СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

21229706
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
798
8608
46536
9406
330919
21229706

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2024-03-02 02:46

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Березанський район

березанська цбс станом на кінец ІІІ кварталу 2014 року Друк E-mail

 

Протягом ІІІкварталу 2014 року бібліотечний фонд Березанської ЦБС було поповнено новою літературою:

 • за Державною програмою отримано 57 примірників на суму 3319,49 грн;
 • за обласною програмою отримано 19 примірників на суму 950,00 грн;
 • дарунки – 14 примірників на суму 19,72 грн;
 • літератури взамін загубленої – 258 примірників на суму 2331,46 грн;
 • за спонсорські кошти – 71 примірник на суму 1837,20 грн.

У ІІІ кварталі 2014 року увага фахівців Березанської ЦБС була зосереджена на патріотичному вихованні підростаючого покоління та підтримці патріотичних настроїв серед широкого загалу користувачів.

З метою організації змістовного дозвілля молоді протягом липня-серпня поточного року на базі центральної районної бібліотеки було забезпечено роботу бібліотечного кіно-салону, де щосереди на мультимедійному обладнанні демонструвалися фільми, поставлені за мотивами творів відомих українських та зарубіжних письменників.

На сьогодні для бібліотек як інформаційних центрів досить актуальною є робота з інформаційного забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Зважаючи на це, в центральній районній бібліотеці було створено тематичну інформаційну зону, мета якої – допомогти вимушеним переселенцям зорієнтуватися у вирішенні соціальних питань. Матеріали, що можуть бути корисними для даної категорії користувачів, постійно оновлюватимуться та доповнюватимуться.

 «Ми всі одна сім’я, ми всі одна родина. Мільйони різних я, а разом Україна» – під таким пишномовним гаслом у центральній районній бібліотеці проходили святкування, приурочені до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності. Усі шанувальники книги та постійні друзі бібліотеки мали змогу прослухати розповіді про цікаві місця та факти з життя нашої країни, переглянути тематичні відеоролики і фотопрезентацію.  Серед гостей – маленькі вихованці дошкільного навчального закладу «Сонечко», які радували присутніх патріотичними піснями, віршами та малюнками.

У рамках відзначення головних державних свят країни в стінах районної бібліотеки для дітей 22 серпня 2014 року відбулися цікаві тематичні заходи. Особливо охоче юні читачі узялися за створення малюнків на асфальті з національною символікою. У результаті бібліотечне подвір’я причепурилося яскравими фарбами дитячої творчості – калиновим кущем, жовто-блакитним прапором та патріотичним написом «Україна єдина!». Прийшовся до душі читацькій юні й урок державності «Незалежній Україні – слава нині і вовік!», який підготувала бібліотекар Наталія Василівна Дяченко.

Перше у нинішньому році заняття у рамках роботи Університету ІІІ віку було присвячене удосконаленню навичок роботи на комп’ютері та користування Інтернетом. Спочатку «студенти» обговорили основні переваги сучасних технологій, пройшли тематичний майстер-клас, а потім узялися самостійно виконувати основні функції на комп’ютері. Тож першу навчальну годину представники Університету ІІІ віку провели пізнавально, змістовно і цікаво.Окрім того, бібліотекарі районної бібліотеки підготували для студентів Університету ІІІ віку пізнавальну відео-подорож духовними місцями Миколаївщини. Дана віртуальна панорама, присвячена релігійним святам золотого вересня, отримала й відповідну назву: «Духовність – символ добра на землі».

Щоб навіть у солідному віці залишатись здоровими, бадьорими і сповненими життєвих сил, необхідно завжди бути активними, рухливими та завзятими. Про це добре пам’ятають «багаті літами» студенти Університету ІІІ віку і конкретними справами доводять, що гімнастика і фізкультура – це запорука довголіття й чудового самопочуття. Тому їм зовсім неважко було виконувати різноманітні оздоровчі вправи, які пропонувались для виконання під час повчального майстер-класу, присвяченого дотриманню здорового способу життя.

