Економіка
Підсумки роботи промисловості області за І квартал 2010 року |
За даними Головного управління статистики, у березні цього року продовжується нарощення промислового виробництва, і проти попереднього місяця обсяги продукції зросли на 10,7% (у лютому також зафіксовано їх нарощення на 7%). Рівень виробництва лютого перевищений у більшості основних видах промислової діяльності. Найбільший приріст обсягу продукції відмічений у добувній промисловості – на 213,9%, та у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції (будівельних матеріалів та виробів) – на 61,3%. Також більше ніж у лютому випущено продукції у виробництві та розподіленні електроенергії – на 4,5%, у виробництві харчових продуктів і напоїв – на 5%, у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів –на 9,1%, у машинобудуванні – на 18,2%, у хімічній та нафтохімічній промисловості – на 34,4%.
За результатами І кварталу у порівнянні з І кварталом попереднього року промислове виробництво в області зросло на 0,7% (у І кварталі 2009р. відмічався спад на 22,3%).
В цілому по Україні індекс промислового виробництва склав 110,8%, і за його величиною Миколаївська область зайняла 16 місце серед регіонів держави.
Зростання обсягів продукції відносно І кварталу минулого року відбулось у більшості основних видах промислової діяльності. Увиробництві харчових продуктів та напоїводержано приросту на 3,9%. Значне нарощення випуску продукції відмічено у виробників мінеральних вод та інших безалкогольних напоїв – у 4,5 раза. Водночас, у виробництві олії та тваринних жирів обсяг продукції зменшився на 4,2%, у виробництві молочних продуктів та морозива – на 4,7%, у переробленні та консервуванні овочів і фруктів – на 5,8%, у виробництві продуктів борошномельно-круп’яної промисловості – на 12,6%, у виробництві виноградних вин – на 14,7%, у виробництві м'яса та м'ясних продуктів – на 25,7%.
У легкій промисловості обсяг продукції зріс на 7,8%, у тому числі на підприємствах з виробництва шкіри та виробів зі шкіри – на 10,1%, з текстильного виробництві і виробництва одягу – на 6,2%.
Також приросту продукції одержано у металургійному виробництві та виробництві готових металевих виробів – на 0,4%, у машинобудуванні – на 1,6%, у хімічній та нафтохімічній промисловості – на 17,9%.
У виробництві і розподіленні електроенергії обсяг продукції залишився майже на рівні І кварталу попереднього року – зменшився на 0,1%.Скорочення випуску продукції спостерігається у виробництві іншої неметалевої мінеральної продукції – на 18,4%, у добувній промисловості – на 26%, у целюлозно-паперовому виробництві та видавничій діяльності – на 28,9%.