СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

19326667
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
3182
9323
3182
519038
328218
19326667

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-09-25 09:14

Календар

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Культура

В Миколаївському обласному музеї відбудеться екскурсія по творам відомого художника Друк E-mail

 

«Містерії Володимира Якубовського»: в Миколаївському обласному музеї відбудеться екскурсія по творам відомого художника.

23 і 24 вересня, об 11:00, у Миколаївському обласному музеї в рамках виставки «Містерії Володимира Якубовського» відбудеться авторська екскурсія поета і культуролога Сергія Піскурьова.

Екскурсовод розкаже про живописні пророцтва й передчуття художника, ключ від котрих він шукав у глибинах світового мистецтва – від давнього іконопису, середньовічних і новітніх жахів Єроніма Босха і Сальвадора Далі до чистих українських джерел Андрія Антонюка.

Вартість – 25 грн.

Кількість учасників обмежена, попередній запис за : (0512) 37 70 14; 0938142436 Viber.

Адреса музею: вул. Набережна, 29.

Джерело: https://www.nikpravda.com.ua/v-mykolayivskomu-oblasnomu-muzeyi-vidbudetsya-ekskursiya-po-tvoram-vidomogo-hudozhnyka/

 

Опубліковано: Середа, 20 вересня 2023, 11:45
Таємничі підвали та колекція стародруків: миколаївцям показали залаштунки головної бібліотеки Друк E-mail

 

(Фото: Миколаївська міська рада)

Містянам розкрили таємниці Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, яка відкрила доступ до свого "нульового" підвалу та інших таємничих закутків, де зберігаються 300-літні раритетні книжки. 

Про це повідомили в Миколаївській міській раді.

Це стало можливим завдяки проведенню дослідницької екскурсії "ПРОщо: залаштунки миколаївської бібліотеки", яка пройшла в межах Фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week: MEMORY.

Одне з наших професійних захворювань – це алергія на книжковий пил. Вона у нас є. І зараз ви теж це відчуєте, - звернулась до учасників екскурсії Вікторія Агаркова, директорка бібліотеки.

За її словами, будівля бібліотеки вабить своїм незвичним плануванням, де легко заблукати. Адже з фасаду це 3-поверховий будинок, а в середині цілих 7 поверхів, які закриті для звичайних відвідувачів.

 

Фото: Миколаївська міська рада

На найнижчому з них зберігаються рідкісні краєзнавчі видання. Це понад 1000 книжок, які пов’язані з історією міста. Зокрема, частину цієї колекції отримали у спадок від ліквідованих бібліотек Штурманського училища та Маріїнської гімназії в Миколаєві. Є й такі, що дарували установі у різні часи. Зокрема, після смерті Микола Аркаса його дружина передала в дар бібліотеці 47 книжок свого чоловіка.

Детальніше: Таємничі підвали та колекція стародруків: миколаївцям показали залаштунки головної бібліотеки

Опубліковано: Неділя, 17 вересня 2023, 12:05
«Берегиня краси»: у Миколаєві відкрили виставку художниці Ірини Дарієнко Друк E-mail

 

У п'ятницю, 15 вересня, в Центральній міській бібліотеці імені М.Л. Кропивницького розпочала роботу персональна виставка художниці Ірини Дарієнко «Берегиня краси». Це одинадцята експозиція творчого циклу «Берегині України», присвяченого головній місії жінки під час війни, - збереженню та відродженню цінностей життя.

Для першої персональної виставки Ірина Дарієнко підготувала 18 інтер’єрних картин, на яких відображена краса живописних пейзажів і натюрмортів. Гра контрастів і насичена кольорова гама полотен художниці занурюють глядачів у вир позитивних емоцій.

На відкритті виставки художницю привітав заслужений артист України Олександр Сичов. Він виконав дві пісні: «Червона калина» (слова та музика О. Сичова) і «Молитва подяки» (слова Наталії Коренівської, музика О. Сичова), які доповнили атмосферу заходу.

Детальніше: «Берегиня краси»: у Миколаєві відкрили виставку художниці Ірини Дарієнко

Опубліковано: П'ятниця, 15 вересня 2023, 11:52
Миколаївські театри візьмуть участь у XXV Міжнародному фестивалі “Мельпомена Таврії” Друк E-mail

 

З 8 по 16 вересня театрали показуватимуть прем’єрні вистави, обмінюватимуться досвідом та знайомитимуть глядача з мистецтвом народженим в умовах війни.

