СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20143356
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
2334
10683
53837
13017
333161
20143356

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 04:50

м. Вознесенськ

Вознесенська ЦБС у І кварталі 2014 року Друк E-mail

 

При Центральній районній бібліотеці працює Інтернет-центр, який забезпечує доступ до інформаційних ресурсів Інтернет. В Інтернет-центрі до послуг користувачів 5 комп'ютерів, 3 принтери, сканер. За період з 1 січня по 1 квітня 2014 року Інтернет-центр  обслужив 354 користувача, відвідало  його 1302 користувача.

З метою покращення матеріально-технічної бази книгозбірень та забезпечення комп'ютерною технікою бібліотечні фахівці проводили роботу по реалізації проекту програмипрограми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використаннями вільного доступу до Інтернет ІІ». В п’яти сільських бібліотеках ( Тімірязівській, Воронівський, Прибужанівській, Трикратській, Олександрівській №1)  працюють центри вільного доступу до ресурсів Інтернет. До послуг користувачів 12 комп’ютерів з підключенням до Інтернет. В ЦРБ створено локальну комп’ютерну мережу, яка складається з семи комп’ютерів. В  ІІІ кварталі 2013 р. Дорошівська с/б отримала в подарунок від спонсорів 2 комп’ютери, Трикратненська с/б – 1 комп’ютер з підключенням до мережі Інтернет. Всього в бібліотеках Вознесенської ЦБС до послуг користувачів 23 автоматизованих робочих місця, з яких 20підключено до мережі Інтернет(з них у бібліотеках-філіях  всього 16 комп’ютерів, підключено до мережі Інтернет13)

Спеціалістами районної бібліотеки постійно оновлюється «Офіційний сайт Вознесенської центральної районної бібліотеки www.vozcrb.narod.ru, де можна знайти інформацію про послуги бібліотеки, збирається матеріал з місцевої історії, поповнюються електронні ресурси: «Соціально-економічний портрет регіону», «Законодавчі акти місцевих органів влади». «Прогулянка старим містом» (з історії вулиць міста Вознесенська), «І. Курієнко. Місто Вознесенськ», «Пам'ятники Вознесенська та Вознесенського району», «Творчість наших земляків», «В досьє бібліотекаря бібліографа» та ін.. Сьогодні електронні ресурси бібліотеки доступні для всіх користувачів.

Здійснювалась реклама бібліотеки та Інтернет-центруза допомогою друкованої продукції. На 01.04.2014 року видано:

- «Миттєвості життя великого поета»» (пам’ятка читачу до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка);

- «Тарас Шевченко – пророк України» (методичні рекомендації по проведенню Шевченківського тижня);

-  «Останній Кобзар і перший великий поет» (вебліографічних покажчик до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка);

-  «Як захистити свої права споживача» (буклет)

-  «Регламентуючі офіційні документи по формуванню та використанню бібліотечних фондів» (методичні рекомендації).

На 01.04.2014 р. до бібліотек системи надійшли всього 73 прим. на суму 426 грн.  (спонсорські та подарункові)

За державною програмою література не надходила.

Фонд періодичних видань бібліотек системи  налічує    105 назв на суму 13933 грн. (2 тис. грн.. – бюджетні кошти, 6398 грн. – за рахунок сільських рад,  1064 грн – за рахунок господарств, 4471 грн. – спонсорські та інші джерела фінансування)(передплачені в грудні 2013 р.)

В районній бібліотеці працюють Центр сприяння соціальної адаптації юнацтва, Пункт доступу до офіційної інформації, Ресурсний центр розвитку громади Вознесенського району; в бібліотеках-філіях та ЦРБ - Центри вільного доступу до ресурсів Інтернет,дистанційні консультативні Центри для підприємств. В бібліотеках централізованої бібліотечної системи реалізується рішення І Форуму сільських бібліотек області по організації модельних бібліотек району. 12 модельних бібліотек-філій працюють над створенням інформаційних зон обслуговування, клубів за інтересами, різноманітних банків даних, адресно-реквізитних картотек соціально-побутової тематики, тематичних тек та ін.

Завжди були і залишаються однією  актуальних форм діяльності бібліотек читацькі об'єднання за інтересами. Всього в бібліотеках-системах протягом І кв. діяло 22 об'єднання для користувачів. При центральній бібліотеці працює літературно-мистецьке об'єднання «Веселка», клуб з естетичного виховання молоді «Свіча» та правовий лекторій «Знай закон з молоду». В бібліотеках-філіях заслуговують на увагу жіноче об'єднання «Горличка» Дорошівської с/б, клуб молодої сім'ї «Гармонія» Новогригорівської с/б, театр книги «Дивосвіт» Білоусівської с/б, «Веселка» Воронівської с/б, «Краєзнавець» Трикратської с/б, «Ріднокрай» Тімірязівської с/б та ін.. У рамках роботи клубів проходили різноманітні масові заходи: літературні години, огляди творчості письменників-ювілярів, презентації нових збірок, диспути, обговорення, театралізовані шоу та ін..

