У містах на півдні України можуть запровадити погодинну подачу води: водогін у Миколаїв може допомогти Друк E-mail

 

У містах на півдні України можуть запровадити погодинну подачу води: водогін у Миколаїв може допомогти

 

На Україну чекає серйозна водна криза в найближче десятиліття. У деяких містах можуть ввести погодинну подачу води.

Найбільш критична ситуація з водою очікується на півдні країни, у тому числі в Одеській області   .

"Ми - на останньому місці в Європі і ситуація не покращується", - підкреслив він.

Більшість запасів питної води Україна отримує з річок, які не беруть початок на її території. Водопостачання Одеського регіону залежить від Дністра, за політичних чи кліматичних змін транзитна вода може зникнути.

Окремо Сухомлін звернув увагу на швидке виснаження підземних вод. Дощова вода не встигає поповнити водоносні горизонти, тож джерела масово пересихають в Одесі та прилеглих населених пунктах.

"Видобувати воду з-під землі стає все складніше", - зауважив Сухомлін.

Паралельно з дефіцитом погіршується якість води. В Україні лише 32% стічних вод проходять повноцінне очищення.

Держагентство з відновлення хоче здати в експлуатацію у серпні 2025 року Миколаївський водопровід. Цей об'єкт частково вирішить водну проблему у сусідніх регіонах, а заощаджені гроші підуть на інші водні проекти на Одещині.

Глава агентства переконаний у необхідності створення єдиного національного центру управління водними ресурсами, щоб реально вирішити проблему водопостачання в Україні.

 

Джерело:

Миколаївська обласна інтернет-газета «Новини N»

https://novosti-n.org/ua/news/U-mistah-na-pivdni-Ukrayiny-mozhut-zaprovadyty-pogodynnu-podachu-vody-vodogin-u-Mykolayiv-mozhe-dopomogty-318363

 

Середа, 02 липня 2025
Гранти на навчання і шлях до роботи: у Миколаєві стартувала нова програма підтримки студентів технічних спеціальностей Друк E-mail

 

У Миколаєві стартує грантова програма для студентів 3 курсу технічних спеціальностей Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. У межах проєкту шість студентів отримають фінансову підтримку в розмірі 15 000 грн на семестр, а після завершення навчання — можливість пройти оплачуване стажування на повну ставку з перспективою працевлаштування.

Взяти участь у програмі можна заповнивши форму https://docs.google.com/forms/d/1R5O43Ui9D_bV33WagH7RAobSb-FJ68r7ErX2O8a4-Cc/viewform?edit_requested=true

Це спільна ініціатива компанії PepsiCo в Україні та благодійного фонду «Твоя опора». На початку реалізації проєкту сторони — PepsiCo, фонд «Твоя опора» та Національний університет кораблебудування — підписали тристоронній меморандум про співпрацю, що закріплює довгострокове партнерство задля підтримки студентської молоді.

Мета програми — підтримати молодих фахівців, зменшити кадровий дефіцит на виробництві та зробити старт у професійному житті доступнішим для українських студентів. Ініціатива спрямована на тих, хто вже зараз здобуває технічну освіту, і готовий розвиватися, щоб у майбутньому приєднатися до сучасного виробництва.

«Підтримка молоді — важливий напрямок нашої роботи, адже саме вона формує майбутнє ринку праці. Програма грантів з подальшим стажуванням у PepsiCo дають студентам унікальний шанс не лише отримати фінансову підтримку, а й зануритися у професійне середовище, розвинутися у великому міжнародному бізнесі та знайти свій шлях у кар’єрі. Ми переконані, що інвестиції в українські таланти сьогодні — це вклад у сильну Україну завтра», — зазначає керівниця відділу залучення та оцінки персоналу PepsiCo Україна Вікторія Півовар.

Детальніше: Гранти на навчання і шлях до роботи: у Миколаєві стартувала нова програма підтримки студентів...

Середа, 02 липня 2025
Доходи зросли майже вдвічі: торік Миколаївщина заробила на туристах ₴1,5 млн Друк E-mail

 

Альона Коханчук

 

Тилігульський лиман. Фото: "МикВісті"

У 2024 році громади Миколаївської області отримали понад 1,5 мільйона гривень туристичного збору — це майже вдвічі більше, ніж у 2023-му.