День професійного спілкування 4 вересня було організовано для працівників сільських бібліотек-філій у стінах центральної районної бібліотеки. У ході робочої зустрічі колектив Березанської ЦБС розглядав питання про необхідність затвердження матеріалів щодо паспортизації бібліотек, взяв участь в обговоренні Стратегії Української бібліотечної асоціації на 2015-2018 роки, проаналізував результати комплексних перевірок сільських бібліотек-філій та дізнався багато цікавих новинок з презентаційного матеріалу «Виставкова діяльність – інформаційне обличчя бібліотеки».

10 вересня 2014 року у залі засідань райдержадміністрації було проведено урочисті збори з нагоди 25-ої річниці утворення Народного Руху України. Серед виступаючих – бібліограф відділу методичних та перспективних методик Березанської ЦБС Анастасія Ярославівна Вдовіцька, яка презентувала зібранню відео-презентацію на тему: «Ідеали свободи і демократії у житті та творчості Героя України Івана Драча».

У вересні бібліотечна еліта Жовтневщини гостинно зустрічала делегацію працівників Березанської централізованої бібліотечної системи під керівництвом директора Туманової Євгенії Андріївни, що прибула до колег з визітом з метою обміну фаховим досвідом. Першою привітала бібліотекарів з Березанщини директор комунальної установи «Централізована бібліотечна система» Остафійчук Тетяна Григорівна, яка запросила усіх до ошатних володінь Мішківської бібліотеки-філії і представила ґрунтовний презентаційний матеріал про особливості діяльності очолюваної нею установи. Окрім того, колектив Березанської ЦБС отримав можливість побувати ще у п’ятьох бібліотеках Жовтневого району, поспілкуватись з представницями даних закладів, запозичити щось нове для подальшого впровадження у своїй роботі.

Протягом останнього вересневого тижня у стінах Березанської районної бібліотеки було організовано цикл заходів, приурочених 77-ій річниці створення Миколаївської області. Гості та постійні друзі закладу дізнались багато цікавого про події минулих століть, коли і як саме формувалися адміністративно-територіальні кордони нашого південного краю.

30 вересня, коли відзначається професійне свято усіх бібліотекарів країни, для колективу Березанської ЦБС було організовано День відкритих дверей у Василівській та Лиманівській бібліотеках-філіях. Даний захід, реалізований у форматі виїзного семінару, був присвячений темі «Імідж сучасної бібліотеки в інформаційному суспільстві». Перед учасниками виїзного засідання про свою діяльність доповідали Ольга Григорівна Базак та Ірина Валеріївна Дронюк, які поділилися з колегами власним фаховим досвідом, розповіли про особливості бібліотечного обслуговування на закріплених за ними територіях, найбільш активні категорії користувачів та найбільш успішні напрямки роботи з ними.

Опубліковано: Вівторок, 18 листопада 2014, 13:47
Березаньська ЦБС у ІІ кварталі 2014 року Друк E-mail

 

  Протягом ІІ кварталу 2014 року бібліотечний фонд Березанської ЦБС було поповнено новою літературою:

- за Державною програмою отримано 113 примірників на суму 4666,79 грн;

- за обласною програмою отримано 21 примірник на суму 2010 грн;

- дарунки – 133 примірника на суму 1762,38 грн;

- літератури взамін загубленої – 130 примірників на суму 1521,30 грн.

За звітний період здійснено передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2014 року для бібліотек Березанської ЦБС (10 назв) на суму 6789,89 грн.

У ІІ кварталі 2014 року увага фахівців Березанської ЦБС була зосереджена на профорієнтаційній роботі з юнацтвом та успішному завершенні навчального курсу для студентів Університету ІІІ віку.

Протягом квітня-березня поточного року користувачі бібліотек Березанського району з категорії старшокласників були запрошені до участі в обласному соціологічному дослідженні «Мотиви та фактори вибору професії». В рамках даного дослідження на базі бібліотечних закладів було проведено анкетування представників юнацького віку щодо вибору майбутньої професії. Працівниками 5 бібліотек району було проанкетовано 60 респондентів (17 мешканців смт Березанка, 12 – с. Новофедорівка, 13 – с. Рибаківка, 10 – с. Коблеве, 8 – с. Тузли). Результати дослідження були опрацьовані, узагальнені і надані для вивчення обласній бібліотеці для юнацтва.

