СТАТИСТИКА ВІДВІДУВАНЬ

19327038
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цього місяця
Попереднього
Загалом
3553
9323
3553
519409
328218
19327038

Ваша ІР адреса: 172.20.0.4
2023-09-25 10:16

Календар

Вересень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Березанський район

Березаньська ЦБС у І кварталі 2014 року Друк E-mail

 

Березанська ЦБС інформує:

У І кварталі 2014 року на базі Березанської ЦБС активізувалася робота по відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка:

  1. Для розкриття  усієї величі цієї постаті на виставкових полицях бібліотечних закладів району було відведено найпочесніші місця. 15 січня у центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття тематичних виставок «Вічний як народ» (для дітей), «І сонцем слово засіяло» (для дорослих та юнацтва). Гостею святкової зустрічі, що відкрила цикл заходів з відзначення Року Тараса Шевченка в Україні, стала заступник голови райдержадміністрації Л.Л. Шипова, яка разом з відвідувачами бібліотеки прослухала презентаційний матеріал, підготовлений працівниками відділу інформаційних технологій та обслуговування користувачів ЦРБ. Запропонована інформація переконала учасників заходу в тому, що Кобзар – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серці народу, а його творчість – це святиня, якою дорожить і гордиться кожен українець.
  2. 27 березня в гостинній залі районної бібліотеки відбулася науково-практична конференція на тему: «Феномен Тараса Шевченка у культурному і гуманітарному просторі України». На заході були присутні всі працівники сільських бібліотек-філій, а також районних бібліотек. Робоча зустріч розпочалася з вітального виступу директора ЦБС Туманової Є.А. Висвітила питання української національної ідеї у поезії Тараса Григоровича Шевченка бібліограф відділу методичних та перспективних методик Нофлік З.Л. Душевно і образно розкрила історичну спадщину у творах Кобзаря методист районного будинку культури Малінська І.Ю. А директор районного народного історичного музею Данилко І.В. розкрив вагомість внеску Т. Г. Шевченка у світове образотворче мистецтво. Багатим презентаційним матеріалом «Шевченківські пам’ятки України» закрила низку доповідей завідуюча відділом інформаційних технологій та обслуговування користувачів Андраш Інна Вікторівна. Завершилася науково-практична конференція короткими виступами працівників сільських бібліотек-філій про організацію заходів у рамках відзначення 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка.
  3. Продовжуються заняття зі студентами Університету ІІІ віку. Цього разу в рубриці «За датами – імена, за іменами – історія» представники старшого покоління розглядали постать Тараса Григоровича Шевченка. Усі разом вони згадали біографію та творчий здобуток поета, а насамкінець прекрасно продекламували невмирущий твір Т. Шевченка «Заповіт».

З нагоди 25-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану для найактивніших представників читацької аудиторії було влаштовано зустріч-спогад під назвою  «Ти – вічний біль, Афганістан! Ти – вічний наш неспокій…». Почесним гостем заходу, що мав на меті привернути увагу шанувальників книги до кривавих подій 1979-1989 років, став голова районної ради воїнів-інтернаціоналістів В.Є. Каценюк. Переглянувши відеоролик про випробування Афганського лихоліття, усі присутні приєдналися до інтерв’ю з Володимиром Євгенійовичем Каценюком, яке підготували ведучі зустрічі І.В. Андраш та З.Л. Нофлік. Захоплені розповіддю справжнього воїна, уважні слухачі дізналися багато нового про діяльність спілки воїнів-інтернаціоналістів у Березанському районі та про зусилля, витрачені на встановлення пам’ятника загиблим воїнам-афганцям у райцентрі. Окрім того, Володимир Євгенійович відкрито поділився спогадами про особливості служби в Афганістані, розповів про слід, який вона залишила в його серці та в житті його побратимів. Скориставшись нагодою, поважний гість вручив Почесну грамоту за плідну співпрацю директору районного народного історичного музею Івану Васильовичу Данилку.

Цього березня у рамках Тижня дитячого читання маленьким читайликам Березанської РДБ особливо пощастило. Справжній книжковий драйв для них організували працівники  Миколаївської обласної бібліотеки для дітей ім. В. Лягіна. Після знайомства із нашою бібліотекою обласні колеги враз змінились у казкових героїв, які  театралізованою виставою розповіли історію про дівчинку, яка не любила читати, та все ж  змінила свою думку про значення КНИГИ у житті людини! Вітальним словом із початком тижня учасників заходу поздоровили директор обласної бібліотеки для дітей ім. В.Лягіна Жайворонок Т.А., начальник відділу культури, молоді і спорту Матвієнко Н.П.,  директор Березанської ЦБС Туманова Є.А., які нагородили дипломами «Кращий читач Березанської бібліотеки для дітей» та цінними подарунками – книгами: Григоренко Валентину, Ліпінську Анастасію (4-Б кл.), Сивак Валерію, Бердник Анжеліку, Данилевську Ольгу (5-Б кл.). У святі брали участь вихованці музичної школи Березанщини, які під керівництвом   Казонової Т.В., Манзарук І. та Агафонова Г.А.  подарували дуже емоційні ігри та хорові співи. Всі діти брали активну участь в конкурсній програмі, у ході якої пригадали всі твори улюблених літературних героїв.

У рамках Тижня дитячої та юнацької книги в районній бібліотеці розпочався молодіжний інформаційний марафон «Бібліо IQ: полювання на ерудитів». Працівники бібліотеки організували для юнацтва Березанської школи День відкритих дверей «На замітку допитливому» та гру-знайомство «Бібліоквест». Запрошені учні із завзяттям долали усі випробування на ерудицію та читацьку обізнаність, підготовлені у 5 етапів у вигляді запитань. Незалежно від перемоги чи поразки усі гравці командного квесту були винагороджені солодкими призами.

Протягом І кварталу 2014 року на базі Березанської ЦБС продовжували свою роботу центри вільного доступу до мережі Інтернет з автоматизованими робочими місцями: у ЦРБ – 2, РДБ – 4, Тузлівській б/ф – 3, Коблівській б/ф – 3, Новофедорівській б/ф – 3.

Опубліковано: Середа, 09 квітня 2014