Про регіон
Про прибутковість операційної діяльності підприємств Миколаївської області за січень–червень 2013 року |
![]() |
![]() |
Головне управління статистики продовжує публікацію фінансових результатів підприємств області за перше півріччя 2013 року.
Найважливішим економічним показником, що засвідчує ефективність господарської діяльності підприємств є рівень рентабельності операційної діяльності, який за січень–червень 2013 року по великих та середніх підприємствах області, визначених такими згідно Господарського кодексу України, склав 5,8% проти 9,3% у відповідному періоді 2012 року.
За основними видами економічної діяльності високо рентабельними були підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (22,7%), а також транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності (20,3%).
У промисловості рівень рентабельності операційної діяльності за вказаний період склав 3,2% (проти 5,1% у відповідному періоді минулого року). Достатньо високою ефективністю виділялися підприємства з виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічної діяльності, рентабельність яких склала 10,6%, металургійного виробництва, з виробництва готових металевих виробів (крім машин та устатковання) – 8,4%.
Водночас, негативний результат операційної діяльності демонструють підприємства будівельної сфери, рівень збитковості яких сягнув майже 10%. У промисловості нерентабельно спрацювали підприємства добувної промисловості і розроблення кар'єрів, з виробництва меблів, іншої продукції, ремонту і монтажу машин і устатковання; з водопостачання, каналізації, поводження з відходами.