Про підготовку до фестивалю та вплив “Мельпомени Таврії” на мистецьку спільноту кореспонденти Суспільного поговорили з представниками миколаївських театрів.

Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії

Театр бере участь у фестивалі “Мельпомена Таврії” з часів його заснування у 1999 році. Драми, комедії, трагедії, оперети та опери, мюзикли — за 25 років існування фестивалю Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії поставив 25 вистав.

“На “Мельпомені” завжди можна було подивитися роботи молодих режисерів, поспілкуватися з ними, домовитись про потенційну постановку, зустріти вітчизняних драматургів, почитати нові п’єси або зустріти досвідчених театральних критиків та обмінятися думками про вистави та п’єси, які ставляться в Україні. До речі, декілька режисерів, роботи яких ми бачили на фестивалі, потім ставили вистави у нашому театрі”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини Богдан Головченко.

У 2023 році на сцені театру поставлять виставу “Родина напрокат” режисера Євгенія Резніченка. Це історія про багатія, який винаймає людей, щоб вони грали ролі його дружини, дочки, друга. Вистава відбудеться 8 вересня.

“Нам здається, що вистава “Родина напрокат” буде цікава глядачам ще й, як би це дивно не прозвучало, з технічної точки зору. Вистава вирішується як знімальний майданчик телевізійного реаліті-шоу. На сцені будуть присутні гримувальні столики, студійні освітлювальні прилади, діють менеджер сценічного майданчика, реквізитор, монтувальники, а також людина з камерою”, — говорить Богдан Головченко.

Відео з камери транслюватиметься у реальному часі на світлодіодний екран, що дасть змогу глядачам детально відстежувати емоції акторів.

“Це дає можливість побачити обличчя акторів крупним планом. Нам здається, що цей досвід буде цікавий тим, що зазвичай глядачі, крім перших 3-4 рядів, не можуть побачити очі та емоції на обличчі настільки чітко”, — розповів керівник літературно-драматургічної частини.

Детальніше: Миколаївські театри візьмуть участь у XXV Міжнародному фестивалі “Мельпомена Таврії”

Опубліковано: П'ятниця, 08 вересня 2023, 09:45
Хроніка культурного життя Миколаївської області за серпень 2023 р. Друк E-mail

 

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

 

 

 

Х Р О Н І К А

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА СЕРПЕНЬ 2023 р.

 

23 серпня з нагоди Дня Державного Прапора України у сквері Юних героїв м. Миколаєва відбулося урочисте підняття найбільшого синьо-жовтого стягу в Миколаївській області. У церемонії взяли участь начальник Миколаївської обласної військової адміністрації В. Кім, його заступники та радники, перший заступник голови Миколаївської обласної ради А. Табунщик, Миколаївський міський голова О. Сєнкевич, представники обласної й міської рад. Також у цей день вшанували пам’ять Т. Шевченка та Героїв Небесної Сотні.

29 серпня, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, у Миколаєві вшанували пам’ять полеглих захисників України.  Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації В. Кім, його заступники Г. Решетілов та Ю. Гранатуров, перший заступник голови Миколаївської обласної ради А. Табунщик, представники правоохоронних органів, військовослужбовці, родини загиблих захисників та представники громадськості вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіального комплексу «Струни пам’яті». На Соборній площі на знак вшанування всіх загиблих героїв, які проживали в Миколаївській області, було розміщено тимчасову інсталяцію з військових черевиків із прапорами України.

31 серпня у Миколаївському міському палаці культури та урочистих подій відбулася нарада керівників закладів культури міста. Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Ю. Любаров вручив нагороди кращим працівникам та трудовим колективам закладів, плідна робота яких протягом року була відзначена грамотами й подячними листами у дні святкування      32-ї річниці Незалежності України.

21 серпня на честь поета, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Д. Кременя з нагоди 70-річчя від дня його народження та у рамках Року вшанування Д. Кременя було урочисто відкрито меморіальні дошки:

-     у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. На заході були присутні представники Миколаївської обласної військової адміністрації та департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації. Родина поета – дружина Ольга та син Тарас, директор Інституту В. Шуляр відкрили меморіальну дошку. Також відбулося відкриття Центру освітнього краєзнавства імені Дмитра Кременя, де представлена колекція предметів і особистих речей письменника;

Детальніше: Хроніка культурного життя Миколаївської області за серпень 2023 р.