Такі дані надала Миколаївська обласна військова адміністрація у відповіді на інформаційний запит «МикВісті».

Зазначається, що кількість туристів також зросла. У 2023 році регіон відвідали 80–100 тисяч людей, а у 2024-му — вже до 120 тисяч. Обсяг надходжень від туристичного збору по Миколаївській області за 2023 рік становив 897,3 тисячі гривень, за 2024 рік — 1 мільйон 536 тисяч гривень.

«Зазначене свідчить про позитивну динаміку у сфері туристичної активності в регіоні та зростання ролі туристичного збору як джерела наповнення місцевих бюджетів», — вважають в обладміністрації.

Нагадаємо, туристичний збір — це місцевий податок, який сплачують туристи за тимчасове проживання.

Туристичний сезон на Миколаївщині

Через воєнну ситуацію морське узбережжя, включно з курортами Коблево, Лугове та Рибаківка, Очаків, у 2025 році офіційно залишиться закритим. Натомість жителям Миколаєва пропонують альтернативу — відпочинок біля річок і лиманів у безпечних локаціях, які проходять обстеження. Про це йдеться у статті «МикВісті» «Море під забороною. Де безпечно відпочити влітку на Миколаївщині?».

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Коблівська громада втратила 123,2 мільйона гривень доходу — через заборону доступу до морських пляжів.

Однак на Миколаївщині є Тилігульський лиман – одне з небагатьох місць, де після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну не заборонено відпочивати. З кожним роком ця туристична локація стає все популярнішою. Про те, як змінився туристичний магніт з часом і чи не становить наплив туристів загрозу для унікальної природи біля лиману, читайте у матеріалі «МикВісті»: «Тилігульський лиман у часи війни: як природа та туризм співіснують в умовах зростаючої популярності»

Крім того, все більше українців звертають увагу на пляжі у Одеській та Миколаївській області. Саме тут можна організувати відпочинок біля моря. Про те, які пляжі відкриті у цих містах офіційно та наскільки там безпечно читайте у матеріалі «МикВісті»: «Ракета летить 1 хвилину. Ми не встигнемо добігти до укриття». Яким буде пляжний сезон-2025 на півдні?"

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/public/306693-turystychnyy-zbir-na-mykolayivshchyni-ua

 

Середа, 02 липня 2025
У Миколаєві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з футболу Друк E-mail

 

Підійшли до завершення щорічні змагання за Кубок міського голови з футболу. В понеділок, 30 червня, переможці та учасники турніру отримали свої нагороди. 

Нагадаємо, Кубок Миколаївського міського голови тривав близько двох місяців. За головний трофей змагалися 22 команди різних вікових категорій і в цей день кожен учасник змагань отримав пам’ятну нагороду.  

На урочистій церемонії нагородження були присутні секретар міської радиДмитро Фалько, начальниця управління у справах фізичної культури і спорту міської ради Ірина Бондаренко, директор Центрального міського стадіону В’ячеслав Місаренко, директори спортивних шкіл, тренери та батьки юних спортсменів. 

“Дуже крутий вийшов турнір! Саме на таких змаганнях юні спортсмени мають змогу підвищувати свою майстерність. Кожен з вас вже переможець, тому що ви тут є. Але ваші головні турніри ще попереду. Я вам бажаю, щоб ви якнайкраще проявили себе у майбутньому. Тренуйтесь наполегливо та подякуйте своїм батькам і тренерам, які вас підтримують. Давайте також подякуємо нашим Збройним Силам, адже лише завдяки їм ми можемо проводити в Миколаєві такі заходи. Всіх вітаю з цим святом футболу!” - привітав присутніх Дмитро Фалько.

Головним сюрпризом цьогорічних змагань став особливий подарунок для 22 кращих футболістів турніру. Вони отримали путівки до найбільшого дитячого спортивного табору Trendets Camp. П’ять путівок спортсменам подарував відомий блогер та журналість Дмитро Поворознюк, ще 17 додала Миколаївська міська рада. Таким чином футболісти та футболістки, які найкраще себе проявили в кожній команді протягом змагань, зможуть відпочити і тренуватись у чудових умовах табору. 

