СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

19327129
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
3644
9323
3644
519500
328218
19327129

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-09-25 10:34

Календар

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Економіка

ПАТ «Миколаївобленерго» у 2013 році Друк E-mail

 

Протягом останніх двох років ПАТ «Миколаївобленерго», за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, одне з кращих підприємств галузі, неодноразово відзначене державними та міжнародними нагородами. У 2011-му році ПАТ «Миколаївобленерго» було визнано кращим за підсумками Всеукраїнського проекту «Лідер галузі-2011» і увійшло до п'ятірки найбільш значимих платників податків Миколаївської області, а в 2012-му році стало лауреатом Міжнародного рейтингу «Лідери 21-го століття», отримавши нагороду «Краще підприємство України», здобуло перемогу у регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України», було відзначене Дипломом, Почесною грамотою і відзнакою Міненерговугілля «За активну участь та вагомий внесок у розвиток енергетичної галузі України». Також значні успіхи миколаївських енергетиків були підтверджені експертами рейтингу «Ліга кращих» за участю Комітету економічного розвитку України та Міжнародної Торгової Палати. ПАТ «Миколаївобленерго» стало «Підприємством року».

У 2013 році, рішенням Національної експертної комісії рейтингу «Українська Бізнес Олімпіада» ПАТ «Миколаївобленерго» визнано переможцем серед підприємств за основним видом діяльності «Розподілення та постачання електроенергії» (КВЕД 40.13.0) і нагороджене сертифікатом «Лідер України» - «за поліпшення соціально-економічного становища в рідному місті, області та державі в цілому; за надання робочих місць, покращення рівня життя працівників та за внесок у соціальний захист населення країни». 

На початку 2013 року ПАТ «Миколаївобленерго» було внесено до сотні кращих платників податків України (!). За інформацією розміщеною в журналі «ТОП -100. Рейтинг лідерів бізнесу України», до списку найбільших та найвідповідальніших платників податків України потрапили 393 суб’єкти господарської діяльності. Публічне акціонерне товариство «Миколаївобленерго» займає 83 позицію в державі, з показниками – 335,9 млн. грн. сплачених податків й відрахувань до соціальних фондів, та 2 місце в області після ВП «ЮУ АЕС» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Потужне енергетичне господарство

Публічне акціонерне товариство «Миколаївобленерго» - одне з провідних енергопостачальних підприємств південного регіону України. Воно створене 21 квітня 1995 згідно з Наказом Міністерства енергетики та електрифікації України.

ПАТ «Миколаївобленерго» здійснює ліцензовану діяльність з передачі та постачання електроенергії на території Миколаївської області (площа - 24,6 тис. кв. км), забезпечуючи електроенергією близько 16 тисяч юридичних і більш 476 000 побутових абонентів. Потужне енергетичне господарство об'єднує три гідроелектростанції, 20 філій, виробничі служби. В експлуатації підприємства знаходиться більше 25 тис. км повітряних ліній електропередачі, 1,463 тис. км кабельних ліній та близько 6 тис. трансформаторних підстанцій і обслуговується трудовим колективом, чисельність якого складає понад 3500 чоловік. Застосовуючи передову практику корпоративного управління, керівництво підприємства націлює колектив на досягнення успішних результатів та одержання максимального прибутку, завдяки комплексній технічній, інноваційній та інвестиційній діяльності підприємства, в першу чергу, за рахунок виконання виробничої та інвестиційної програм, кошти яких спрямовуються на проведення капітальних і поточних ремонтів, реконструкцію і модернізацію мереж і обладнання, закупівлю сучасного обладнання, транспортних засобів. Технічне переозброєння і здійснення інноваційних проектів значно підвищує якість і надійність електропостачання.

Справи і плани

В 2013 році ця цифра складала 112, 168млн. грн. Основні завдання інвестпрограми - надійне забезпечення споживачів якісною електроенергією шляхом вдосконалення технічного стану ПС, ТП та електричних мереж, а також систем обліку, підвищення рівня розрахунків за спожиту електроенергію, зниження нетехнічних втрат електроенергії в мережах.

