м. Миколаїв
Сьогодні три карети швидкої допомоги передав місту бізнесмен Сергій Гнатко, який не побажав афішувати назву свого підприємства |
- На цих машинах працюватимуть звичайні лінійні бригади, які зможуть надавати допомогу і у важких ситуаціях, і в звичайних. Усі автомобілі готові до проведення реанімаційних заходів, укомплектовані дефібриляторами, електрокардіографами і «дихальною» апаратурою. Сьогодні у нас працює 31 бригада, так що додаткові 3 машини - це відчутна допомога, - зазначив головний лікар станції швидкої медичної допомоги Максим Бекало. - Відповідно до стандартів, прописаних Міністерством охорони здоров'я України, місту необхідно ще 10 «швидких».
Уже зараз в Україні проходить перший етап реформи в охороні здоров'я. Найближчим часом медична допомога буде розділена на види: екстрена (швидка), первинна (сімейний лікар), вторинна (травмпункти), третинна (планове лікування хронічних хворих), паліативна (допомога вмираючим).
Первинна допомога буде надаватися в амбулаторних умовах лікарем загальної практики за місцем проживання пацієнта. Вторинна допомога - як амбулаторно, так і стаціонарно лікарями вузьких спеціальностей. Третинна допомога - це вже високоспеціалізована допомога, яка передбачає застосування високотехнологічного обладнання та високоспеціалізованих медичних процедур.
Медична реформа передбачає зміну функцій «швидкої допомоги». Її нове завдання – не надати допомогу на місці, а швидко довезти пацієнта до лікарні. Запланований час приїзду швидкої за викликом в місті - 10 хвилин. І такі реанімобілі - це істотна підмога для системи медичного обслуговування, яка реформується.
Начальник міського управління охорони здоров'я Лариса Дергунова подякувала спонсора за такий щедрий подарунок. Лариса Юріївна наголосила, що закупівля спецавтомобілів - це великі непідйомні витрати для міського бюджету, а оновлення та поповнення парку «швидких» необхідно для екстреної медицини.
Міський голова Володимир Чайка, передавши ключі від новеньких «швидких», розповів, що Миколаїв, хоч і не в ряду міст, де реалізується щільний проект реформування охорони здоров'я, багато зробив, щоб наблизити медичне обслуговування до городян. В місті вже не один рік працюють 14 сімейних амбулаторій і найближчим часом відкриються ще кілька. Володимир Дмитрович зазначив, що завдяки введенню системи сімейних лікарів у кожного городянина відпаде необхідність в самолікуванні, а значить, людина вчасно отримає медичну допомогу. Все нове - добре забуте старе. Лікар загальної практики - це фактично повернення до системи земських лікарів.
Швидка медична допомога вже через кілька місяців стане ближчою до жителів Центрального району. На найближчій сесії міської ради, 19 квітня, депутати мають виділити відсутні 230 тис. грн. для проведення остаточних робіт з реконструкції першої підстанції за адресою: вул. Чкалова, 93.