Братский район
Про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Братського району за 2011 рік. |
Промисловий потенціал районуна 85 % представлений підсобними підрозділами сільськогосподарських підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської продукції та виробництвом продовольчих товарів. Решта 25 % припадає на добування, розподілення води та виробництво деревообробки.
Обсяг реалізації промислової продукції за підсумками 10 місяців п.р. склав 1797,0 тис.грн. і в порівняні з відповідним періодом минулого року зменшився на 16,0 %. Найбільшу частку в обсязі реалізованої продукції району складає виробництво харчової продукції -75,1 %. Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу становить 95,6 грн. при обласному показнику 13437,6 грн.
В поточному році порівняно з минулим збільшено виробництво хлібобулочних виробів на 7,4%, олії на 4,1%, борошна на 6,7%, макаронних виробів на 11%, в той же час зменшилося виробництво м’яса свинини на 33%.
На протязі року райдержадміністрацією вживалися заходи щодо відкриття нових виробництв та розширення асортименту. Зокрема, в ІІІ кварталі п.р. ФГ «Обрій» розпочало виробництво борошна, на сьогоднішній день вироблено 8,5 тонн зазначеної продукції, ціна борошна – 3,10 грн. за кг. Продовжує працювати з нарощуванням обсягів виробництва і ТОВ «Агросинтез-ЮГ», на якому за підсумками 9 місяців вироблено 295 тонн соєвої олії на суму близько 3,0 млн.грн.
Запорукою подальшого розвитку економіки району є збільшення обсягів капітальних вкладень, які спрямовуютьсясуб’єктами господарювання на будівництво, технологічне переоснащення виробництва, оновлення машино-тракторного парку.
З початку року в економіку району інвестовано 24,119 млн.грн. , що майже 2,5 рази більше проти відповідного періоду минулого року.
Так,як провідною галуззю економіки району є сільське господарство, то левову частку, 93 %, капітальних вкладень спрямовано в агропромисловий комплекс. Зазвичай це витрати на оновлення машино-тракторного парку, транспортних засобів, впровадження нових технологій сільськогосподарського виробництва.
За технологічною структурою капітальні вкладення розподілилися наступним чином: 67,5 % направлено на придбання машин та обладнання, 22,2 % на транспортні засоби. Зросли обсяги інвестицій в капітальне будівництво і становлять 10,3 % від загального обсягу капітальних вкладень.
Споживчий ринок районупредставлений 405 об’єктами торгівлі, 12 з яких належать юридичним особам, решта 393 – фізичним особам-підприємцям. На території району функціонує два ринки на 1011 торгових місць та 42 об’єкти побуту, у тому числі 5 у сільській місцевості. Побутові послуги на території району надають 86 фізичних та 4 юридичних особи. Всього у сфері послуг зайнято 121 особа.
Обсяг роздрібної торгівлі з урахуванням економічних результатів діяльності фізичних осіб-підприємців за підсумками 1 півріччя склав 49 млн. 685 тис.грн., з темпом приросту до відповідного періоду минулого року 14,6 %. З розрахунку на одну особу цей показник становить 2654 грн., що втричі більше проти показника відповідного періоду минулого року.
З початку року товарооборот роздрібної мережі підприємств юридичних осіб складає 13 млн.448 тис грн., що на 6,8 % більше минулого року.
У структурі споживчого ринку провідне місце посідає і сфера послуг, яку також здебільшого представляють приватні об’єкти, що належать фізичним особам-підприємцям (що становить 90,5 %) і лише 4 - юридичних особи (9,5 %) надають різні види послуг. За 10 місяців п.р. обсяг реалізованих послуг склав 255,9 тис.грн., і в порівняні з відповідним періодом минулого року зменшився 157,6 тис.грн.. Причиною зниження даного показника є неврахування у статистичне спостереження раніше звітуючого підприємства Братський РК ТСОУ (ДТСАФ).