СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20142564
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1542
10683
53045
12225
333161
20142564

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 03:19

Врадіївський район

У Врадіївській громаді оголосили конкурс дитячого малюнку «Різдвяна казка» Друк E-mail

У Врадіївській громаді оголосили конкурс дитячого малюнку «Різдвяна казка»

З метою виявлення та підтримки творчих дітей, популяризації сучасного дитячого художнього мистецтва, Врадіївська селищна рада спільно з Врадіївської дитячою музичною школою оголошує з 1 грудня конкурс дитячого малюнку «Різдвяна казка» для діток громади.

Про це повідомили на сторінці селищної ради у Фейсбуці.

Переможців конкурсу чекають дипломи, цінні подарунки та набори для творчості.

Конкурс триватиме до 15 грудня.

Джерело: https://bug.rayon.in.ua/news/655427-u-vradiivskiy-gromadi-ogolosili-konkurs-dityachogo-malyunku-rizdvyana-kazka

ТОВ Інформаційне агентство «Район ін юа»

Опубліковано: Середа, 29 листопада 2023, 16:09
Врадіївська ЦБС у ІІ кварталі 2014 року Друк E-mail

 

Діяльність Врадіївської районної центральної бібліотеки за ІІ квартал 2014 року спрямовувалася на забезпечення ефективного інформаційно-бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів склала 3025 осіб (за єдиною реєстраційною картотекою – 1504 особи). Їм видано 59634 прим. документів. Кількість відвідувань бібліотеки за цей період становила 12675.

Розвиток та збереження ресурсів бібліотеки

Увага  приділялася формуванню бібліотечного фонду, його належному збереженню, розкриттю та використанню. За ІІ квартал 2014 року надійшло  14 прим. Документів. У 2013 році проведено передплату періодичних видань на 2014 рік, яка була зареєстрована у УДКСУ, але не профінансована. На даний час зареєстрована кредиторська заборгованість в УДКСУ на передплату періодичних видань в сумі 7411,66 грн. Станом на 01.07.2014  бібліотечний фонд становить 214184 прим., з них книг – 210811 прим.

Удосконалювався довідково-бібліографічний апарат бібліотеки.

На основі системи автоматизації ІРБІС здійснювалася наукова обробка документів. В електронний каталог книг внесено 14 записів.

Постійно поповнюються БД «Соціально-економічний  портрет регіону» та «Розпорядження органів місцевої влади». Проводилася робота з організації карткових каталогів і картотек.

Робота із задоволення потреб користувачів

Здійснювалося довідкове та інформаційне забезпечення користувачів. Зросла загальна кількість консультацій,  кількість довідок склала 702.

Надавалася масова і групова інформація, зокрема, поточні бібліографічні списки на теми: «Нові надходження до Врадіївської ЦБС».

Ведеться робота по наповненню власного Веб-сайту бібліотеки.

Соціокультурна діяльність бібліотеки

Протягом  півріччя 2014 року бібліотеки провели  значні соціокультурні заходи (літературно-мистецькі вечори, презентації книг, історичні та літературні години), які зацікавили широкі кола громадськості.

По відзначенню ювілейної дати 200-річчя Великого Кобзаря проводилися цикли заходів «З пам’яті літ». До них входили книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури, поетичні години, вікторини, конкурси, вечори-портрети, літературні ігри, презентації нової української книги, літературні подорожі:

  • літературна година «Дзвенять Кобзареві струни»;

  • бесіда «Тарас Шевченко – нащадкам»;

  • вечір спілкування «Шляхами великої долі»;

  • огляд творчості «Слухайте голос безсмертний Тараса»;

  • бесіда "Свіча, запалена від серця".

Проведені: тиждень дитячої та юнацької книги по всій системі.

Традиційними стали святкування "Дня Святого Валентина" та "Міжнародного дня рідної мови". Відзначення цих свят завжди проходить у формі засідань, проведених літературним клубом "Вечірній діалог" (на теми: "Під сузір’ям кохання", "Святий Валентин – покровитель всіх закоханих" пройшли години поезії на любовну тематику та літературні читання на тему: "Мова барвінкова, батьківська ранкова" були проведені разом. Для присутніх були оформлені перегляди літератури: "Плекатимемо мову – цвістимуть слова" та "Мова – скарбниця народної мудрості".

У районній бібліотеці та бібліотеках району проведені вечори-зустрічі з ліквідаторами  Чорнобильської трагедії на теми:

- "Земле рідна, понівечена скрипко моя";

- "Чорнобильський дзвін" (до річниці Чорнобильської трагедії);

- "Чорнобиль від катастрофи до сьогодення" – виставка-репортаж;

- "Землянам чисту планету", "Екологія: дзвони сьогодення" – тематичні перегляди;

- "Чорнобиль – стихія чи розплата?" – виставка-роздум;

- "Земля у нас одна" – бесіди;

- "Чи знаєш ти природу свого краю?" – дискусія ( відділ по обслуговуванню дітей районної бібліотеки).