Покращено матеріальний стан Троїцької сільської бібліотеки. ЇЇ переведено в приміщення Троїцької ЗОШ. Вирішується питання  переведення в інше приміщення Олександрівської м/б №2, Мартинівської, Вознесенської і Яструбинівської сільських бібліотек. За сприяння сільських рад знайдено приміщення для Олександрівської та Яструбинівської с/б., які потребують капітальних ремонтів.  Знаходиться під контролем питання опалення  бібліотек та виділення додаткових коштів на роботи, пов'язані з переведенням приміщення Центральної районної бібліотеки на індивідуальне опалення.

Опубліковано: Вівторок, 13 травня 2014, 01:00
ЦБС Вознесенська у І кварталі 2013 року Друк E-mail

При Центральній районній бібліотеці працює Інтернет-центр, який забезпечує доступ до інформаційних ресурсів Інтернет. В Інтернет-центрі до послуг користувачів 5 комп'ютерів, 3 принтери, сканер. За період з 1 січня по 1 квітня 2013 року. Інтернет-центр обслужив 396 користувачів, відвідало його 1183 користувача. В Інтернет-центрі проводилися заняття для бібліотечних працівників, які через мережу Інтернет знайомилися з досвідом роботи інших бібліотек та навчалися пошуку електронної інформації.
З метою покращення матеріально-технічної бази книгозбірень та забезпечення комп'ютерною технікою бібліотечні фахівці проводили роботу по реалізації проекту програми «Бібліоміст» «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет II». З листопада 2011 р. в бібліотеках працює 14 комп'ютерів з підключення до Інтернет: два в Центральній районній бібліотеці, по 3 в Прибужанівській с/б і Олександрівській міській бібліотеці №1, по 2 комп'ютери в Воронівській та Тімірязівській сільських бібліотеках-філіях. До послуг користувачів Центрів вільного доступу до Інтернет безкоштовний доступ до інформації в мережі Інтернет, безкоштовне навчання роботі на комп'ютері, заняття з інформаційної грамотності, спілкування в соціальних мережах, використання електронної пошти, спілкування в скайп, запис отриманої інформації на диск чи на флеш-накопичувач.
На сьогоднішній день Центральна районна бібліотека має такі електронні бази даних: «Офіційний сайт Вознесенської центральної районної бібліотеки» www.vozcrb.narod.ru «Соціально-економічний портрет регіону», «Законодавчі акти місцевих органів влади».
В бібліотеці збирався матеріал з місцевої історії, створювалися електронні ресурси: «Прогулянка старим містом» (з історії вулиць міста Вознесенська), «І. Курієнко. Місто Вознесенськ», «Пам'ятники Вознесенська та Вознесенського району», «Творчість наших земляків», «В досьє бібліотекаря бібліографа» та ін.. Сьогодні електронні ресурси бібліотеки доступні для всіх користувачів.
Здійснювалась реклама бібліотеки та ІЦ за допомогою друкованої продукції. В І кв. 2013 року видано:
- «Тарас Шевченко – геній і пророк» (методичні матеріали до проведення Шевченківського тижня»
- «Магія читання – вічна» (методико-бібліографічні матеріали до проведення Тижня дитячого читання)
- «Цей чарівний світ казок» (вебліографічних покажчик)
- «В нотатник бібліотекаря» (вебліографічних покажчик)
- «Король казки» (до 385 річниці від дня народження Шарля Перро) (вебліографічних покажчик)
- «Щасливий дар -- творити для дітей» (110 років від дня народження Н. Забіли) (вебліографічних покажчик)
- «Здоров’язберігаючі освітні технології» (вебліографічних покажчик) (2013 рік – рік фізичного здоров’я та екології)
- «Василь Стус: життя та творчій шлях» (пам’ятка) (до 75-річчя від дня народження)
- «Що таке соціальні мережі» (пам’ятка)
- «Освітні ресурси для вчителів» (вебліографічних список)
- «Батьки і діти» (вебліографічних список)
- «Ні - курінню» (вебліографічних список)
- «Здоров’язберігаючі освітні технології» (вебліографічних список) та ін.

