Про регіон
До Дня фармацевта |
![]() |
![]() |
Кожного року у третю суботу вересня фармацевти України відзначають своє професійне свято – День фармацевтичного працівника.
Багато пацієнтів справедливо сприймають аптечний заклад як установу, у якій можна одержати розумну й добру пораду, бо робота фармацевта – це віддане служіння вічним ідеалам добра та людяності. Бути фармацевтом – значить щодня й щогодини піклуватися про здоров’я наших громадян. І ті, хто виробляє ліки, й ті, хто їх реалізує – усі вони виконують важливе соціальне завдання.
Головним управлінням статистики узагальнені результати роботи підприємств, які здійснювали діяльність з роздрібної торгівлі, зокрема фармацевтичними товарами.
Станом на 1 січня 2013р. потреби населення області в фармацевтичних товарах забезпечувало 70підприємств з правом юридичної особи, мережа яких налічувала 336об’єктів, з них 218аптек та 118аптечних пунктів. Крім того, функціонувало 30аптечних кіосків, 2 магазини оптики та 3 медтехніки.
Половина аптечних закладів зосереджена в обласному центрі, в інших містах обласного значення функціонує від 5у м.Вознесенську до 22 у м.Первомайську, в районах області – від 2 у Кривоозерському, Вознесенському та Очаківському до 13 у Березнегуватському.
За січень–червень ц.р. аптечними закладами області реалізовано фармацевтичних товарів на 278 млн.грн., що на 8,9% більше ніж в аналогічного періоду минулого року, перев'язувальнихматеріалів тапредметів догляду за хворими – на 25,5 млн.грн. (на 8,6% більше), медичних та ортопедичних товарів – на 5,7 млн.грн. (на 36%).
У I півріччі кожен мешканець Миколаївської області в середньому витратив на купівлю медикаментів 265грн., торік – 232грн.