По реалізації районних програм «Здоров’я нації», «Програма профілактики ВІЛ-інфекції (СНІДу)

На виконання даних завдань та реалізації програми бібліотеки системи активно співпрацюють зі школами, відділом освіти, молоді та спорту, Врадіївським районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді райдержадміністрації, службою у справах дітей райдержадміністрації, медичними працівниками.

Працівники ЦРБ організували і провели протягом півріччя цикл заходів. Серед вдалих, які мали позитивний результат: день інформації «Все про СНІД», година корисних порад «Здоровий спосіб життя – норма нашого буття», експрес-інформація «Туберкульоз – недуга соціальна», для молоді година здоров’я «Цей день без куріння».

 Наукова діяльність

Науковою роботою 2014 році було  впровадження проекту „Творчі майстерні» в рамках програми «Бібліоміст”, оголошеному Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), в якому ЦБС отримала перемогу.

За період з 01.10.2013 по 01.07.2014 в ефір вийшло 10 телепрограм «Дитячого ефіру» на місцевому кабельному телебаченні.

Бібліотека – науково-методичний центр

Здійснювався моніторинг стану забезпечення бібліотек району періодичними виданнями і книжковою продукцією, інформація щоквартально надається сектору культури райдержадміністрації. Здійснено виїзди з метою перевірки виконання рекомендацій методичного відділу усіх бібліотек ЦБС.

Видавнича діяльність бібліотеки

На початку року  вийшов друком  бібліографічний покажчик  «Нові надходження». На допомогу бібліотекам району розроблено методико-бібліографічні матеріали: „На допомогу молодому бібліотекарю» та методичні рекомендації з організації в бібліотеках роботи з користувачами.

Менеджмент. Маркетинг

Бібліотечно-бібліографічну діяльність забезпечують 33 бібліотечних працівники.

Методичний кабінет центральної районної бібліотеки забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Проводилися виробничі наради колективу. На оперативних нарадах завідувачів відділів обговорювалися питання виконання планів роботи, вирішення поточних виробничих завдань, зміцнення трудової і виконавської дисципліни. На засіданнях ради за участю  директора розглядалися проблеми своєчасного наповнення  Веб-сайту, переобліку бібліотечних фондів тощо.

Два працівники ЦБС проходять курси дистанційного навчання в рамках програми «Бібліоміст».

Два представники бібліотеки відвідали тренінг в м. Київ в рамках проекту «Творчі майстерні».
 

Опубліковано: Понеділок, 14 липня 2014, 15:23
Врадіївська ЦБС у І кварталі 2014 року Друк E-mail

 

Діяльність Врадіївської районної центральної бібліотеки за І квартал 2014 року спрямовувалася на забезпечення ефективного інформаційно-бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів склала 3025 осіб (за єдиною реєстраційною картотекою – 1504 особи). Їм видано 59634 прим. документів. Кількість відвідувань бібліотеки за цей період становила 12675.

Розвиток та збереження ресурсів бібліотеки

Увага  надавалася формуванню бібліотечного фонду, його належному збереженню, розкриттю та використанню. За І квартал 2014 року надійшло  14 прим. документів, у 2013 році проведена передплата періодичних видань на 2014 рік, яка була зареєстрована у УДКСУ, але не профінансована. На даний час зареєстрована кредиторська заборгованість в УДКСУ на передплату періодичних видань в сумі 7411,66 грн. На 01.04.2014 бібліотечний фонд становить214184 прим., з них книг – 210811 прим.

Удосконалювався довідково-бібліографічний апарат бібліотеки

На основі системи автоматизації ІРБІС здійснювалася наукова обробка документів. В електронний каталог книг внесено 14 записів.

Постійно поповнюються БД «Соціально-економічний  портрет регіону» та «Розпорядження органів місцевої влади» .  Проводилася робота з організації карткових каталогів і картотек.

Робота із задоволення потреб користувачів

Здійснювалося довідкове та інформаційне забезпечення користувачів.    Зросла загальна кількість консультацій,  кількість довідок склала 102.

Надавалася масова і групова інформація, зокрема, поточні бібліографічні списки на теми: «Нові надходження до Врадіївської ЦБС».

Ведеться робота по наповненню власного Веб-сайту бібліотеки.

Соціокультурна діяльність бібліотеки

У І кварталі 2014 року бібліотеки провели  значні соціокультурні заходи (літературно-мистецькі вечори, презентації книг, історичні та літературні години), які зацікавили широкі кола громадськості.

