СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20143736
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
2714
10683
54217
13397
333161
20143736

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 05:20

м. Миколаїв

Відновити пошкоджене житло у рамках «єВідновлення» в Миколаєві стане простіше Друк E-mail

 

Александр Влащенко

Владимир Николайчук и Игорь Набатов

У Миколаєві на сьогоднішній день подано 1450 заявок на одержання компенсації за пошкоджене житло в рамках послуги «єВідновлення».

Про це на брифінгу у четвер, 14 вересня, розповів перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Ігор Набатов.

Задоволенню на сьогодні підлягає 154 заявки. На рахунки власників пошкодженого майна повинно надійти 4 млн 351 тис. грн. Ці кошти люди мають право витрачати на купівлю будівельних матеріалів та замовлення послуг із поточного чи капітального ремонту свого житла.

Водночас вже є випадки відмови у наданні компенсації на відновлення пошкодженого житла.

Як розповів начальник управління сталого розвитку департаменту ЖКГ, голова комісії з надання компенсації Володимир Ніколайчук, комісія діє згідно з постановою Кабінету Міністрів № 381, якою затверджено порядок надання компенсації.

- І дуже часто ми стикаємося з позицією заявників, що вони або не додають якихось документів, або заявник взагалі не має права на отримання компенсації. І тому у нас виникають підстави або для відмови, або для припинення руху за такою заявкою. Найбанальніша причина — ненадання довідки про несудимість. Ми запитуємо цей документ відповідним листом, але процес значно спрощується, якщо заявник сам замовить його через ту саму “Дію”, це займає від двох до п'яти хвилин. Тим більше, у своїй "Діі" він уже бачить повідомлення, коли приблизно до нього прийде комісія, - сказав начальник управління.

Ще однією причиною відмови є ненадання згоди співвласників будинку на отримання компенсації конкретним заявником, а також відсутність доступу у членів комісії до пошкодженого житла. Останнє можливе, коли члени комісії приходять на об'єкт, але потрапити до нього не можуть, оскільки заявника на місці немає. Це призводить до того, що скласти акт обстеження та виписати чек-лист не вдається.

- У нас також були ситуації, коли заявник сам провів ремонтні роботи, і це (отримання ним компенсації, - прим. авт.) не відповідало тому порядку, який діє на сьогодні. Але Кабмін затвердив постанову № 858, в якій вніс зміни до порядку, і з завтрашнього дня ці норми набувають чинності. Це дещо спростить процедуру для самих заявників, і деякі моменти вже буде врегульовано, - сказав Володимир Ніколайчук.

Із завтрашнього дня набирає чинності також норма, відповідно до якої гранична сума компенсації по квартирах підвищується з 200 тис. до 350 тис. грн з розбивкою: 200 тис. – будівельні матеріали, 150 тис. – будівельні роботи; та до 500 тис. грн на приватний житловий фонд, з розбивкою: 350 тис. – на матеріали, 150 тис. – на будівельні роботи.

- У нас були випадки, коли чек-лист, який був складений на пошкодженому об'єкті, був більшим, ніж 200 тис. На жаль, за такими заявками треба було давати відмову, бо вони не підпадають під дію 381-ї постанови. Але ми відмову не давали, а просто відставляли їх убік. Тепер черга дійшла до розгляду таких заявок, і ми матимемо можливість їх задовольнити в рамках вже нової постанови, - зазначив Ігор Набатов.

Джерело: https://novosti-n.org/ua/news/Vidnovyty-poshkodzhene-zhytlo-u-ramkah-yeVidnovlennya-v-Mykolayevi-stane-prostishe-276030

 

Опубліковано: Четвер, 14 вересня 2023