В І кв. 2013 році до бібліотек системи надійшли всього 1683 прим, на суму 20574. 88 грн.
В рамках Державної програми до бібліотек Вознесенської ЦБС надійшло всього 363 примірника на суму 19254, 88 грн. (Подарункові – 127 прим. на суму – 1320 грн.)
Згідно наказів Управління культури Миколаївської облдержадміністрації від 30.11.2009 р. №268 та відділу культури Вознесенської РДА від 23.03.2010 р. №11 на базі юнацького відділу Центральної бібліотеки з 2010 р. працює Центр сприяння соціальної адаптації юнацтва. Це модель спільної роботи юнацького підрозділу бібліотеки і соціальних партнерів з молоддю. Центр забезпечує інформаційне, соціальне, професійне, особистісне становлення молодої людини, підвищення рівня інформаційної культури юнацтва, консолідацію зусиль всіх установ, що працюють з молоддю. Діє Пункт доступу громади до офіційної інформації, який допомагає населенню отримувати інформацію про діяльність органів влади та долучатися до прийняття державних рішень.
В бібліотеках централізованої бібліотечної системи реалізується рішення І Форуму сільських бібліотек області по організації модельних бібліотек району. 12 модельних бібліотек-філій працюють над створенням інформаційних зон обслуговування, клубів за інтересами, різноманітних банків даних, адресно-реквізитних картотек соціально-побутової тематики, тематичних папок та ін..
Завжди були і залишаються однією з цікавих та актуальних форм діяльності бібліотек читацькі об'єднання за інтересами. Всього в бібліотеках-системах протягом року діяло 22 об'єднання для користувачів. При центральній бібліотеці працює літературно-мистецьке об'єднання «Веселка», клуб з естетичного виховання молоді «Свіча» та правовий лекторій «Знай закон з молоду». В бібліотеках-філіях заслуговують на увагу жіноче об'єднання «Горличка» Дорошівської с/б, клуб молодої сім'ї «Гармонія» Новогригорівської с/б, театр книги «Дивосвіт» Білоусівської с/б, «Веселка» Воронівської с/б, «Краєзнавець» Трикратської с/б, «Ріднокрай» Тімірязівської с/б та ін.. У рамках роботи клубів проходили різноманітні масові заходи: літературні години, огляди творчості письменників-ювілярів, презентації нових збірок, диспути, обговорення, театралізовані шоу та ін..
Внаслідок фінансових обмежень продовжує залишатись незадовільною матеріально-технічна база бібліотек Вознесенської ЦБС. Потребують переведення в інше приміщення Олександрівська м/б №2, Мартинівська, Вознесенська і Яструбинівська сільські бібліотеки, поточного ремонту - 2 бібліотеки (Троїцька та Малосолонівська сільські бібліотеки).
Бібліотечні працівники системи працюють не в повному режимі (0,5 ставки), в лютому – березні працівники ЦБ та бібліотек-філій були у відпустці за свій рахунок (5 робочих днів).
Не вирішеним залишається питання опалення опалення бібліотек. З 26 бібліотек системи опалюються лише 13 - Центральна бібліотека, Бузька, Воронівська, Дмитрівська, Прибжанівська, Раківська, Таборівська, Трикратненська, Тмірязівська с/б, Щербанівська с/б №1 та Олександрівська м/б №2 і №1. Центральна районна бібліотека потребує виділення додаткових коштів на роботи, пов'язані з переведенням приміщення на індивідуальне опалення. До цього часу відсутїїє електропостачання в Актовській, Василівській, Вознесенській та Мартинівській с/б. Також всі бібліотеки потребують нового бібліотечного остаткування.

Опубліковано: Середа, 10 квітня 2013, 01:00
ЦБС Вознесенська І квартал 2012 року Друк E-mail

 

З метою сприяння розвитку інноваційних бібліотечних послуг, які якнайкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, поліпшення доступу користувачів до інформації та підвищення навичок використання сучасних інформаційно- комунікативних технологій шляхом обладнання комп'ютерами з Інтернетом комунальний заклад «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» прийняв участь у третьому раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» в рамках програми Бібліоміст. За підсумками конкурсу проект «З вільним доступом до Інтернету - в новий день Вознесенської громади» став фіналістом , а чотири бібліотеки міста Вознесенська - переможцями :

бібліотеки №1;

бібліотека № 4;

бібліотека № 5;

дитяча бібліотека.

Під час визначення фіналістів важливими критеріями відбору були підтримка влади та бачення бібліотечних працівників, як ефективно використати обладнання й безкоштовний доступ до Інтернету для розвитку громади. Проект комунального закладу «Бібліотечна мережа м. Вознесенська» переконав експертну раду, що саме бібліотеки міста Вознесенська зможуть якнайкраще використати можливості, які надає програма «Бібліоміст».

На сьогоднішній день розпочато організаційну роботу щодо підготовки до реалізації проекту. Планується виділення коштів на вирішення проблем, зазначених у гарантійному листі міської влади керівнику програми «Бібліоміст».
Опубліковано: П'ятниця, 20 квітня 2012, 10:29