По відзначенню ювілейної дати 200-річчя Великого Кобзаря проводилися цикли заходів «З пам’яті літ». До них входили книжкові виставки, тематичні полиці, огляди літератури, поетичні години, вікторини, конкурси, вечори-портрети, літературні ігри, презентації нової української книги, літературні подорожі:

  • літературна година «Дзвенять Кобзареві струни» - ЦРБ, РДБ, всі сбф;

  • бесіда «Тарас Шевченко – нащадкам» - РДБ;

  • вечір спілкування «Шляхами великої долі» - ЦРБ;

  • огляд творчості «Слухайте голос безсмертний Тараса» - ЦРБ, РДБ, всі сбф;

Проведені: тиждень дитячої та юнацької книги» по всій системі.

Свято зимового с. Миколая в Україні відзначалося з давніх-давен і саме ним розпочинався цикл різдвяних та новорічних свят. Хто він, той святий Миколай, гість з неба, на котрого так чекають діти? В богемській сільській б/ф вже стало традицією в цей день для дітвори організовувати святковий ранок. Діти розповідали вірші, співали пісень, водили хороводи, грали в різноманітні ігри. Аж ось настала довгоочікувана мить: у гості завітав сам Святий Миколай, він спілкувався з дітьми, брав участь в іграх. Всі учасники свята отримали від Святого Миколая подарунки. Діти приємно, весело і цікаво провели час в бібліотеці. Це свято задало добрий настрій і стало розминкою перед новорічними  святами.

По реалізації районних програм «Здоров’я нації», «Програма профілактики ВІЛ-інфекції (СНІДу)

На виконання даних завдань та реалізації програми бібліотеки системи активно співпрацюють зі школами, відділом освіти, молоді та спорту, районним центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді райдержадміністрації, службою у справах дітей райдержадміністрації, медичними працівниками.

Працівники ЦРБ організували і провели протягом року цикл заходів. Серед вдалих, які мали позитивний результат: день інформації «Все про СНІД», година корисних порад «Здоровий спосіб життя – норма нашого буття», експрес-інформація «Туберкульоз – недуга соціальна», для молоді година здоров’я «Цей день без куріння».

Наукова діяльність

Науковою роботою 2014 року було  впровадження проекту „Творчі майстерні» в рамках програми «Бібліоміст”, оголошеному Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), в якому ЦБС отримала перемогу.

За період з 01.10.2013 по 01.03.2014 в ефір вийшло 5 телепрограм «Дитячого ефіру» на місцевому кабельному телебаченні.

Бібліотека – науково-методичний центр

Здійснювався моніторинг стану забезпечення бібліотек району періодичними виданнями і книжковою продукцією, інформація щоквартально надається сектору культури райдержадміністрації. Здійснено виїзди з метою перевірки виконання рекомендацій методичного відділу усіх бібліотек ЦБС району.

Видавнича діяльність бібліотеки

На початку року  вийшов друком  бібліографічний покажчик  «Нові надходження».     
На допомогу бібліотекам району розроблено методико-бібліографічні матеріали: "На допомогу молодому бібліотекарю" та методичні рекомендації з організації в бібліотеках роботи з користувачами.

Менеджмент. Маркетинг

Бібліотечно-бібліографічну діяльність забезпечують 33 бібліотечних працівники.

Методичний кабінет центральної районної бібліотеки забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Проводилися виробничі наради колективу за підсумками роботи 2013 року. На оперативних нарадах завідувачів відділів обговорювалися питання виконання планів роботи, вирішення поточних виробничих завдань, зміцнення трудової і виконавської дисципліни. На засіданнях ради при директорі розглядалися проблеми своєчасного наповнення Веб-сайту, переобліку бібліотечних фондів тощо.

Два працівники ЦБС проходять курси дистанційного навчання в рамках програми «Бібліоміст».

Два представники бібліотеки відвідали тренінг в м. Київ в рамка проекту «Творчі майстерні».

Опубліковано: Четвер, 08 травня 2014, 01:00
Врадіївська ЦБС у ІІІ кварталі 2013 року Друк E-mail

 

Діяльність бібліотеки за ІІІ квартал 2013 року спрямовувалася на забезпечення ефективного інформаційно-бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів склала 11200 осіб (за єдиною реєстраційною картотекою – 9500 особи). Їм видано 186034 прим. документів. Кількість відвідувань бібліотеки за цей період становила 50102.

Розвиток та збереження ресурсів бібліотеки

Увага  надавалася формуванню бібліотечного фонду, його належному збереженню, розкриттю та використанню. За ІІІ квартал  2013 року надійшло  468 прим. документів. На 01.10.2013 бібліотечний фонд становить213694 прим., з них книг – 210797 прим.

Удосконалювався довідково-бібліографічний апарат бібліотеки.