Детальніше: У Миколаєві нагородили переможців та призерів Кубку міського голови з футболу

Вівторок, 01 липня 2025
У Миколаївській області стало на 15% менше школярів — один із найгірших показників в Україні Друк E-mail

 

Кількість українських школярів – мінімальна за 30 років

За даними Державної служби статистики, у 2024/2025 навчальному році в Україні навчаються 3,74 мільйона школярів – це найменший показник за останні три десятиліття. Із них приблизно 10% дітей фізично перебувають за кордоном, але залишаються в українській системі освіти.

До 720 тисяч школярів – за кордоном

За даними ООН, серед українських біженців близько 1,4 мільйона – це діти віком від 3 до 17 років. За оцінкою експертів, за кордоном може перебувати до 720 тисяч українських школярів. Офіційної статистики з цього приводу немає, але дослідження ЮНЕСКО показує, що лише у країнах ЄС минулого року навчалося майже 665 тисяч українських дітей шкільного віку.

Причини — війна та страх мобілізації

Батьки вивозять дітей з України через постійну загрозу ракетного обстрілу. У випадку хлопчиків, додатковим фактором стає побоювання можливої мобілізації після досягнення 17-річчя. Виїжджають як хлопчики, так і дівчатка. За результатами опитувань тенденція до виїзду української молоді за кордон після закінчення школи посилюється.

Миколаївщина — серед регіонів із найбільшими втратами

Миколаївська область опинилася серед регіонів, де кількість школярів скоротилася найбільш відчутно — на 15% порівняно з довоєнним періодом. Це один із найвищих показників по країні.

Що каже Міносвіти

Раніше у Міністерстві освіти України підтверджували факт виїзду молоді за кордон після закінчення школи, але наголошували, що не вважають цю тенденцію масовою. Однак, на думку міжнародних організацій та аналітиків, масштаби проблеми можуть бути занижені через відсутність централізованого обліку.

Джерело:

© Миколаївські новини

https://www.niknews.mk.ua/uk/2025/07/01/v-nikolaevskoj-oblasti-stalo-na-15-menshe-shkolnikov--odin-iz-hudshih-pokazatelej-v-ukraine/

 

Вівторок, 01 липня 2025
Платні адмінпослуги у землекористуванні: бюджети Миколаївщини отримали майже ₴330 тис. Друк E-mail

 

Світлана Іванченко

 

Надання адміністративних послуг у Миколаєві. Ілюстративне фото: Суспільне Миколаїв

 

У червні 2025 року землевпорядники Миколаївської області надали понад 3,8 тисячі адміністративних послуг, частина з яких була платною і принесла місцевим бюджетам майже 330 тисяч гривень.

Про це повідомили в Держгеокадастрі у Миколаївській області.

Загалом майже 2,4 тисячі послуг були надані на платній основі. Найбільше запитів стосувалося надання витягів з кадастру та внесення виправлень у кадастрові відомості. 

Понад 1,4 тисячі послуги були безкоштовними. Найчастіше люди зверталися для реєстрації земельних ділянок із видачею витягу з Державного земельного кадастру, виправлення технічних помилок та внесення змін у кадастрові дані.

У системі також зареєстрували 12 нових відомостей про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів.

Окрім цього, в червні зареєстровано 229 земельних ділянок, правовстановлюючі документи на які були оформлені ще до 1 січня 2013 року.

Раніше повідомлялось, що фахівці Держгеокадастру у Миколаївській області  видали 564 витяги з технічної документації щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок. 

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/business/306672-za-platni-adminposlugi-do-biudzhetiv-mykolaivshchini-splatyly-maizhe-330-tis

 

Вівторок, 01 липня 2025
Земля Миколаївщини залишається однією з найдешевших для агробізнесу Друк E-mail

 

Поле у Миколаївській області. Архівне фото: «МикВісті»

Попри родючі ґрунти, аграрна земля на Миколаївщині залишається однією з найдешевших в Україні. Ціна за гектар у червні становить майже 35 тисяч гривень, тоді як у західних областях вона сягає понад 130 тисяч гривень.

Про це свідчать дані аналітичної платформи «Опендатабот», пишуть «МикВісті». 