На початку квітня 2014 року учнівська юнь Березанщини взяла участь у молодіжному конкурсі портфоліо “Моя майбутня професія необхідна суспільству”, метою якого визначено стимулювання професійного самовизначення молоді та посилення ролі бібліотек у цьому процесі.Бібліотеки Березанського району були представлені трьома конкурсантами, серед яких: дев’ятикласниця Березанської школи Софія Харченко (обрала професію журналіста) та учениці Коблевської школи Надія Ременяк й Катерина Попушой (які мріють стати медиками).

У рамках обласного молодіжного інформаційного марафону “БібліоIQ: полювання на ерудитів”з 24 березня по 20 квітня 2014 рокуусі бажаючі представники молоді та юнацтва отримали чудову нагоду значно розширити свій кругозір, застосувати власні знання, ерудицію та логічне мислення, виробити командний дух і вміння злагоджено працювати в єдиному колективі в умовах обмеженого часу. Учасникам пропонувалося позмагатись в інтелектуальних  іграх,вікторинах,книжкових естафетах.

14 травня делегація бібліотечних працівників Березанської ЦБС на чолі з начальником відділу культури, молоді та спорту Березанської РДА Матвієнко Н.П. та директором ЦБС

Тумановою Є.А. взяли участь в конференції «Миколаївське регіональне відділення УБА: стратегія розбудови та динамічного розвитку», що проходила на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова за участю представників Президії УБА, дирекції програми «Бібліоміст», обласного управління та районних підрозділів сфери культури. У ході цього масштабного заходу було розглянуто питання модернізації та стратегічного розвитку бібліотек регіону, партнерських відносин, професійних ініціатив, нових форматів інформаційного сервісу та проведено церемонію нагородження кращих представників бібліотечної справи, до когорти яких зараховано й директора Березанської ЦБС Туманову Є.А. Свої ж професійні здобутки та нові проекти бібліотекарі нашого району продемонстрували на спеціально облаштованому Майданчику інновацій. За результатами роботи конференції учасниками було ухвалено відповідну резолюцію.

З метою підвищення фахової компетенції працівників сільських бібліотек-філій з питань ведення регламентуючої та облікової документації, 29 травня поточного року було організовано семінар-тренінг на тему: «Облік та збереження бібліотечних фондів», у ході якого було розглянуто низку теоретичних питань та проведено практичне заняття з ведення номенклатури справ.

У травні в музичній вітальні центральної районної бібліотеки було влаштовано зворушливе свято, приводом для якого стали одразу дві важливі дати – День матері та Міжнародний день сім’ї. У колі запрошених можна було побачити «студенток» Університету ІІІ віку, найпалкіших шанувальниць читацької справи, активних учасниць всіх бібліотечних подій. Для них у подарунок – щирі поздоровлення, смачне пригощання, віршовані побажання, вокальні посвяти, душевно виконані самодіяльними артистами села Лимани на чолі з бібліотекарем Іриною Валеріївною Дронюк.

Наприкінці червня 2014 року фахівці Березанської ЦБС виступили доповідачами на засіданні районної координаційно-методичної ради з правової освіти населення. Тема доповіді, представленої у вигляді мультимедійної презентації, – «Про роботу районної бібліотеки з правової освіти населення в 2013 році».

Протягом ІІ кварталу 2014 року працівниками центральної районної бібліотеки було підготовлено низку книжкових виставок та оглядів літератури, серед яких: «Здоров’я варте того, щоб його берегти», «Заповідні місця Миколаївщини», «Україна в Європі, Європа в Україні», «Той червень 41-го ніколи не забути», «Конституція України: минуле і сьогодення».