На основі системи автоматизації ІРБІС здійснювалася наукова обробка документів. В електронний каталог книг внесено 265 записів.

Постійно поповнюються БД «Соціально-економічний  портрет регіону» та «Розпорядження органів місцевої влади» .  Проводилася робота з організації карткових каталогів і картотек.

Робота із задоволення потреб користувачів

Здійснювалося довідкове та інформаційне забезпечення користувачів.    Зросла загальна кількість консультацій,  кількість довідок склала 430.

Надавалася масова і групова інформація, зокрема, поточні бібліографічні списки на теми: «Нові надходження до Врадіївської ЦБС».

Ведеться робота по наповненню власного Веб-сайту бібліотеки.

Соціокультурна діяльність бібліотеки

У ІІІ кварталі 2013 року бібліотеки провели  значні соціокультурні заходи (літературно-мистецькі вечори, презентації книг, історичні та літературні години), які зацікавили широкі кола громадськості.

Не залишилася поза увагою творча діяльність місцевих вишивальниць.
Для них уже стали звичними зустрічі у стінах бібліотеки, де вони можуть розповісти про свою творчість та поспілкуватись з іншими вишивальницями.

Традиційно відзначено в бібліотеці День Незалежності України. Тематичну конференцію «З Україною в серці» провели працівники ЦРБ.

Проведена літературна година до 1025-річниці Хрещення України «Хрещення України – Русі – перше державне свято».

До Дня людей похилого віку було проведено спільно з Товариством Червоного Хреста літературно-поетичну годину «Зорепадом летять роки».

Цікавим та змістовним був проведений літературно-музичний вечір для старшокласників «Мить і вічність на срібних струнах» до 60-річчя Дмитра Креміня.

В стінах районної бібліотеки для дорослих працівники відділу обслуговування провели урок Миру. Запрошені учні старших класів Врадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Проведений вечір-реквієм «Забуттю не підлягає». Вечір був присвячений вшануванню пам’яті жертвам концтаборів. На вечір-реквієм були запрошені учні 10 класу районної гімназії. Під час проведення заходу були використані документальні фільми та слайд-шоу по цій темі.

Бібліотеками було заплановано 42 книжкові виставки, організовано – 49. Чимало них ввійшли до 4 циклів виставок: «Історичний календар», «Літературний календар», «Незалежна Україна: шлях до мети», «Мій рідний край – це серця пристань». Зокрема, книжкова виставка «Тарас Шевченко і світ».

Для реклами бібліотеки широко використовувалися засоби масової інформації. Всього було 5 публікацій в періодичних виданнях району.

Наукова діяльність

Науковою роботою 2013 року було  впровадження проекту „Творчі майстерні» в рамках програми «Бібліоміст”, оголошеному Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), в якому ЦБС отримала перемогу.

Бібліотека – науково-методичний центр

Здійснювався моніторинг стану забезпечення бібліотек району періодичними виданнями і книжковою продукцією, інформація щоквартально надається сектору культури райдержадміністрації. Здійснено виїзди з метою перевірки виконання рекомендацій методичного відділу усіх бібліотек ЦБС району.

Видавнича діяльність бібліотеки

На початку року  вийшов друком  бібліографічний покажчик  «Нові надходження».  На допомогу бібліотекам району розроблено методико-бібліографічні матеріали: „Інноваційні методи роботи бібліотек ” та методичні рекомендації з організації в бібліотеках роботи з користувачами.

Менеджмент. Маркетинг

Бібліотечно-бібліографічну діяльність забезпечують 33 бібліотечних працівники.

Методичний кабінет центральної районної бібліотеки забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Проводилися виробничі наради колективу за підсумками роботи у ІІІ кварталі 2013 року. На оперативних нарадах завідувачів відділів обговорювалися питання виконання планів роботи, вирішення поточних виробничих завдань, зміцнення трудової і виконавської дисципліни. На засіданнях ради при директорі розглядалися проблеми своєчасного наповненняВеб-сайту, переобліку бібліотечних фондів тощов ЦБС району.
У поточному році 6 бібліотекарів системи  закінчили навчання в регіональному тренінговому центрі  в рамках програми «Бібліоміст» та здобули відповідні сертифікати.

ЦРБ виграно проект «Творчі майстерні» у рамках програми «Бібліоміст», який надає можливість розвивати творчі здібності громади завдяки технічному оснащенню, яке виділено під цей проект в сумі 43000 грн.

Три представника бібліотеки та три представника громади відвідали тренінги Е – урядування у місті Миколаєві.

