СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

17859790
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
13500
13016
75486
40248
358132
17859790

Ваша ІР адреса: 172.20.0.2
2023-06-03 18:39

Календар

Липень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Миколаївщина

Розвиток туристично-рекреаційної сфери Миколаївської області у 3 кварталі 2015 року Друк E-mail

У туристично-рекреаційній сфері області продовжено роботу над формуванням міжнародного позитивного іміджу «Миколаївщинатериторія приваблива для туризму і відпочинку».

Рекреаційно-туристичний потенціал Чорноморського узбережжя Миколаївської області складається з морських піщаних пляжів довжиною близько 140 км, джерел мінеральної води із затвердженими запасами до 1 тис. куб. м, запасів лікувальних грязей, особливо Тилігульського та Бейкушського лиманів з геологічними запасами понад 2 млн. куб. м., що створює умови для оголошення даних рекреаційно-туристичних зон кліматичними та бальнеологічними курортами місцевого та державного значення.

З метою підготовки зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону щороку затверджується розпорядження голови облдержадміністрації «Про заходи щодо підготовки до літнього оздоровчо-туристичного сезону в Миколаївській області», відповідно до якого вживаються організаційні заходи щодо підготовки туристичної інфраструктури зон відпочинку області до літнього оздоровчо-туристичного сезону, забезпечення безпеки туристів і відпочиваючих, здійснення контрою за якістю послуг, що надаються для населення.

У Миколаївській області за станом на 01.10.2015діє 10 ліцензованих туроператорів.

За даними головного управління статистики у Миколаївській області на території області діють 316 колективних засобів розміщення на 315 колективних засобів розміщення на 32442 місць, з них: готелів та аналогічних засобів розміщення – 89 (2878 місць); спеціалізованих засобів розміщення – 226 (29564місць), 35 дитячих оздоровчих таборів на 8991 місць, 3 аквапарки та 1 дельфінарій, які головним чином, зосереджені в рекреаційно-оздоровчих зонах Березанського та Очаківського районів, а також місті Очаків.

Протягом літнього оздоровчо-туристичного сезону в зонах відпочинку області оздоровлено близько 250 тис. організованих туристів. Кількість туристів, що відвідали область у період літнього оздоровчо-туристичного сезону 2015 року збільшиласть на 10%. Коефіцієнт заповнюваності закладів склав близько 70%.

З метою забезпечення дитячого оздоровлення щороку в області діяли 36 позаміських дитячих закладів; 7 санаторіїв; 1 спортивно-оздоровчий заклад, 335 пришкільних табори з денним перебуванням та 67 мовних таборів, якими охоплено 66 тисяч дітей шкільного віку або 61,6% від загальної кількості дітей шкільного віку.

Завдяки проведеній роботі, літній оздоровчо-туристичний сезон в області пройшов організованіше ніж у попередні роки, вдалось забезпечити більш якісні умови для перебування туристів і відпочиваючих.

Цього року, на організацію оздоровлення та відпочинку дітей вдалося зібрати більше 21 млн. грн., з них майже 12 млн. виділено з обласного бюджету, 6 млн. – кошти районних бюджетів та трохи більше 3 млн. гривень позабюджетні залучені кошти.

Для забезпечення відповідного рівня безпеки відпочиваючих протягом літнього оздоровчо-туристичного сезону 2015 року в області:визначено 56 місць масового відпочинку населення на водних об'єктах, з них 32 мають статус пляжу;проведено обстеження дна акваторії водолазами-професіоналами 56 місць відпочинку на воді (100%); створено 57 сезонних рятувальних постів; цілодобово здійснювали чергування 3 рятувальні служби та 6 станцій.

За перше півріччя 2015 року в розвиток туристичної інфраструктури області було вкладено майже 10 млн. грн. інвестиційних коштів, що на 1,1 млн. грн. більше порівняно з 2014 роком (8,9 млн. грн.).

Крім традиційного відпочинку на Чорноморському узбережжі туристам та відпочиваючим надавались послуги сільського (зеленого) туризму. В області налічується 74 об’єкти сільського (зеленого) туризму, що головним чином зосереджені у Березанському, Очаківському, Арбузинскому, Веселинівському та Новодеському районах області, найбільшими з них є: страусина ферма «Саванна» (с. Ставки Веселинівського району); страусина ферма «Кременівський страус» (с. Кременівка Веселинівського району); PRIVАТ комплекс рибалки і відпочинку «Золота Підкова» (с. Кандибине Новоодеського району); розважальний центр «Козацька застава» (смт Костянтинівка Арбузинського району).