Опубліковано: Середа, 16 липня 2014, 10:16
Березаньська ЦБС у І кварталі 2014 року Друк E-mail

 

Березанська ЦБС інформує:

У І кварталі 2014 року на базі Березанської ЦБС активізувалася робота по відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка:

 1. Для розкриття  усієї величі цієї постаті на виставкових полицях бібліотечних закладів району було відведено найпочесніші місця. 15 січня у центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття тематичних виставок «Вічний як народ» (для дітей), «І сонцем слово засіяло» (для дорослих та юнацтва). Гостею святкової зустрічі, що відкрила цикл заходів з відзначення Року Тараса Шевченка в Україні, стала заступник голови райдержадміністрації Л.Л. Шипова, яка разом з відвідувачами бібліотеки прослухала презентаційний матеріал, підготовлений працівниками відділу інформаційних технологій та обслуговування користувачів ЦРБ. Запропонована інформація переконала учасників заходу в тому, що Кобзар – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серці народу, а його творчість – це святиня, якою дорожить і гордиться кожен українець.
 2. 27 березня в гостинній залі районної бібліотеки відбулася науково-практична конференція на тему: «Феномен Тараса Шевченка у культурному і гуманітарному просторі України». На заході були присутні всі працівники сільських бібліотек-філій, а також районних бібліотек. Робоча зустріч розпочалася з вітального виступу директора ЦБС Туманової Є.А. Висвітила питання української національної ідеї у поезії Тараса Григоровича Шевченка бібліограф відділу методичних та перспективних методик Нофлік З.Л. Душевно і образно розкрила історичну спадщину у творах Кобзаря методист районного будинку культури Малінська І.Ю. А директор районного народного історичного музею Данилко І.В. розкрив вагомість внеску Т. Г. Шевченка у світове образотворче мистецтво. Багатим презентаційним матеріалом «Шевченківські пам’ятки України» закрила низку доповідей завідуюча відділом інформаційних технологій та обслуговування користувачів Андраш Інна Вікторівна. Завершилася науково-практична конференція короткими виступами працівників сільських бібліотек-філій про організацію заходів у рамках відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка.
 3. Продовжуються заняття зі студентами Університету ІІІ віку. Цього разу в рубриці «За датами – імена, за іменами – історія» представники старшого покоління розглядали постать Тараса Григоровича Шевченка. Усі разом вони згадали біографію та творчий здобуток поета, а насамкінець прекрасно продекламували невмирущий твір Т. Шевченка «Заповіт».

З нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану для найактивніших представників читацької аудиторії було влаштовано зустріч-спогад під назвою  «Ти – вічний біль, Афганістан! Ти – вічний наш неспокій…». Почесним гостем заходу, що мав на меті привернути увагу шанувальників книги до кривавих подій 1979-1989 років, став голова районної ради воїнів-інтернаціоналістів В.Є. Каценюк. Переглянувши відеоролик про випробування Афганського лихоліття, усі присутні приєдналися до інтерв’ю з Володимиром Євгенійовичем Каценюком, яке підготували ведучі зустрічі І.В. Андраш та З.Л. Нофлік. Захоплені розповіддю справжнього воїна, уважні слухачі дізналися багато нового про діяльність спілки воїнів-інтернаціоналістів у Березанському районі та про зусилля, витрачені на встановлення пам’ятника загиблим воїнам-афганцям у райцентрі. Окрім того, Володимир Євгенійович відкрито поділився спогадами про особливості служби в Афганістані, розповів про слід, який вона залишила в його серці та в житті його побратимів. Скориставшись нагодою, поважний гість вручив Почесну грамоту за плідну співпрацю директору районного народного історичного музею Івану Васильовичу Данилку.

Цього березня у рамках Тижня дитячого читання маленьким читайликам Березанської РДБ особливо пощастило. Справжній книжковий драйв для них організували працівники  Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна. Після знайомства із нашою бібліотекою обласні колеги враз змінились у казкових героїв, які  театралізованою виставою розповіли історію про дівчинку, яка не любила читати, та все ж  змінила свою думку про значення КНИГИ у житті людини! Вітальним словом із початком тижня учасників заходу поздоровили директор обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна Жайворонок Т.А., начальник відділу культури, молоді і спорту Матвієнко Н.П.,  директор Березанської ЦБС Туманова Є.А., які нагородили дипломами «Кращий читач Березанської бібліотеки для дітей» та цінними подарунками – книгами: Григоренко Валентину, Ліпінську Анастасію (4-Б кл.), Сивак Валерію, Бердник Анжеліку, Данилевську Ольгу (5-Б кл.). У святі брали участь вихованці музичної школи Березанщини, які під керівництвом   Казонової Т.В., Манзарук І. та Агафонова Г.А.  подарували дуже емоційні ігри та хорові співи. Всі діти брали активну участь в конкурсній програмі, у ході якої пригадали всі твори улюблених літературних героїв.