Одним з яскравих прикладів ефективного та перспективного освоєння інвестиційних коштів 2013 року є масштабна реконструкція підстанції 150/110/35/10 кВ «Вознесенська», яка відіграє важливу роль у електропостачанні м. Вознесенськ та Вознесенського і Єланецького районів.

Підстанція «Вознесенська» має одинадцять приєднань, які були облаштовані  масляними вимикачами – технічно й морально застарілими. Для підвищення надійності та якості електропостачання і безпечної роботи їх необхідно було замінити. Ще однією нагальною причиною реконструкції стало будівництво на території району  геліоелектростанції, оскільки електроенергія яку вона буде виробляти йтиме в мережу саме через підстанцію «Вознесенська».  Тому застаріле обладнання закритого розподільчого пристрою було замінене надсучасним - вимикачами фірми «АВВ» - німецького виробництва та їх вітчизняними аналогами. Вони блочного типу, дуже зручні в експлуатації. Кожен з них має зручний інтерфейс, світлову сигналізацію, що значно полегшує їх обслуговування. Окрім цього, нове обладнання гарантує високу надійність електропостачання.   Після проведених робіт ПС «Возенсенська» в рази підвищила свої можливості щодо забезпечення споживачів м. Вознесенська та району якісним і надійним електропостачанням та готова у повному обсязі приймати електроенергію з нової геліоелектростанції, з подальшою передачею її в енергомережу.

В 2013 році завершено й масштабну реконструкцію ПС 35/10 кВ «Коблеве». Останнім часом зона відпочинку «Коблеве» інтенсивно розвивається. Щороку тут з’являються нові об’єкти курортної інфраструктури, вводяться в роботу підстанції 10/04 кВ, підключаються сотні  електроустановок. Тож потужностей підстанції 35/10 кВ «Коблеве», збудованої ще наприкінці восьмидесятих років, стало не вистачати. З огляду на ситуацію, керівництво ПАТ «Миколаївобленерго» прийняло рішення здійснити капітальну реконструкцію підстанції «Коблеве», укомплектувати її сучасним енергетичним обладнанням та на третину  збільшити потужність. На підстанції встановлено ще один трансформатор, повністю замінене обладнання в ЗРУ 10 кВ: тут встановлено надсучасні вакуумні вимикачі, які не потребують значних затрат часу та ресурсів на технічне обслуговування і капітальні ремонти. Окрім цього, нове обладнання керується дистанційно, що також значно полегшує роботу диспетчерів та в рази скорочує час, зокрема,  на пошук аварійних пошкоджень ліній електропередачі та їх усунення. Реконструкція підстанції 35/10 кВ «Коблеве» не тільки вирішить проблему безперебійного електропостачання однойменної зони відпочинку, а й забезпечить надійною та якісною електрикою місцевих жителів та промислові об’єкти, розташовані на території Коблевської сільської ради.

В 2013 році здійснено капітальну реконструкцію кабельної лінії 35 кВ ПС «Морпорт» - ПС «МТЕЦ». Ця лінія була введена в експлуатацію в 1950 році, тож на момент реконструкції термін її придатності був повністю вичерпаний. З огляду на фізичну й моральну застарілість кабелів та задля уникнення можливих аварійних ситуацій зі складними наслідками (у випадку ушкодження кабельної лінії ПС «Морпорт» втрачає можливість резервного живлення, що ставить під загрозу електропостачання споживачів ІІ категорії) було прийнято рішення повністю реконструювати лінію. В стислі терміни старі кабелі були замінені сучасними, із зшитого поліетилену, та виконана реконструкція ВРП-35 кВ на ПС 35/6 кВ «Морпорт» із заміною масляних вимикачів 35 кВ на вакуумні зі спрямованою дією захисту.