Опубліковано: П'ятниця, 18 жовтня 2013, 14:54
Діяльність Врадіївської ЦБС у І півріччі 2013 року Друк E-mail

Діяльність бібліотеки у І півріччі  2013 року спрямовувалася на забезпечення ефективного інформаційно-бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів склала 11800 осіб (за єдиною реєстраційною картотекою –8115 особи). Їм видано 154078 прим. документів. Кількість відвідувань бібліотеки за цей період становила 47092.
 

Розвиток та збереження ресурсів бібліотеки

Увага  надавалася формуванню бібліотечного фонду, його належному збереженню, розкриттю та використанню. За І квартал  2013 року надійшло  468 прим. документів. На 01.06.2013 бібліотечний фонд становить213694 прим., з них книг – 210797 прим.

Удосконалювався довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. На основі системи автоматизації ІРБІС здійснювалася наукова обробка документів. В електронний каталог книг внесено 205 записів.

Постійно поповнюються БД «Соціально-економічний  портрет регіону» та «Розпорядження органів місцевої влади» .  Проводилася робота з організації карткових каталогів і картотек.
 

Робота із задоволення потреб користувачів
Здійснювалося довідкове та інформаційне забезпечення користувачів.    Зросла загальна кількість консультацій,  кількість довідок склала 212.

Надавалася масова і групова інформація, зокрема, поточні бібліографічні списки на теми: «Нові надходження до Врадіївської ЦБС»

Ведеться робота по наповненню власного Веб-сайту бібліотеки.

Соціокультурна діяльність бібліотеки
 
У І півріччі 2013 року бібліотеки провели  значні соціокультурні заходи (літературно-мистецькі вечори, презентації книг, історичні та літературні години), які зацікавили широкі кола громадськості.
 Не залишилася поза увагою творча діяльність місцевих письменників.
 Для них уже стали звичними зустрічі у стінах бібліотеки, де вони можуть послухати поезію других авторів та прочитати свої вірші.

Традиційно відзначено в бібліотеці День Соборності України. Літературно-музичну композицію „Соборних дзвонів гучний гомін ” презентувала ЦРБ.

Проведений вечір пам’яті «Нам пам'ять серця не дає спокою» до дня пам’яті Героїв Крут не залишив байдужими молодь району.

До Дня Святого Валентина було проведено спільно з педагогічним колективом Врадіївської філії Маринівського аграрного ліцею літературно-поетичну голину «Нехай у Вашім серці завжди живе любов».

Цікавим та змістовним був проведений літературно-музичний вечір для старшокласників «Мить і вічність на срібних струнах» до 75-річчя Володимира Висоцького.  

Зворушливою  була зустріч до Дня виведення радянських військ з Афганістану. Вечір-реквієм «Крило скорботною пам’яті» не залишив байдужими усіх присутніх.

Протягом  березня 2013 року бібліотеками системи проведено безліч заходів до            99-ї річниці Т.Г.Шевченка. Це і конкурси на краще виконання вірша серед учнів шкіл та гімназії, це і виконання пісень на слова Кобзаря, це і літературні вечори «Тарас Шевченко – провісник долі України», «Жінки в житті Шевченка».

В стінах районної бібліотеки для дорослих працівники відділу обслуговування провели урок-реквієм «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс». Захід присвячений  «27-річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. До проведення заходу було оформлено книжкову виставку «Чорнобиль… Біль і пам’ять вічні». Запрошені учні старших класів  ЗОШ №1.

Проведений  вечір-реквієм «Забуттю не підлягає». Вечір був присвячений вшануванню пам’яті жертвам концлагерів. На вечір-реквієм були запрошені учні  10 класу районної гімназії. Під час проведення заходу були використані  документальні фільми та слайд-шоу по цій темі.

До Дня Конституції працівниками бібліотеки провели історичну годину «Символи моєї Батьтківщини» та огляд літератури «Конституція України – основний закон держави»

Літературно-музичний вечір: «Чаруючий світ романсу». По темі  вечора була оформлена книжкова виставка. На літературно – музичний вечір  були запрошені  поети Врадіївки,любителі поезії, пісень, романсів.

 Свято української вишивки «У вишивках, як у піснях душа народу» , на який були запрошені майстри народної вишивки та користувачі бібліотеки.

  Бібліотеками було заплановано 52 книжкові виставки, організовано – 49. Чимало з них ввійшли до 4 циклів виставок: „Історичний календар”, „Літературний календар”, „Незалежна Україна: шлях до мети”, „Мій рідний край – це серця пристань”.Зокрема, книжкова виставка „Тарас Шевченко і світ”

 Для реклами бібліотеки широко використовувалися засоби масової інформації. Всього було 7публікацій в районній газеті «Вісник Врадіївщини».

Наукова діяльність

Науковою роботою 2013 року було  впровадження проекту „Бібліоміст”, оголошеному Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), в якому ЦБС отримала перемогу.


