Работа Миколаївськї ЦБС у І кварталі 2015 року |
Районні семінари:
13 лютого в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася підсумкова нарада за темою «Підсумки роботи за 2014 рік. Поліпшення якості і ефективності бібліотечного обслуговування і бібліотечної роботи».
Відкрила підсумкову нараду директор ЦБС Власенко К.О., підвела підсумки роботи бібліотек системи за всіма напрямками бібліотечної діяльності в 2014 році та розповіла про зміст бібліотечної роботи в бібліотеках Миколаївської ЦБС.
Була надана консультація провідним бібліотекарем ВОФК Андрейченко Л.В. про систематичне ведення реєстраційної картотеки періодичних видань у 2015 році. Ознайомила з інструкцією про заміну загублених документів та як працювати з картками картотеки доукомплектування за даними із зошитів незадоволеного попиту за 2014 рік. Також Андрейченко Л.В. ознайомила з змінами до ТТПК.
Заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Каштальян І.М. надала консультацію про патріотичне виховання в роботі бібліотек з користувачами та сільською громадою.
Після перерви провідний бібліотекар ЦБ Богатова Л.П. зауважила на недоліки та дала рекомендації виконаного аналізу плану та звіту пунктів вільного доступу до Інтернет в сільських бібліотеках.
Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. і директор ЦБС Власенко К.О. надала консультацію про SWOT- аналіз як інструменту стратегії розвиту бібліотеки. Бібліотекарі отримали домашнє завдання: на наступний день професійного спілкування виконатиSWOT- аналіз своєї бібліотеки.
Провідний бібліограф ЦБС Ярмоленко М.Г. ознайомила з аналізом підсумків бібліографічної роботи за 2014 рік та ознайомила з перспективами на 2015 рік.
Провідний методист ЦБС Люткіна О.І. зробила порівняльний аналіз основних показників з плановими та показників з попереднім 2013 роком та ознайомила з підсумками роботи бібліотек системи по плануванню на 2015 рік, по роботі з звітними формами, за загальним станом здачі річного звіту.
На підсумкову нараду був запрошений лікар невідкладних станів Першин Михайло Валентинович з лекцією на тему «Концепція здоров’я». Велася розмова про здоровий образ життя як дорослих так і дітей, були надані рекомендації як слідкувати за станом свого здоров’я, про здорове харчування. Бібліотекарі для аналізу складу мінеральних речовин привезли з собою питну воду з різних джерел.
Директор ЦБС Власенко К.О. підвела підсумки та надала рекомендації відповідно до недоліків при звітуванні та плануванні бібліотек системи як методичному центру так і бібліотечним працівникам.
16 березня в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся день професійного спілкування бібліотечних працівників Миколаївської ЦБС, який складався з двох блоків:
1-й блок - надання консультацій;
2-й блок - практичні заняття.
Початок першого блоку розпочала директор ЦБС Власенко К.О. та провела тематичне навчання у форматі лекції з послідуючим обговоренням. Метою лекції стала необхідність донесення й утвердження у суспільній свідомості тези щодо відсутності альтернативи унітарності України та неприйнятності ідеї зміни форми її державного устрою, активного інформування громадян про дії центральної влади, спрямовані на збереження цілісності країни та консолідацію суспільства.
Катерина Олександрівна надала аудиторії чіткі визначення та нагадала законодавчу базу таких понять як “унітарна держава”, “федерація”, “федералізація”. Змістовно викладаючи тему, директор аргументовано, оперуючи фактами з історичного досвіду країн світу довела неприйнятність для України ідей федералізму.
Після обговорення вище зазначеного провідними спеціалістами були надані консультації: бібліотекарем ЦРБ Богатовою Л.П. щодо бібліотечного обслуговування як технологічного процесу, бібліографом ЦБС Ярмоленко М.Г. - «Організація бібліографії та бібліографічного консалтинга».
Також в День професійного спілкування заст. директора по роботі з дітьми Каштальян І.М. розповіла бібліотечним працівникам району про види і форми індивідуальних бесід та консультацій.
Другий блок складався з практичних занять:
- запис користувача до бібліотеки (заповнення формуляру нового читача);
- складання бібліографічного опису на документи;
- визначення об’єктів і форм статистичного обліку.
Школа молодого фахівця:
Протягом І кварталу в центральній районній бібліотеці відбулося заняття школи молодого фахівця з новопризначеними працівниками бібліотек-філіалів ЦБС за темою: «Основи теорії та організації бібліографії. Загальне уявлення про бібліографічну роботу. (Що таке бібліографія; Види бібліографії; Суб’єкти і об’єкти бібліографії; Бібліографічна продукція). Відбувся бібліографічний консалтинг, на якому були надані консультації по неясним питанням.
Стажування:
Протягом І кварталу в центральній районній бібліотеці відбулося стажування бібліотекарів за темою Ведення облікової документації (щоденників роботи, формулярів, прикнижкових формулярів). Були практичні заняття по заповненню первинних облікових документів.
Участь в конкурсах:
Бібліотеки нашої системи приймають участь у Всеукраїнському конкурсі«Книгоманія - 2015» (Найкращий читач року);
Участь в Обласному конкурсі присвяченому року Великої Вітчизняної війни і ветеранів Великої Вітчизняної війни «Книга пам'яті мого роду» (РБД, Степівська);
Акція «Допоможемо бібліотеці - допоможемо собі»:
Протягом І кварталу відділ обробки фондів і каталогів отримав 531 примірник книг у подарунок від читачів на суму 3717, 52 (Акт № 1 від 24.03.2015 року) та подарунок від ОУНБ (ін-т енциклоп. досліджень) 16 примірників на суму 968,00 (А 4978 від 27.03.2015 року).
Залучення позабюджетних коштів:
Кошти витрачені на ремонти бібліотек – 850 грн.: за спонсорські кошти в ЦРБ – внутрішній косметичний ремонт читальної зали та коридору – 500 грн., на ремонт Степівської б/ф – 350 грн.
Кошти витрачені на поліпшення матеріально-технічної бази (придбання аудіотехніки, комп’ютерів, меблів тощо) – 4201 грн. За спонсорські кошти придбано:
Меблі: в ЦРБ придбано магнітно - крейдяну дошку – 900 грн., диван – 1000 грн.
Канцтовари: Степівська – 370 грн., Комсомольська – 80 грн., Кривобалківська – 112 грн., Ковалівська – 190 грн., Кіровська – 210 грн., Зеленогайська – 104 грн., Улянівська – 310 грн., Кир’яківська – 98 грн., Ольшанська – 187 грн., Трихатська – 100 грн., Веснянська – 130 грн., Криничанська – 80 грн., Шуринська – 100 грн. Всього канцтоварів на суму – 2071 грн.
На придбання щоденників на 2015 рік з бюджету витрачено – 700 грн.
Радсадівська б/ф на Інтернет зв'язок – 230 грн.
Всього було витрачено спонсорських коштів – 5051 грн.
Всього було витрачено бюджетних коштів – 700 грн.