Також в 2013 році, з метою забезпечення якісною електричною енергією таких споживачів, як ЗОШ №31, дитяча поліклініка №4, багатоповерховий житловий будинок по вул. Чкалова, 97,  ПАТ «Миколаївобленерго» було встановлено нову розвантажувальну підстанцію КТП-6/0,4 кВ з двома трансформаторами потужністю 250 кВА та з прокладкою кабельної ліній 6 кВ і реконструкцією комірки в РП-46.

В 2013 році в ПАТ «Миколаївобленерго» завершено основний обсяг робіт щодо впровадження на підприємстві сучасного кол-центру. Необхідність створення кол-центру зумовлена виконанням Постанови НКРЕ за № 980 від 18.07.2013 «Про внесення зміни до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом» та задля надання споживачам цілодобових безкоштовних інформаційних послуг: надання достовірної інформації щодо відключень та перебоїв у електропостачанні, яка буде формуватись диспетчерами філій у електронному журналі подій із зазначенням адреси, фідеру, ТП та часу проведенню відновлювальних робіт, оперативного надання абонентам консультацій та роз'яснень з питань тарифів, розрахунків за спожиту електроенергію, приладів обліку, підключення до мережі, заборгованості та ін., прийняття скарг на роботу тих чи інших підрозділів Товариства, мобільного реагування під час відновлювальних робіт у складних погодних умовах та  впровадження системи самообслуговування.

ПАТ «Миколаївобленерго» успішно конкурує на ринку передачі та постачання електроенергії завдяки індивідуальному підходу до кожного споживача. Протягом двох років на підприємстві  діє програма обміну розрахункових книжок «на дому» - це ноу-хау ПАТ «Миколаївобленерго», єдиного в Україні підприємства, яке реалізує таку програму.Дане нововведення значно полегшило життя побутовим споживачам, перш за все пенсіонерам і людям з обмеженими фізичними можливостями.

Користувачі мережі Інтернет мають можливість стежити за станом свого особового рахунку і проводити оплату спожитої електроенергії за допомогою «Інтернет-магазину комунальних послуг».

Гарантовано стабільні й прозорі відносини з споживачами дозволяють ПАТ «Миколаївобленерго» досягати практично стовідсоткових показників в розрахунках за електроенергію, виконуючи, тим самим, основне завдання будь-якого підприємства - отримання прибутку, а це, в свою чергу, дає можливість виплачувати працівникам високу заробітну плату, закуповувати сучасне обладнання, реконструювати та модернізувати лінії. Саме таку мету поставив перед собою трудовий колектив ПАТ «Миколаївобленерго» на шляху подальшого розвитку і миколаївські енергетики впевнено йдуть до цієї мети, долаючи всі труднощі, якими багата їх повсякденна робота. А рішення складних виробничих питань ще більше загартовує трудовий колектив і робить його здатним виконувати будь-які поставлені завдання. Підприємство не стоїть на місці - постійно розвивається і вдосконалюється, забезпечуючи споживачів надійним і якісним електропостачанням. Затверджена НКРЕ Інвестиційна програма на 2014-й рік становить 104, 624 млн. грн.

Участь у соціальних програмах

Трудовий колектив ПАТ «Миколаївобленерго» бере активну участь в економічному та суспільному житті області і реалізовує ряд серйозних виробничих, соціальних та благодійних програм, що сприяють всебічному розвитку Миколаївщини.

Підприємство успішно реалізує обласну соціальну програму по відновленню вуличного освітлення в районних центрах та сільських населених пунктах. Протягом 2013  року фахівці ПАТ «Миколаївобленерго» реконструювали по області 30 км ліній вуличного освітлення  і встановили 306 світлоточок. За незмінно високу якість і оперативність виконуваних робіт енергетики вже отримали десятки подяк від керівників органів місцевого самоврядування, мешканців селищ та віддалених сіл.