Бібліотека – науково-методичний центр
Здійснювався моніторинг стану забезпечення бібліотек району періодичними виданнями і книжковою продукцією. Здійснено виїзди з метою перевірки виконання рекомендацій методичного відділу усіх бібліотек ЦБС.
 

Видавнича діяльність бібліотеки

На початку року роздрукований бібліографічний покажчик  «Нові надходження»     
На допомогу бібліотекам району розроблено методико-бібліографічні матеріали: „Інноваційні методи роботи бібліотек ”  та методичні рекомендації з організації в бібліотеках роботи з користувачами.


Менеджмент. Маркетинг
Бібліотечно-бібліографічну діяльність забезпечують 33 бібліотечних працівники.

Методичний кабінет центральної районної бібліотеки забезпечений необхідною технічною апаратурою для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Проводилися виробничі наради колективу за підсумками роботи у 2012 році та І кварталі 2013 року. На оперативних нарадах завідувачів відділів обговорювалися питання виконання планів роботи, вирішення поточних виробничих завдань, зміцнення трудової і виконавської дисципліни. На засіданнях ради при директорі розглядалися проблеми своєчасного наповненняВеб-сайту, переобліку бібліотечних фондів, тощо.
 

У поточному році 6 бібліотекарів системи  закінчили навчання в регіональному тренінговому центрі  в рамках програми «Бібліоміст» та здобули відповідні сертифікати.

У ЦРБ виграно проект «Творчі майстерні» у рамках програми «Бібліоміст», який надає можливість розвивати творчі здібності громади завдяки технічному оснащенню, яке виділено під цей проект на суму 41000 грн.

Три представника бібліотеки та три представника громади відвідали тренінги е – урядування у місті Миколаєві.

Заступник голови райдержадміністрації  І.В. Боровицький

Опубліковано: Вівторок, 09 липня 2013, 01:00
Діяльність Врадіївської ЦБС у 2012 року Друк E-mail

Діяльність бібліотеки в  у 2012 року спрямовувалася на забезпечення ефективного інформаційно-бібліотечного сервісу. Загальна кількість користувачів склала 12 023 осіб   (за єдиною реєстраційною картотекою – 10136. Їм видано 231 004 прим. документів. Кількість відвідувань бібліотеки за рік становила  70 134 

Розвиток та збереження ресурсів бібліотеки

Увага надавалася формуванню бібліотечного фонду, його належному збереженню, розкриттю та використанню. За 2012 рік надійшло 1735 прим. документів. На 01.01.2013 бібліотечний фонд становить213 209 прим., з них книг – 211 172 прим. .Між бібліотеками району розподілено літературу, яка надійшла за цільовими програмами.

Удосконалювався довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. На основі системи автоматизації ІРБІС здійснювалася наукова обробка документів. В електронний каталог книг внесено 196 записів.

 Постійно поповнюються БД «Соціально-економічний  портрет регіону» та «Розпорядження органів місцевої влади».  Проводилася робота з організації карткових каталогів і картотек.
 

Робота із задоволення потреб користувачів

Здійснювалося довідкове та інформаційне забезпечення користувачів. Зросла загальна кількість консультацій,  кількість довідок склала 2053.

Надавалася масова і групова інформація, зокрема, поточні бібліографічні списки на теми: «Нові надходження до Врадіївської ЦБС»

Ведеться робота по наповненню власного Веб-сайту бібліотеки.

 

Соціокультурна діяльність бібліотеки

Бібліотека як центр формування національної свідомості і духовного розвитку

Виконуючи Програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства в бібліотеках системи проводились і організовувались протягом року цілий ряд масових заходів:

До 94-річниці битви під Крутами в читальному залі центральної районної бібліотеки організована викладка літератури «Трагедія Крут», та проведено пізнавальну годину «Герої Крут – ніхто не забутий», присвячену пам’яті студентам, які полягли за волю України.

До Дня Соборності в ЦРБ  проведено інформаційну годину «Соборність України: від ідеї до сьогодення»; історичні години «Історія української державності», «В історію свою візьми нас, Батьківщино» відбулися в Захарывськый та  Н-Василівській сільських бібліотеках-філіях.

До 23-ї річниці виведення військ з Афганістану  в читальному залі районної бібліотеки для дітей працівниками бібліотеки та краєзнавчого районного музею проведено годину пам’яті«Час і досі не загоїв рани – цей одвічний біль Афганістану». На зустріч з учнями 9 - А класу завітали учасники бойових дій в Афганістані: Кушніренко О.М. та Ткач С.В. В їхній пам’яті залишилося чимало сторінок тієї жорстокої, страшної війни. Ще й донині йдуть вони у тривожний снах у бій, затуляючи від куль один одного. Воїни інтернаціоналісти цікаво розповіли про свою службу та відповіли на численні запитання дітей. Звучали пісні на афганську тематику у виконанні Волкової руслани (учениці 10 – А кл.) та Малолітка П.І. Для користувачів ЦРБ проведено літературно-тематичну годину «AFGAN» - чужа війна. Український рахунок».