Опубліковано: Середа, 30 серпня 2023, 11:26
Достопримечательности Николаева Друк E-mail


showplace     24 области, два города со специальным статусом и Автономная республика – так огромна наша Украина. 24 областных центра и среди них город Николаев – сердце и мозг Николаевской области. Конечно, есть в стране города, которые можно назвать туристическими центрами, где есть, что посмотреть и которые приходят на ум сразу, как только речь заходит о внутреннем туризме. А что же Николаев? Всего лишь один из промышленных и портовых городов юга Украины? Есть на что посмотреть в Николаеве? Мы с уверенностью отвечаем – безусловно!

Карта Украины пестрит множеством туристических мест самой разной направленности – для любителей истории старинные замки и курганы, для верующих – церкви и монастыри для паломничества, для любителей адреналина – луна-парки и аквапарки. Теперь о Николаеве.

Начнем с того, что, в первую очередь, это портовый город, где принимают и выгружают экспорт/импорт. Также раньше там было широко развернуто военно-морское кораблестроение. Но с развитием внутреннего туризма открываются и другие стороны этого прекрасного города. Можно найти много хороших мест для отдыха с ребенком, для отдыха взрослых, для отдыха всей семьей.

Наш путеводитель для туристов, гостей и жителей города расскажет боле подробно о том, что стоит посмотреть в Николаеве, куда пойти, на что обратить внимание.

Детальніше: Достопримечательности Николаева

Опубліковано: Четвер, 18 липня 2019, 12:23
Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека – XXI» Друк E-mail

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 09.03.2010 №73-р «Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р «Про схвалення Концепції Державної цільової національно-культурної програми створення єдиної інформаційної бібліотечної системи «Бібліотека – XXI» у Миколаївській області» повідомляємо таке.

 

У січні-березні 2019 року в області прийнято в експлуатацію 17,6 тис.м2 загальної площі житла (нове будівництво), і. яких 9,5 тис.м2 (або 53,9% загального обсягу житла) відповідно до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.07.2018 № 158 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 28.08.2018 за № 976/32428.

Загальна площа прийнятого в експлуатацію житла у січні-березні 2019 року порівняно з січнем-березнем 2018 року збільшилась у 2,5 раза, наразі без урахування площі, прийнятої в експлуатацію відповідно до Порядку - на 15,3%.

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла у міських поселеннях становив 14,2 тис.м2 (або 80,9% загальної площі), у сільській місцевості - 3,4 тис.м2 (19,1%).

Забудовниками прийнято в експлуатацію 145 квартир, що у 3,6 раза (на 105 квартир) більше ніж у січні-березні 2018 року. У міських поселеннях прийнято в експлуатацію 115 квартир (79,3% загальної кількості), у сільській місцевості - 30 квартир (20,7%). Середній їх розмір становив 121,5 м2 загальної площі, у тому числі у міських поселеннях - 124 м2, сільській місцевості -112,1 м2.

Детальніше: Про забезпечення виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 р. № 1579-р...

Опубліковано: Вівторок, 09 липня 2019, 10:46
Видатні особи Миколаївщини Друк E-mail

Кожна людина на землі залишає певний слід: в пам'яті друзів і людей, з якими вона спілкувалась, в конкретних справах, які встигла зробити для рідного міста, для співвітчизників. Саме така пам'ять про конкретних людей і їх справи і допомагає виховувати шанобливе ставлення до своїх предків, їх звершень. У Миколаєві багато пам’ятників і меморіальних дошок, які вшановують пам'ять вчених, громадських діячів, письменників, художників і композиторів, чиє життя і творчість пов’язані з нашим містом.

 

Пам’ятний знак і меморіальна дошка Миколі Аркасу

 

osobi1Микола Миколайович Аркас – композитор, літератор, педагог, фольклорист, громадський діяч, автор першої популярної історії України, виданої українською мовою, автор першої опери за сюжетом Тараса Шевченка, засновник миколаївського товариства “Просвіта”.

   Усе життя М. Аркаса тісно пов’язане з Миколаєвом.

   27 жовтня 1992 року на місці Аркасівського будинку, біля Будинку творчості учнів по вулиці Адміральській, встановлено пам’ятний знак – мідну стелу з барельєфом Миколи Аркаса.