В області проведено паспортизацію та інвентаризацію туристичних ресурсів. За станом на 01.10.2015проведено паспортизацію 158 туристичного об’єкта, з них: музеїв – 20, об’єктів природно-заповідного фонду – 56, пам’яток архітектури – 33, пам’ятників історії та пам’яток монументального мистецтва – 16, санаторно-курортних закладів – 14, готелів – 12, культурно-розважальних закладів – 3, об’єктів сільського туризму – 2, закладів харчування – 2.

На території області знаходяться 141території та об'єкти природно-заповідного та природоохоронного фонду загальною площею 75тис. га, найбільшими з яких є:

•         частина Біосферного заповідника «Чорноморський»;

•         Природний заповідник «Єланецький степ»;

•         Національні природні парки «Бузький Гард», «Білобережжя Святослава»;

•         Регіональні ландшафтні парки «Приінгульський», «Тилігульський», «Гранітно-степове Побужжя» та «Кінбурнська коса».

 

З метою розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури на об’єктах природо-заповідного та природоохоронного фонду області створюються умови для розбудови екскурсійної діяльності, прокладаються еколого-туристичні стежки та облаштовуються оглядові зупинки. Для цього структуруються, систематизуються та вносяться на туристичний ринок туристичні маршрути, розроблені фахівцями туристичного супроводу, серед яких: «Екологічний Південний Буг», «Зелене розмаїття Гранітно-степового Побужжя», «Екзотика Приінгулля», «Найцікавіші об’єкти регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» та ін.

Інформацію про кращі туристичні маршрути, такі як: «Екологічний Південний Буг», «Зелене розмаїття Гранітно-степового Побужжя», «Екзотика Приінгулля», «Найцікавіші об'єкти регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» та інші розміщено на веб-сайтах облдержадміністрації та департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації.

Розгалужена мережа об’єктів природно-заповідного та природоохоронного фондів області створює умови для розвитку екологічного, зеленого і сільського туризму в населених пунктах, які знаходяться поблизу національних та регіональних парків.

У туристично-рекреаційній сфері області продовжено роботу над формуванням міжнародного позитивного іміджу «Миколаївщинатериторія приваблива для туризму і відпочинку».

З метою популяризації туристичного потенціалу області та залучення більшої кількості туристів та відпочиваючих за підтримки облдержадміністрації 2015 року було проведено 3 рекламно-інформаційних тури для представників національних та регіональних ЗМІ, туристичного бізнесу, структурних підрозділів облдержадміністрацій з інших регіонів України.

Забезпечено популяризацію туристично-рекреаційного потенціалу області шляхом презентації туристично-рекреаційних можливостей під час 4 спеціалізованих туристичних заходів в містах Києві, Львові, Одесі, Херсоні. Організовано участь суб’єктів туристичної діяльності області у 5 виставково-ярмаркових заходах (м. Київ, м. Мінськ, м. Львів).

Облдержадміністрацією в рамках програми «Цифрове перетворення Миколаївської області» спільно з компанією Google Україна проведено такі заходи:

25-27 серпня 2015 року в місті Миколаєві семінар «Літня школа: Цифрові технології для навчання та розвитку» у якому взяли участь студенти, викладачі, представники молодіжних і громадських організацій та активісти Миколаївщини.

22 вересня 2015 року семінар в місті Вознесенськ «Цифрові технології в роботі державних установ та органів місцевого самоврядування» та тренінг в місті Миколаєві в рамках Всеукраїнської програми від Google «Ваш бізнес онлайн» для представників малого та середнього бізнесу.

19-20 вересня 2015 року в районі скельного масиву р. Південний Буг поблизу м. Южноукраїнськ проведено дванадцятий туристичний фестиваль «Відпочивай активно!». У проведенні фестивалю брали участь дитячі та юнацькі, професійні команди та колективи з гірського, пішохідного, водного та інших видів спортивного туризму.Загалом фестиваль зібрав 16 команд з міста Миколаєва, Миколаївської та Кіровоградської областей,близько 200 учасників та глядачів.

В області триває робота щодо розробки програми розвитку туризму та курортів в Миколаївській області на 2016-2020 роки, створення туристичного інформаційного порталу Миколаївської області, розробляються туристична карта Миколаївщини та путівник по Миколаївській області.

Протягом 2015 року на базі Google Maps створюватимуться інтерактивні туристичні та інвестиційні карти області та інформаційний сайт «Подорожуй Миколаївщиною!».

 

Департамент економічного розвитку,

торгівлі та туризму

 

Директор департаменту                                                                 М.В. Васильєва

Опубліковано: Понеділок, 12 жовтня 2015