У рамках Тижня дитячої та юнацької книги в районній бібліотеці розпочався молодіжний інформаційний марафон «Бібліо IQ: полювання на ерудитів». Працівники бібліотеки організували для юнацтва Березанської школи День відкритих дверей «На замітку допитливому» та гру-знайомство «Бібліоквест». Запрошені учні із завзяттям долали усі випробування на ерудицію та читацьку обізнаність, підготовлені у 5 етапів у вигляді запитань. Незалежно від перемоги чи поразки усі гравці командного квесту були винагороджені солодкими призами.

Протягом І кварталу 2014 року на базі Березанської ЦБС продовжували свою роботу центри вільного доступу до мережі Інтернет з автоматизованими робочими місцями: у ЦРБ – 2, РДБ – 4, Тузлівській б/ф – 3, Коблівській б/ф – 3, Новофедорівській б/ф – 3.

Опубліковано: Середа, 09 квітня 2014, 01:00
Березаньска ЦБС у ІІІ кварталі 2013 року Друк E-mail

 

З метою впровадження в практику роботи новітніх інформаційних технологій, представники Березанської центральна бібліотечна система приєдналися до участі в таких інноваційних проектах:

 • Ярмарок бібліотечних інновацій«Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», м. Сімферополь, 17-18 липня;
 • Ярмарок бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: рухаємося вперед», Київ, 24-25 вересня;
 • тренінг "Адвокація в бібліотеці", Миколаїв, 10-11 вересня 2013;
 • Регіональна школа професійного розвитку «Бібліотека і сучасний світ дитини», Миколаїв, 18 вересня.

 Дбаючи про готовність бібліотечних закладів до осінньо-зимового періоду,придбано електричні конвектори для 11 бібліотек-філій на суму 6950 грн.

З нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі:

 • 23 липня у стінах районного Будинку культури за організаційної участі Благочинного Березанського району, настоятеля Свято-Покровського храму, протоієрея Олександра Бенедюка, працівників культури та бібліотечної сфери було організовано тематичну концертну програму для жителів району.Почесним гостем заходу став голова райдержадміністрації С.М. Корчевський, який з нагоди ювілейної річниці Хрещення Русі звернувся до земляків зі щирими вітальними словами із побажаннями миру, любові, злагоди та добробуту. Натхненно поздоровив громаду зі святом і його безпосередній ініціатор – протоієрей Олександр, розповівши про важливі події знаменного 988 року. Увазі глядачів було запропонованопоетичні твори та пісенні композиції у виконанні Заслужених артистів України Олександра Сичова та Федора Сичова, а також ансамблю народної пісні «Вільні козаки».
 • 24 липня в районній бібліотеці було проведено годину духовності під назвою “Хрещення Русі – свято духовної радості та національної ідеї”. Серед учасників заходу – начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Н.П. Матвієнко, Благочинний Березанського району, настоятель Свято-Покровського храму, протоієрей Олександр Бенедюк, завідувач сектора внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ райдержадміністрації А.А. Погадаєва,студенти університету ІІІ віку, працівники реабілітаційного відділення, бібліотечні фахівці та найактивніші читачі. Окрім участі в бесіді на тему духовності, запрошені переглянули пізнавальну відео-повість “Сказание о крещенииРуси”, яка в анімаційному форматі відобразила головні передумови поширення християнства на теренах Київської Русі.

З нагоди Дня Незалежності України:

 • 20  серпня в ЦРБ відбулася зустріч з читацьким активом у формі поетичної вітальні під назвою “Березанщинорідна – живописна моя сторона!”.  У теплій, щирій, родинній обстановці запрошені, переважно студенти Університету ІІІ віку, прослухали віршовані твори місцевих авторів – Галини Фікс, Анатолія Чапчая, Миколи Паєва та Валерія Ляшенка. У переліку піднятих тем фігурували любов до рідного краю, повага до родинних цінностей, захоплення мальовничими пейзажами південних просторів та легка ностальгія за молодими роками. Заслуховуючись поезіями земляків, гості й самі надихались жагою до творчості й залюбки виконували улюблені народні пісні та ніжні романси під акомпанемент Олександра Безниська, а також охоче декламували вірші та навіть розважались гуморесками. Приємним завершенням передсвяткової зустрічі стало частування смачним іменинним тортом, виготовленим спеціально на честь двох іменинниць – великої та малої Батьківщини – України та Березанщини.
 • 22 серпня в районній бібліотеці було організовано урочистий захід «Україно, моя Україно!».

