Про регіон
Туристично-рекреаційна сфера Миколаївської області |
![]() |
![]() |
Миколаївська область володіє потужним рекреаційно-туристичним потенціалом та є привабливою територією для туризму і відпочинку, чому сприяє динамічний розвиток туристичної інфраструктури.
Туристичні послуги в області надають 130 суб'єктів господарської діяльності, з них ліцензованих туроператорів – 14, туристичних агентів – 116. За останні 3 роки кількість туристичних підприємств в нашому регіоні збільшилася на 25 підприємств (19%).
Туристів та відпочиваючих готові гостинно прийняти 365 санаторно-курортних (оздоровчих) закладів, готелів та інших місць тимчасового перебування, у тому числі, 227 баз відпочинку, 72 готелі, 30 пансіонатів та санаторіїв, 36 дитячих оздоровчих таборів, які головним чином, зосереджені в курортних зонах Березанського та Очаківського районів, а також місті Очакові.
Обсяг наданих туристичних послуг за 2011 рік збільшився на 9,9% порівняно з 2010 роком і склав більше ніж 57 млн. грн. Суб’єктами туристичної сфери сплачено до бюджету 2,2 млн. грн.
Основу туристичних потоків в 2011 році склав внутрішній туризм 52,9% (15,2 тис. чол.). Частка зарубіжного (виїзного) туризму становить 30,7% (8,9 тис. чол), іноземного (в’їзного) – 16,2% (4,7 тис. чол.).
Головна особливість нашого регіону – наявність великої кількості територій природно-заповідного та природоохоронного фонду, кількість яких досягає 134. Сьогодні на території області функціонують частина Чорноморського біосферного заповідника, два Національних природних парки «Бузький Гард» (Гранітно-степове Побужжя) та «Білобережжя Святослава» (Кінбурнська коса), природний заповідник «Єланецький степ», чотири регіональних ландшафтних парки (Гранітно-степове Побужжя, Кінбурнська коса, Приінгульський та Тилігульський). Ці території є справжнім зеленим скарбом та щороку приваблюють туристів і відпочиваючих з інших регіонів.
З метою розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури на об’єктах природо-заповідного та природоохоронного фонду області, їх раціонального використання, облдержадміністрація підтримує розбудову екскурсійної діяльності, прокладання еколого-туристичних стежок та облаштування оглядових зупинок, чому також сприяють фахівці туристичного супроводу області, якими розробляються туристичні маршрути, зокрема: «Екологічний Південний Буг», «Зелене розмаїття Гранітно-степового Побужжя», «Екзотика Приінгулля», «Місто давніх греків – Ольвія» тощо.
Для представлення туристичного продукту Миколаївської області на міжрегіональному та міжнародному рівнях протягом 2012 року представники області брали участь у 7 виставково-ярмаркових, фестивальних заходах та форумах, що проходили в Ялті, Алушті, Києві, Новгороді-Сіверському, Москві, Мінську.
З метою залучення молоді до активного відпочинку та здорового способу життя в с. Грушівка Первомайського району у квітні-травні 2012 року проводилися Всеукраїнські відкриті змагання Миколаївської області з пішохідного туризму серед юніорів «Кубок Бугу» та травні-червні 2012 року в с. Куріпчине Первомайського району – змагання з водного туризму «Срібна регата Побужжя».
В рамках святкування 75-річчя Миколаївської області в рекреаційно-туристичних зонах проводилися масові фестивальні заходи. У серпні пройшов обласний відкритий фестиваль авторської пісні, грецької культури та туристичного відпочинку «Ольвія-2012», з метою популяризації міжнародного туристичного бренду «Ольвія» та залучення туристів і відпочиваючих до унікального історико-археологічного пам’ятника культури на відкритому повітрі.
До Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні 28-30 вересня 2012 року в районі скельного масиву на березі р. Південний Буг м. Южноукраїнськ був проведений туристичний фестиваль «Відпочивай активно!», під час якого пройшли обласні відкриті змагання з техніки гірського туризму «Пам’яті товариша».