До дня захисника  Вітчизнив читальному залі ЦРБ була організована книжкова виставка «України мужні сини» та для   молоді проведено годину спілкування «Земле моя українська – ми солдати і захисники твої». Тематичні виставки організовано і в інших бібліотеках-філіях: «Величне ім’я – Вітчизни захисник», «Ми твої, Україно, сини» - Острогірська, Добожанівська сб/ф.

Свято - День Перемоги, має широке відображення в роботі бібліотек системи. Проводяться вечори-спогади, години пам’яті, уроки мужності, літературні години, зустрічі, тематичні вечори. ЦРБ для мешканців будинку-інтернату для престарілих провела годину пам’яті: «Полум’я пам’яті в наших серцях», в бібліотеці діяла книжкова виставка «Була війна, була Перемога, година пам’яті з учнівською молоддю «Повік ті дні із пам’яті не зтерти».

 Цікавими були: урок історичної пам'яті  «Полум'ям  подвигу  вашого,  наші  горять серця», на який був запрошений ветеран  ВВв – Кириленко Павло Амвросійович (РБ для дітей), урок мужності «Спасибі за життя, солдати Перемоги» (Врадіївська №1 б/ф), літературна година «Дитинство в полум’ї війни» (Н-Павлівська сб/ф), година пам’яті «Вічно жива пам’ять»,вечір памяті для широкого кола читачів «Зі сплаву смерті і життя кували люди Перемогу» (Краснопільська сб/ф), тематична година для молоді «Земле, 41-й не забудь!» (Врадіївська №2 б/ф), година памяті «Ми пам'ять про Вас збережемо» (Адамівська б\ф), тематичний вечір «Спасибі Вам, діди й батьки» за переможний цвіт весни» (Кумарівська б\ф), літературно-музична година «Вічно славен буде прапор Перемоги» (В_Веселівськаб\ф), тематичний вечір «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги» (Н-Василівська б\ф).

Проводячи роботу з питань європейської інтеграції в бібліотеках ЦБС систематично поповнюються тематичні куточки, поповнюються новими матеріалами тематичні рубрики в картотеках, проводиться роз’яснювальна робота з даного питання: ЦРБ – тематична викладка матеріалів «Євроатлантичний курс України», тематична дискусія «Україна – ЄС. За і проти», огляд веб-сайтів «40 хвилин на сайті Євросоюзу».

 До Дня українського козацтва в Острогірській, Сирівській та Богемській сбф проведені історичні години «Козацькі гетьмани України». В Краснопільській та Федорівській сбф для широкого кола читачів проведені уроки історії «Запорізька Січ – оберіг українського народу».В ЦРБ організована книжкова виставка «Козацтва славного звитяги» та підготовлено для юнацтва експрес-інформацію «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра».

День партизанської славив бібліотеках району був висвітлений шляхом організованої книжкової виставки: «Невмируща сила партизан» (ЦРБ). Проведені історико-патріотичні години «Партизанськими стежками» у Федорівській, Доброжанівській та Н-Олексіївській сбф, літературно-історичні години «Уклонімося низько до землі, тим, хто в серці вічно буде жити» (Йосипівська, Жовтнева та Іванівська сбф), літературні подорожі для молоді «Стежками партизанської слави» (Сирівська, Захарівська сбф).

До 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбниківв ЦРБ діяла книжкова викладка «Пам'ять про них збережуть обеліски». До дня визволення Врадіївська мбф №1 проведено інформаційну годину «Через роки, через віки – пам’ятайте».

До Дня пам’яті жертв голодомору в бібліотеках системи проведено:

у Федорівській та Доброжанівській сбф години пам’яті «Голомор в Україні», у Н-Василівській та Кумарівській сбф години скорботи «Спинися, голову схили, в пам'ять жертв безкровної війни», у В-Веселівській сбф день пам’яті «Голодомор. Спогади очевидців», в Захарівській сбф година скорботи «Вічна пам'ять заморених голодом», організовані книжкові виставки «Голгофа голодної смерті» (ЦРБ), «Геноцид проти народу» ( Врадіївська №1 мбф, Н-Павлівська, Жовтнева, Краснопільська сбф).

Всі працівники бібліотек системи взяли участь в мітингах-реквіємах до 79-роковин глодомору на Україні  «Запали свічку пам’яті».

