СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

20142637
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
1615
10683
53118
12298
333161
20142637

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-12-02 03:34

м. Миколаїв

Відновлення Жовтневого водосховища стане альтернативою резервного джерела водопостачання для Миколаєва Друк E-mail

 

Автор: Ганна Власенко

Ще у липні міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що влада міста має альтернативний план, згідно з яким уже до кінця літа планували запустити питну воду в будинки миколаївців. 

Однак, як вже повідомляла «Гривна» ситуація ускладнилася, тож поки що з кранів жителів міста ще тектиме технічна вода. Але пошук вирішення проблеми питної води у Миколаєві не припиняється. Так, 19 вересня на Миколаївщині відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Як повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім у соцмережі, на Конгресі предметно обговорили проблеми та питання, актуальні для кожної громади та мешканців Миколаївщини. Зокрема, мова йшла про чи не найболючіше питання – водопостачання питною водою Миколаєва та інших населених пунктів області.

Серед пріоритетних питань, що обговорювалися на засіданні – відновлення роботи Жовтневого водосховища, як резервного джерела водопостачання для Миколаєва. За словами Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, це стане альтернативним водозабором замість того, що наразі використовується містом.

Довідка з Вікіпедії: Жовтне́ве водосхо́вище  — колишнє водосховище у Миколаївському районі Миколаївської області (Вітовська балка) і в Корабельному районі міста Миколаїв. Створено 1957 року. Водосховище наливне. Вода подається з Інгулецького каналу. Повний об'єм водосховища 31 млн м³, корисний — 29,9 млн м³. Довжина берегової лінії — понад 11 км.

До 2007 року водосховище використовувалося для промислового і побутового водопостачання Миколаєва. Станом на сьогодні водосховище не експлуатується. Вживаються заходи для його відновлення.

Також під час зустрічі розглянули питання реконструкції Казанківського групового водопроводу з метою водозабезпечення населених пунктів Єланецької територіальної громади Вознесенського району централізованим питним водопостачанням.

Перший заступник Єланецького селищного голови Олександр Селютін повідомив, що реалізація проєкту забезпечить понад 10 тисяч жителів громади доступним питним водопостачанням. Разом з тим після завершення проєкту перспективна ділянка може охопити ще сім тисяч осіб у 17 населених пунктах.

Нагадаємо, що у квітні 2022 року через бойові дії було пошкоджено водовід,  яким здійснювалося постачання води з річки Дніпро до міста. Через це з середини Миколаїв був позбавлений централізованого водопостачання. Наразі у жителів міста є лише технічна вода, що подається зі свердловин. Таку воду небезпечно використовувати для приготування їжі. 

Як повідомляла «Гривна», у перший день жовтня на Миколаївщині почнуть відкривати Пункти незламності.

Читайте також: У Миколаєві готуються до реалізації проєкту реконструкції водогону

Джерело: https://grivna.ua/publikatsii/vidnovlennya-zhovtnevogo-vodoshovisha-stane-alternativoyu-rezervnogo-dzherela-vodopostachannya-dlya-mikolaeva

 

Опубліковано: Середа, 20 вересня 2023