26 вересня 2013 року в стінах Березанської центральної районної бібліотеки відбувся ІІ районний Форум працівників бібліотек під назвою «Доступна бібліотека», в якому взяли участь соціальні партнери, активні читачі, спонсори та ветерани бібліотечної справи. На заході було обговорено проблеми та перспективи розвитку сільських бібліотек, підвищення іміджу бібліотечної професії, привернуто увагу органів місцевого самоврядування та всієї спільноти до проблем існування бібліотек на селі, висвітлено досягнення та відзначено кращих представників бібліотечної спільноти Березанщини.

Офіційну частину заходу відкрили очільник Березанської селищної громади О.М. Шлікер й начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Н.П. Матвієнко. Присутнім були запропоновані виступи директора Березанської ЦБС Є.А. Туманової («Створення образу доступної бібліотеки – запорука підвищення її престижу та формування позитивного іміджу»), заступника директора з питань обслуговування дітей І.В. Громової («Бібліотеки району як культурно-інформаційні центри у процесі формування особистості дитини»), бібліотекаря Комісарівської бібліотеки-філії О.Г. Бондаренко («Бібліотека – центр громадської активності села») та бібліографа РДБ І.В. Андраш («Молоді бібліотечні працівники: нове покоління – новий погляд»).

У ході Форуму за сумлінну працю та успіхи в професійній діяльності було нагороджено ряд працівників централізованої бібліотечної системи.Листами Подяки та подарунками директор ЦБС Туманова Є.А. відзначила найактивніших читачів, постійних учасників бібліотечних заходів та спонсорів.Не оминули увагою організатори заходу і ветеранів бібліотечної справи, вручивши їм чудові пам’ятні подарунки на згадку.

Наприкінці офіційної частини Форуму на основі заслуханих доповідей було прийнято низку важливих рішень.Черговим етапом заходу стала презентація власного фахового досвіду сільськими бібліотеками-філіями на «Майданчику інновацій», облаштованому у вестибюлі ЦБР. Перед присутніми виступили завідуюча Новофедорівською бібліотекою-філією З.Ю. Караульна та бібліотекар Рибаківської бібліотеки-філії Т.М. Несуща. А потім усі учасники робочої зустрічі зібрались за частуванням на «бібліотечному пікнічку».

Для читацького активу нашої бібліотеки теж було підготовлено приємний сюрприз – літературний вернісаж, під час якого гості поспілкувались з місцевим поетом Миколою Паєвим.

Не лишилась без приємностей і дитяча аудиторія, для якої було влаштовано свято «Цей дивовижний світ бібліотека» з відзначенням активних користувачів бібліотеки для дітей, внесених до Бібліотечної Книги рекордів. Окрім того, дітлахам було запропоновано акцію «Повітряні книжкові герої», флеш-моб «Я люблю свою бібліотеку», парад книжок, послуги бібліотечного кінозалу «Мультиплекс», килим казок «В гості до Шагразади», геймерські змагання, фотографування з ляльками та ще безліч цікавих речей.

У вересні 2013 року відкритодистанційний консультаційний центр для підприємців. В окремому кабінеті обладнано інформаційний куточок поряд з автоматизованим робочим місцем, налаштовано програму Skype для участі в онлайн-навчаннях. З метою створення інформаційної бази для самостійної діяльності підприємців оформлено тематичний стенд «Підприємцю на замітку» та книжкову виставку «Поради для підприємницької діяльності».

Забезпечено функціонування пунктівдоступу громадян до офіційної інформації на базі ЦРБ та сільських бібліотек-філій.