До Дня Незалежності та до дня Державного прапора.У житті кожної нації є події, які визначають подальшу її історію, сенс буття, її місце у світовому просторі. Є такі події і в нас, українців. Одна з них- проголошення Верховною Радою 24 серпня 1991 року Акта про незалежність України. Ця знаменна дата увійшла в наші серця не просто як день народження держави, а передусім - як світле свято пам’яті про цілі покоління наших предків, які з любов’ю творили й плекали українську націю, рідну мову, мужньо боролися за утвердження державності.Готуючись до відзначення 21-річчя Незалежності Українибібліотеки району провели  цілий цикл масових заходів. Традиційно в переддень свята в районній бібліотеці збираються жителі селища, школярі, гості на Свято поезії, музики та пісніЦього року воно пройшло під назвою «Під вільним сонцем моя Україна величальним розмаєм цвіте». На святі розповідалося про історію нашого народу, про багате й славне минуле, національні традиції.

Цікаво були  представлені для дітей  книжкові виставки: «Україна. Шляхами історії»  (ЦДБ);  «Краса і велич символів України» (Н-Павлівська сб/ф); «Україна - моя Батьківщина» (Н-Василівська сб/ф) та ін.,присвячені історичному минулому України, її видатним діячам.  Також в бібліотеках відбулися: урок державності «Є на світі одна країна, найчарівніша, як перлина – це моя Україна» (ЦДБ), літературно-музична година «Одна в нас земля і одна Україна» (Краснопільська сб/ф), урок історії «Мандруючи Україною» (Н-Олексіївська сб/ф), урок державності «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене» (Острогірська сб/ф),інформаційна година «Є багато країн на землі, а найкраща завжди – Батьківщина» (Врадіївська №2 б/ф).

Для широкого кола читачів в Богемській сбф відбувся тематичний вечір «Калинова моя Україна», літературно-музичні години: «Нині свято нашого народу – свято України, її роду» (Сирівська сбф, ЦРБ), «Незалежна, велична, свята і земна Україна» (Кумарівська сбф), «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене» (В-Веселівська сбф), «Живи моя державо, Україна» (Федорівська, Захарівська сбф), інформаційна година «Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба» (Адамівська сбф).

До Дня Конституції в бібліотеках району проведені заходи: тематична викладка матеріалів «Конституція України – символ незалежності держави» (ЦРБ), інформаційні години: «Автор першої Конституції» (Федорівська сбф), «Пилип Орлик - засновник Конституції України» (Захарівська сбф), для молоді «Від громадянина України – до громадянина землі» (Н-Павлівська сбф), «Конституція – основний закон України» (Адамівська сбф), бесіда «Конституція в моєму житті» (Жовтнева сбф). Для користувачів ЦДБ проведено годину правових знань « Є Конституція – є міцна і незалежна держава».

У грудні 2012 у 5 бібліотеках система відбулося урочисте відкриття  «Центрів вільного доступу до мережі Інтернет» за підтримки програми «Бібіломіст» в рамках якої ЦБС отримала 13 компютерів, 4 МФУ, веб-камери та ін.

Бібліотека – науково-методичний центр

Здійснювався моніторинг стану забезпечення бібліотек району періодичними виданнями і книжковою продукцією, інформація щоквартально надавалася відділу  культури і туризму райдержадміністрації.

Здійснено виїзди з метою перевірки виконання рекомендацій методичного відділу усіх бібліотек ЦБС.
 

 Видавнича діяльність бібліотеки

На початку року вийшов друком бібліографічний покажчик  «Нові надходження».

На допомогу бібліотекам району розроблено методико-бібліографічні матеріали: „Сценарії свят ” та методичні рекомендації з організації в бібліотеках роботи з користувачами.


  Менеджмент. Маркетинг

Бібліотечно-бібліографічну діяльність у 2012 р. забезпечували  33 бібліотечних працівники.

Методичний кабінет центральної районної бібліотеки забезпечений необхідним мінімумом технічної апаратури для здійснення методичної допомоги сільським бібліотекам району.

Проводилися виробничі наради колективу за підсумками роботи у 2011 році та І, ІІ, ІІІ  кварталах 2012 року. На оперативних нарадах завідувачів відділів обговорювалися питання виконання планів роботи, вирішення поточних виробничих завдань, зміцнення трудової і виконавської дисципліни. На засіданнях ради при директорі розглядалися проблеми створення електронних баз  даних, переобліку бібліотечних фондів, тощо.
 Директор бібліотеки брала участь у обласній нараді директорів.

Бібліотекар відділу комплектування взяла участь у семінарі-тренінгу  з підвищення кваліфікації.

Заступник директора по роботі з дітьми взяла участь у зональному семінарі- практикумі «Дитяча бібліотека сьогодні: нові можливості, нова якість обслуговування».

В поточному році працівники  ЦБС взяли участь у навчанні в рамках програми «Бібліоміст».

Опубліковано: Понеділок, 28 січня 2013, 10:58