Про регіон
Науковий потенціал Миколаївщини |
За даними Головного управління статистики у Миколаївській області, cтаном на 31 грудня2014р. в організаціях і на підприємствах області працювало 1312 фахівців з науковими ступенями, серед яких 190 докторів наук та 1122 кандидата.
Традиційно більша частка науковців зосереджена у вищих навчальних закладах, де у 2014р. поєднували наукову та педагогічну діяльність 90% всіх вчених області. У наукових організаціях працювало 3% вчених, решта фахівців працювали на промислових підприємствах, у проектно-конструкторських організаціях, закладах охорони здоров’я, банківських установах, управлінських структурах тощо.
У 2014р. науковою або науково-педагогічною діяльністю у галузі суспільних наук займалися 39% вчених, технічних – 25%, природничих – 17%, гуманітарних – 16%.
Майже дві третини кандидатів наук працювали професорами та доцентами в складі кафедр вищих навчальних закладів, 18% – на посаді керівника (підприємства або установи; виробничого та іншого основного підрозділу; функціонального підрозділу). Серед докторів наук 61% складає керівний і науково-керівний персонал, майже третина вчених працюють професорами кафедр.
За вагомий внесок у розвиток науки 49 докторам наук та 29 кандидатам присуджено вищі вчені звання академіка і члена-кореспондента.
Що стосується структури висококваліфікованих кадрів за гендерною ознакою, то серед них з року в рік спостерігається збільшення частки жінок. На кінець 2014р. їх чисельність склала майже половину всіх вчених. Науковий ступінь доктора наук мали 56 жінок, кандидата наук – 583.
Середній вік спеціалістів вищої кваліфікації з науковим ступенем доктора наук становив 59 років, кандидата – 49. Варто зазначити, що все більше приходить до науки фахівців віком до 40 років. Чисельність цих вчених у 2014р. проти попереднього року зросла на 2%і становила 464спеціаліста, з яких 20 докторів наук. У минулому році серед докторів наук 1 жінка у віці до 30 років отримала науковий ступінь.