СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

21229608
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
700
8608
46438
9308
330919
21229608

Ваша ІР адреса: 172.20.0.5
2024-03-02 02:27

Календар

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Культура

Сільське господарство на Миколаївщині має визначальне значення у досягненні продовольчої безпеки держави Друк E-mail

Сільське господарство має визначальне значення у досягненні продовольчої безпеки держави, а Миколаївщина володіє вагомим природно-ресурсним потенціалом – має 2 млн. га сільськогосподарських угідь, з яких 1,7 га ріллі, що становить 5% орної землі в Україні, і виробляє конкурентоспроможну як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках сільськогосподарську продукцію. В області в плодоносному віці налічується 5,0 тис. га виноградників та 3,5 тис. га плодово-ягідних насаджень.

Виробнича структура сільського господарства - рослинницько-тваринницька. Природно-кліматичні умови та родючі землі області сприяють формуванню великого потенціалу агропромислової галузі, дозволяють отримувати високі врожаї практично всіх сільськогосподарських культур. Наявність розвиненої власної сировинної бази дає можливість ефективно працювати підприємствам харчової та переробної промисловості.

 Виробничу діяльність здійснюють понад 750 великотоварнихсільськогосподарських підприємств, 3,9 тис. фермерських господарств та понад 220 тисяч господарств населення.

Щороку аграрії Миколаївщини в середньому виробляють більше 2 млн. тонн зернових культур, 500 тис. тонн насіння соняшнику, 400 тис. тонн овочів, в межах 40 тис. тонн ягід та фруктів і 50 тис. тонн винограду.

Миколаївщина повністю забезпечує власні потреби у виробництві продукції сільського господарства.

Внесок області в загальнодержавне виробництво зернових культур складає 5-6%, соняшнику – 7% та більше 3% овочів, молока та яєць – 2,4%. На теренах Миколаївської області ефективно працюють такі передові підприємства сільськогосподарської галузі України, як група компаній „Агрофьюжн”, АП “Благодатненський птахопром”, СТОВ „Промінь”, ВАТ „Зелений Гай”, ПАТ „Коблево”, фермерське господарство „Владам”, ТОВ СГВП „Агрофлагман”, СВК „Агрофірма „Миг-Сервіс-Агро”, ТОВ „С-Росток”, ТОВ СВФ “Агросоюз”, ТОВ СП „Нібулон” та інші.

В господарствах всіх категорій налічується більше 10 тис. тракторів та 3 тис. зернозбиральних комбайнів. Для інтенсифікації виробництва велика увага приділяється оновленню і нарощуванню потужностей машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств.

Значна увага приділяється і галузі тваринництва. З метою забезпечення сталого розвитку цієї галузі в області розроблено та затверджено ряд програм, основним завданням яких є забезпечення рентабельного ведення тваринництва за рахунок нарощування обсягів виробництва тваринницької продукції та доведення їх до рівня, який би забезпечив мінімальні норми споживання населенням, впровадження перспективних ресурсозберігаючих технологій, створення міцної кормової бази, забезпечення зростання рівня продуктивності тварин, зупинення спаду скорочення чисельності худоби.

За рахунок нарощування чисельності поголів’я худоби і птиці, підвищення їх продуктивності, поліпшення технологічних процесів виробництва продукції тваринництва, відтворення поголів’я тварин, поліпшення кормової бази щорічно в середньому виробляється м’яса близько 50 тис. тонн, молока – 370 тис. тонн, яєць – 500 млн. штук.

Позитивно впливає на роботу агропромислового комплексу введення в дію ряду важливих об’єктів. Лише за останні три роки реалізовано більше 15 крупних інвестиційних проектів, зокрема найбільші в галузі рослинництва це:

Будівництво ТОВ СП „Нібулон” перевантажувального терміналу на 70 тис. тонн в м. Нова Одеса;

Реконструкція зерносховища загальною ємкістю 30 тис. тонн ТОВ „Миколаївське зерносховище”.

АП „Благодатненський птахопром” Арбузинського району розпочато будівництво зерносховища потужністю 100 тис. тонн, з яких вже введено в дію першу чергу на 50 тис. тонн та проведено реконструкцію комбікормового заводу потужністю 30 тис. тонн комбікормів на рік.

СТОВ „Промінь” Арбузинського району збудовано зерносховище потужністю 22 тис. тонн.

Побудовано 4 теплиці для вирощування ранніх овочів та розсади овочевих культур на площі 4,5 га та введено в експлуатацію 3 овочесховища потужністю 14 тис. тонн одночасного зберігання.

З метою розвитку овочевої галузі реалізовано 7 інвестиційних проетків, зокрема найбільші це:

Будівництво тепличного комплексу площею 1,7 га ФГ „Органік сістемс” групи компаній „Агрофьюжн”;

Введення в експлуатацію овочесховище на 10 тис. тонн одночасного зберігання ТОВ „С-Росток” Миколаївського району.

В області значна увага приділяється розвитку великотоварного виробництва тваринницької продукції.

Зокрема за останні роки введено в дію 16 тваринницьких об’єктів, в тому числі шляхом будівництва 9 та реконструкції 7, загальною потужністю по великій рогатій худобі – 1140 скотомісць, по свинях – 6100.

Наймасштабнішим серед цих інвестиційних проектів є молочний комплекс на 2000 голів корів у СТОВ „Промінь” Арбузинського району, де утримується із застосуванням новітніх технологій 1300 дійних корів від яких щоденно одержують 35 тонн високоякісного молока, а продуктивність корів за минулий рік була найбільшою в Україні та склала майже 10 тонн молока на одну корову.

Подібні роботи в молочного скотарстві проводяться в ряді інших господарств, таких як ТОВ „Колос-2011” Очаківського та ПрАТ „Україна” Доманівського району.

В галузі свинарства введено в дію сучасні свинокомплекси в СВК АФ „Миг-сервіс-агро” Новоодеського, СГПП „Техмет-юг” Жовтневого та ФГ „Агро-1” Новобузького районів.

Сільськогосподарська галузь Миколаївщини налаштована на взаємовигідну співпрацю з потенційними інвесторами для забезпечення рентабельного ведення господарської діяльності за рахунок нарощування обсягів виробництва тваринницької та рослинницької продукції та доведення їх до рівня, який би забезпечив високі якісні та екологічні стандарти, впровадження перспективних ресурсозберігаючих технологій, створення міцної кормової бази, забезпечення зростання рівня продуктивності праці.

Джерело: http://www.mk.gov.ua/ua/myko/agry/

Опубліковано: П'ятниця, 13 липня 2018