Продовжують роботу центри вільного доступу до мережі Інтернет з автоматизованими робочими місцями: ЦРБ – 2, РДБ – 4, Тузлівська б/ф – 3, Коблівська – 3, Новофедорівська – 3 б/ф. З метою поширення інформації щодо безкоштовного доступу та використання Інтернет-ресурсів було проведено цикл занять з підвищення комп’ютерної грамотності для населення на базі ЦРБ, Тузлівської, Новофедорівської та Коблевської бібліотек-філій  відповідно «Інтернет як засіб спілкування для літніх людей», «З комп’ютером на «ти», «Скайп – це спілкування без обмежень», «Комп’ютер для пенсіонерів».

Опубліковано: Вівторок, 08 жовтня 2013, 12:04
Березаньська ЦБС у ІІ кварталі 2013 року Друк E-mail

Березанська централізована бібліотечна система з метою подальшого впровадження в практику новітніх технологій приймає участь у реалізації міжнародних і всеукраїнських проектів, конкурсах. Розробляє проекти, що спрямовані на ефективне використання технічних та електронних засобів для підвищення якості обслуговування користувачів.

В ІІ кварталі 2013 р. за Державною програмою отримано 331  примірник книг на суму 17 405. 58 грн. За кошти  обласної програми – 14  примірників на суму 645. 50 грн.

Від  РДА було виділено та використано коштів:

 • на ремонт сходів та стяжку будівлі центральної районної бібліотеки - на суму 80 233. 20 грн.;
 • на передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2013 року для ЦРБ –на суму 300 грн., 

Коблівською сільською радою  виділено Коблівській бібліотеці-філії на передплату періодичних видань на ІІ півріччя 2013 року – на суму 2 008 грн.

З нагоди Дня Європи в Україні в бібліотеках району проведено слідуючі заходи :

 • презентація «Казковою Європою: архітектура держав – членів  ЄС»(ЦРБ);

 • перегляд літератури «Знай про Європу більше» (ЦРБ);

 • виставка-експозиція «Стати Європою, щоб бути Україною» (РДБ);

 • інформаційна година «Україна – шлях до Європи» (Анатолівська б/ф);

 • правовий діалог «З історії європейського права в Україні» (Комісарівська б/ф);

 • тематична полиця «Знайомтесь, Європа» (Анатолівська б/ф);

 • тематична викладка «Європа – наш спільний дім» (Лиманівська б/ф).

До відзначення 90-річчя від дня утворення Березанського району в бібліотеках ЦБС  проведено бібліоестафету  «Мій рідний край, моя земля», підсумковий захід якого відбувся 21.05.2013 р. на базі ЦРБ.

23.06-30.06.2013 р. на базі ЦРБ та Коблівської бібліотеки-філіалу проходила ІІ Всеукраїнська літня школа бібліотекарів  «Адвокація – бібліотеки на шляху змін!», участь в якій взяли представники з різних куточків  країни.

В бібліотеках ЦБС працюють центри вільного доступу до Інтернет з автоматизованими робочими місцями:ЦРБ- 2, РДБ - 4, Тузлівська б/ф - 3, Коблівська - 3, Н-Федорівська - 3

В ЦРБ працює центр доступу громадян до правової інформації.

 

Інформація Відділу культури на розпорядження ОДА №73-р від 27 березня 2007 р. «Про забезпечення бібліотек системи Міністерства культури і туризму України в Миколаївській області літературою, отриманою в рамках державних програм».

Завдяки реалізації державних програм «Українська книга» (під проводом Державного комітету України, телебачення і радіомовлення), розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки (під проводом МКТ України) бібліотеки Березанської ЦБС з 01.04.2013 р. по 01.06.2013 р.  отримали 331 примірник книг на суму 17 405.58 грн.

 

Сума

Примірники

ЦРДБ

1229. 37

33

ЦРБ

5 977.46

76

Сільські б/ф

10 198.75

222

Всього:

17 405.58

331

З них дитячі

3481. 38

105

 

За обласною програмою :

 

Сума

Примірники

ЦРДБ

94.25

2

ЦРБ

94.25

2

Сільські б/ф

457.00

10

Всього:

645.50

14

З них дитячі

94.25

2

Опубліковано: Вівторок, 02 липня 2013, 01:00