Про регіон
Підсумки роботи промисловості Миколаївської області у І кварталі 2014 року |
![]() |
За даними Головного управління статистики, у І кварталі 2014 року обсяг промислового виробництва в Миколаївській області зменшився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 1,4% (по Україні – на 5%).
Майже у всіх галузях переробної промисловостізафіксований спад. У виробництві харчових продуктів і напоїв обсяг продукції знизився на 5,2%, за рахунок його скорочення у виробництві напоїв – на 19,2%. У виробництві харчових продуктів одержано приросту на 1,6%, зокрема у виробництві молочних продуктів – на 0,2%, у переробленні та консервуванні фруктів і овочів – на 1,4%, у виробництві м'яса та м'ясних продуктів – на 2,1%, готових кормів для тварин – на 3,3%, у переробленні та консервуванні риби – на 36,3%, у виробництві інших харчових продуктів (зокрема, томатних соусів, гірчиці, майонезу, їжі та готових страв, спредів) – на 87%. Водночас, спад відмічений у виробництві продуктів борошномельно-круп’яної промисловості– на 16,6%, хліба, хлібобулочних і борошняних виробів – на 14%, олії та тваринних жирів – на 3%.
Також менше випущено продукції у таких видах промислової діяльності як, виробництво готових металевих виробів – на 59,7%, добування каменю, піску та глини – на 30,6%, текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 25,8%, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції (будівельних матеріалів) – на 12,3%,виробництво гумових і пластмасових виробів– на 7,8%, машинобудування – на 6,8%, металургійне виробництво – на 6,5%, виготовлення виробів з паперу та картону – на 3%.
Разом з тим, на підприємствах з виробництва електроенергії обсяг продукції збільшився на 18,9%. Атомною електростанцією випущено електроенергії на 1031 млн.кВт-годин більше ніж за І квартал минулого року (на 19,8%), водночас, електростанціями, які використовують відновлювальні джерела енергії (вітру та сонця) – на 3,2 млн.кВт-годин менше (на 9,1%). Гідроелектростанціями вироблено електроенергії на 13,8% менше, тепловими – на рівні І кварталу минулого року.
Нарощення обсягів продукції спостерігалось і на підприємствах з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції – на 4,5%.