потрібно поміркувати над пошуком додаткових джерел надходжень до бюджету.

Джерело: https://bug.rayon.in.ua/news/665893-byudzhet-pervomayska-vikonali-na-102

ТОВ Інформаційне агентство «Район ін юа»

Опубліковано: Вівторок, 02 січня 2024, 16:13
Громада на Миколаївщині отримала мобільну станцію очищення води Друк E-mail

(Фото: Миколаївська ОВА)

На Миколаївщині наприкінці минулого року у Коблівській громаді відкрито мобільну станцію очищення води. Вона особливо потрібна після підриву рашистами дамби Каховської ГЕС.

Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА.

У дописі йдеться про те, що жителі Коблівської громади отримали від благодійного фонду "Відбудуємо нашу Україну" водоочисну станцію.

Вартість установки 75000 євро. Вона дозволить очистити воду до стану питної та є універсальною завдяки своїй автономності й мобільності, - зазначили у пресслужбі.

Перший заступник начальника Миколаївської ОВА Георгій Решетілов долучився до відкриття установки.

"Дякую за таке сучасне та ефективне обладнання. Це важливий внесок у комфорт та добробуту громади регіону", – сказав він.

 

Фото: Миколаївська ОВА

Також були присутні радник начальника Миколаївської ОВА Ігор Бурда, директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОВА Олександр Корольов, начальник управління молоді та спорту ОВА Михайло Ніколаєв, перший заступник начальника Миколаївської РВА Андрій Грейц та заступник Раміль Агабеков, директор благодійної організації "Відбудуємо нашу Україну" Олег Кленін.

Раніше повідомлялось про те, що Миколаївщина отримала чотири нові екскаватори від корейських партнерів.

Так, у середу, 27 грудня, Миколаївська область отримала від HD Hyundai Construction Equipment нові екскаватори для відбудови регіону.

Як повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, це є результатом підписаного ще у вересні Меморандуму про співпрацю.

"Екскаватори відзначаються високою продуктивністю завдяки поєднанням великої робочої ваги та передових технологій", – зазначив він.

Також на Херсонщині Станіславська громада отримала мобільну очисну станцію води.

Ця установка може задовольнити потреби у якісній питній воді для 5000 людей. Вона робить придатною для споживання до 12 тонн води. При цьому, значна перевага станції – мобільність.

Володимир Шкаєв

Джерело: https://intent.press/news/society/2024/gromada-na-mikolayivshini-otrimala-mobilnu-stanciyu-ochishennya-vodi/

ІНТЕНТ

Опубліковано: Понеділок, 01 січня 2024, 14:04