СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20143065
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
2043
10683
53546
12726
333161
20143065

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 04:10

Економіка

Конгрес місцевих та регіональних влад у Миколаєві: головні ініціативи для відновлення регіону Друк E-mail

 

19 вересня у Миколаєві відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Цей захід став продовженням серії зустрічей, присвячених конкретній області.

В рамках засідання учасники визначили головні потреби та пріоритетні питання, які потребують вирішення.

Зокрема, йшлося про водопостачання в обласному центрі, а також інших громадах Миколаївщини.

Міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що місто потребує допомоги в питанні відновлення резервного джерела водопостачання.

«Із квітня 2022 року Миколаїв — без централізованого постачання питної води. росіяни зруйнували наш водогін, що був єдиним ресурсом води для міста. Ми збудували додатковий трубопровід до річки Південний Буг, однак, на жаль, вода в річці солона, й очистити її до рівня питної немає технічної можливості. Наразі в Миколаєві функціонують 45 свердловин, а також 79 систем очищення води. Їх загальна потужність складає 150 куб. метрів на годину. Щодня майже 250 тисяч містян користуються можливістю набрати воду в точках видачі», — каже керівник Миколаєва.

Олександр Сєнкевич додав, що паралельно з ремонтом водопровідних мереж та налагодженням альтернативного шляху постачання води мешканцям Миколаєва, місто шукає можливість відновити роботу Жовтневого водосховища.

«Нагадаю, його спустошили ще до 2008 року. Сьогодні на його відновлення потрібні колосальні кошти. Важливо його реконструювати за новими стандартами, щоб вода не відходила і не підтоплювала підвали житлових будинків в Інгульському та Корабельному районах, як це було раніше. І це не рівень місцевого бюджету. Тому будемо співпрацювати в цьому питанні з Міністерством розвитку громад, Міністерством захисту довкілля та міжнародними донорами», — підкреслив він.

Під час засідання також обговорили розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також можливість будівництва житла для дитячих будинків сімейного типу.

Зі слів начальниці служби в справах дітей Миколаївської ОВА Ірини Пономарьової, на Миколаївщині зареєстровано 2581 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Створення можливості для їх зростання в сім’ї — пріоритет для влади. В області нині функціонують 42 дитячих будинки сімейного типу та 117 прийомних сімей. 1772 дитини виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.

Три територіальні громади нашої області вже виступили з ініціативою виділити земельні ділянки під будівництво житла для ДБСТ. Щоб втілити ці проєкти в життя, місцева влада пропонує опрацювати можливість щодо спрямування субвенцій із державного бюджету та надання допомоги в залученні донорських коштів. Також в області планують створити фонд земельних ділянок під будівництво ДБСТ.

Одним із важливих питань, які були порушені під час засідання, стало створення безпечного освітнього середовища в навчальних закладах. 

Йдеться про наявність захисних споруд, пожежну та техногенну безпеку, доступність, кібербезпеку, підвезення учнів, психологічну підтримку.

Також учасники розглянули питання розширення мережі Центрів надання адміністративних послуг шляхом взаємодії з Регіональним офісом міжнародного співробітництва (РОМС). 

До участі в заході долучилися народні депутати України від Миколаївщини Олександр Пасічний, Ігор Негулевський, Артем Чорноморов, а також представники уряду.

За результатами засідання питання, вирішення яких потребує залучення центральних органів влади, будуть передані їм на розгляд.

Джерело: https://mkrada.gov.ua/news/19381.html

 

Опубліковано: Вівторок, 19 вересня 2023