На початку 2013 року ПАТ «Миколаївобленерго» розпочало на теренах Миколаївщини масштабну «боротьбу» за кваліфікованого молодого спеціаліста. Керівництво ПАТ «Миколаївобленерго» ініціювало створення програми співпраці між місцевими підприємствами-роботодавцями та вищими і спеціалізованими навчальними закладами. Задля об’єктивності варто зазначити, що миколаївські енергетики протягом тривалого часу вже співпрацюють з двома миколаївськими університетами – Національним університетом кораблебудування «ім. адм. Макарова» і Миколаївським національним аграрним університетом, а також з іншими навчальними закладами різних рівнів акредитації. Чимало їх випускників, успішно пройшовши практику, працевлаштувались на ПАТ «Миколаївобленерго» і за декілька років пройшли шлях від рядових працівників до провідних спеціалістів з високими посадовими окладами та значимим соціальним пакетом. Але наразі, керівництво підприємства планує ще більш активно вирішувати питання комплектації кваліфікованими кадрами.

Цьогоріч працівники ПАТ «Миколаївобленерго» провели також і традиційні масштабні весняні суботники. 13 квітня, енергетики влаштували «генеральне» прибирання своїх населених пунктів, парків, знакових місць - пам'ятників, меморіалів, вичищаючи їх від нагромадженого за зиму сміття. У Миколаєві на суботник і висадку дерев вийшло близько тисячі осіб. Працівники Управління ПАТ «Миколаївобленерго», філії «Південна» і філії Миколаївського району провели вже традиційне прибирання і розчищення Миколаївського некрополю. До процесу прибирання некрополю енергетики підходять професійно - з використанням підручних засобів, спецтехніки та транспорту. Тому, не дивно, що після прибирання тут, в прямому сенсі слова, світлішає. А на міських вулицях, в парках і скверах зеленішає. Адже навесні енергетики не тільки проводять «авральні» прибирання, а ще й висаджують тисячі молодих дерев. Навесні поточного року, енергетики висадили в Миколаєві і області 4 тисячі саджанців плодових і декоративних дерев. В обласному центрі працівники філії м. Миколаєва висадили триста молодих яблунь (150-т з яких у саду школи - інтернату на Аляудах), а шістсот беріз у міському дендропарку «Дружба» на Широкобальскому перегоні. У цілому ж, тільки за два останні роки, працівники ПАТ «Миколаївобленерго» висадили в місті і області майже 10000 молодих дерев. Варто відзначити, що ці починання не популізм, а невід'ємна складова життя трудового колективу.

У 2013 році миколаївські енергетики провели ряд традиційних соціально спрямованих акцій, серед яких чудовий подарунок дітям Корабельного району - «Свято дитячої посмішки», яке відбулось 1 червня в Міжнародний день захисту дітей у сквері «Комсомольский». Яскрава святкова програма з концертними номерами, конкурсами та призами й подарунками була ініційована керіництвом ПАТ «Миколаївобленерго».

Початок нового 2013-2014 навчального року додав миколаївським енергетикам «освітянських» клопотів. Спеціалісти ПАТ «Миколаївобленерго» відвідали всі без винятку загальноосвітні школи Миколаєва та області й провели в них «уроки електробезпеки».  Пізнавальні й цікаві лекції надають дітям вичерпну інформацію стосовно правильного і безпечного користування електроприладами та правил поведінки поблизу енергооб’єктів і ліній електропередачі. «Уроки електробезпеки» - традиційний захід, який проводиться на початку і наприкінці навчального року. Його програма розроблялась службою охорони праці ПАТ «Миколаївобленерго» таким чином, щоб в максимально доступній  формі пояснити дітям як вберегти себе і оточуючих від враження електричним струмом та запобігти нещасному випадку. По завершенню уроку, енергетики дарують дітям «Абетку електробезпеки». Її п’ятдесятитисячний наклад, надрукований коштом підприємства, кожного року розповсюджується в усі школи Миколаєва та області.

Опубліковано: П'ятниця, 17 січня 2014