   Автори монумента – В. Федорук, А. Бондаренко.osobi2

   У жовтні 2002 року на будинку, де народився Микола Аркас (вул. Нікольська, №13), урочисто відкрито меморіальну дошку.

   Автор: Юрій Макушин.

  osobi3 На міському кладовищі в 1881 році споруджена будівля-склеп витонченої архітектури в стилі італійського ренесансу. Тут покояться останки Миколи Миколайовича Аркаса – видатного українського історика, композитора, автора опери «Катерина». У 1930 році сюди перенесли останки засновника Миколаєва і верфі на Інгулі бригадира Михайла Леонтійовича Фалєєва (помер в 1792 році). Усередині будівлі укріплені три меморіальні дошки.

     У жовтні 2001 року в урочистій обстановці відбулося церковне освячення відремонтованої каплиці сімейства Аркасів – одної з видатних пам'яток історії міста Миколаєва.

Література:

 

   Микола Аркас(1853 – 1909): біографія // Література рідного краю: письменники Миколаївщини: посібник – хрестоматія. – Миколаїв, 2003. – С. 18 - 23.

   Умеренков А. Корабелы живут над Бугом: очерк: изд 2-е, доп. и перераб. – Одесса: Маяк, 1983. – С. 99.

   Дом Аркаса // Вестник Прибужья. – 2002. – 19 окт.

   Раскопов В. Дань уважения и памяти: [Церковне освячення відновленої каплиці сімейства Аркасів] // Южная правда. – 2001. – 16 окт.

Детальніше: Видатні особи Миколаївщини

Опубліковано: Четвер, 19 липня 2018, 12:56
Спортивні здобутки миколаївців Друк E-mail

sportmykЗ 3 по 9 липня у Варшаві (Польща) проходив етап кубку світу з фехтування на візках. За представництвом країн та спортсменів його можна прирівняти до чемпіонату світу: 256 спортсменів із 33 країн. Наразі в скарбничці національної паралімпійської збірної команди з фехтування на візках у особистих змаганнях 10 високих нагород, серед яких - 3 золоті, 2 срібні та 5 бронзових. Миколаївська фехтувальниця, майстер спорту міжнародного класу Тетяна Позняк (тренери Яновський Г.Е. - ЗТУ та Дорошин О.С.- ЗТУ) виборола золоту нагороду у жіночій шпазі в категорії В та бронзову виногороду Тетяна здобула у особистих змагання у шаблі.

У Пулє (Хорватія) відбувся чемпіонат Європи з баскетболу серед ветеранів Змагання провели під егідою Європейської асоціації ветеранів баскетболу (ESBA). Україну представляли чотири жіночі команди і шість чоловічих. П'ять гравців миколаївського клубу «Аміко» стали чемпіонами: Юрій Лакошко - в збірної України 55+; Володимир Гамов - в 65+, він же став MVP в цій віковій категорії; Борис Гоцуляк, Микола Дробицько і Яків Култигін - в 70+.

 

Детальніше: Спортивні здобутки миколаївців

Опубліковано: Четвер, 12 липня 2018, 17:23
До Міжнародного дня музеїв Друк E-mail

Щороку 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв, започаткований у 1978 році.

За даними Головного управління статистики, упродовж 2015 року у регіоні діяло 12 самостійних музеїв: 5 історичних, 2 художніх та 5 комплексних. У їх складі працювало 7 відділів (секторів) та інших відокремлених підрозділів музейного показу.

На кінець року музеї мали 68 будівель загальною площею 28,7 тис.кв.м.

В музеях зберігалось 454,7 тис. предметів основного фонду. Минулого року експонувалось 35,1 тис. предметів (7,7% від їх загальної кількості), було відкрито 216 виставок, проведено 7270 екскурсій та видано 62 наукових видання і публікації.

У 2015 році музеї відвідало 331,5 тис. осіб, що на 5,1 тис., або на 1,6% більше ніж у попередньому році. Серед відвідувачів 44% – учні, слухачі та студенти. У середньому на 100 мешканців області припало 29 відвідувань проти 28 у 2014 році.

Персонал музеїв налічував 266 працівників, майже третина з яких – наукові співробітники та екскурсоводи. 

Крім того, у регіоні діяло 158 музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, у яких зберігалось 136,5 тис. предметів. Торік ці музеї відвідало майже 90 тис. осіб. 

Опубліковано: Субота, 14 травня 2016, 20:24