У Закарпатській області гектар аграрної землі продається в середньому за понад 152 тисячі гривень. У Івано-Франківській — понад 149 тисяч гривень, а у Львівській — більше 137 тисяч гривень.

Тим часом у прифронтових регіонах, таких як Херсонщина, Запоріжжя чи Миколаївщина, ціни тримаються на рівні 34–35 тисяч гривень. Навіть у сусідній Одеській області вартість землі вища — майже 44 тисячі гривень.  

 

Вартість сільськогосподарських земель по областях. Інфографіка: Опендатабот

Як пояснюють аналітики, на ціну впливає декілька чинників, пише Hromadske.

По-перше, через війну загальна площа орних земель скоротилася приблизно на 20%. Це автоматично підняло попит, особливо в безпечніших регіонах. 

По-друге, минулорічна посуха різко підняла ціни на овочі, й багато фермерів вирішили переорієнтуватися саме на овочівництво. Щоб розширити виробництво, почали активно скуповувати землю. 

І нарешті, земля для українців — це не просто бізнес, а частина менталітету: вона сприймається, як надійний актив і родинна цінність, яку можна передати дітям.

За словами генерального директора групи «Агротрейд» Сергія Нечипорука, з моменту старту земельної реформи у 2021 році середня вартість аграрної землі зросла на 30–50%. 

— Динаміка росту вартості землі в середньому по країні за період дії земельної реформи становить 30-50%, при цьому в прикордонних областях східної України через воєнні ризики динаміка обмежена верхньою планкою в 1000-1500 доларів за гектар, а в західних областях доходить до 2500-3000 доларів за гектар, — зазначив Сергій Нечипорук.

Нагадаємо, що за січень-квітень цього року місцеві бюджети Миколаївщини отримали понад 329 мільйонів гривень від земельного податку та орендної плати за користування землею.

 

Джерело:

Онлайн-медіа «МикВісті»

https://nikvesti.com/news/business/306400-mykolaivshchyna-vkhodyt-do-tryiky-oblastey-z-naydeshevshoyu-agrozemleyu

 

Вівторок, 24 червня 2025
У Миколаєві на Флотському бульварі демонтували знамениту гармату – городяни обурені Друк E-mail

У вівторок, 24 червня, на Флотському бульварі в Миколаєві робітники комунального підприємства «Миколаївські парки» демонтували старовинну гармату, яка тривалий час служила однією зі знакових локацій міста.

 

Фото з місця подій опублікував краєзнавець Андрій Шинкаренко.

Чи не пам'ятник культури, а об'єкт деколонізації

Як прокоментував начальник управління культури Миколаївської міськради Юрій Любаров, об'єкт не перебував на балансі управління та не є пам'яткою культури. Відтак його відомство не несе відповідальності за демонтаж.

У прес-службі мерії пояснили, що об'єкт усунули в рамках політики деколонізації. Головний архітектор міста Євген Поляков уточнив, що на гарматі було зображено двоголового орла — герба Російської імперії, що порушує українське законодавство про заборону комуністичної та нацистської символіки.

Де тепер гармата?

За словами Полякова, зараз об'єкт тимчасово розміщений на території КП «Миколаївські парки». А Управління культури, національностей та релігії Миколаївської ОДА вже звернулося з проханням передати гармату до Музею суднобудування та флоту як експоната.

Планова заміна плитки?

Видання Міквісті з посиланням на свої джерела повідомляє, що демонтаж також пов'язаний із майбутніми роботами із заміни плитки на набережній. Роботи нібито почнуть саме з тієї ділянки, де стояла гармата. Проте сам головний архітектор стверджує, що жодних офіційних документів на погодження ремонту до нього не надходило.

— До мене не приходили жодні погоджувальні завдання. Формально це можлива ініціатива, але у мене на руках немає жодних планів чи затверджених рішень, — сказав Євген Поляков у коментарі Преступности.НЕТ.

Громадська думка знову проігнорована

Реакція городян на демонтаж гармати вкрай негативна. У соцмережах миколаївці активно обурюються: за їхніми словами, гармата ніколи не викликала асоціацій із СРСР чи царською Росією, а була впізнаваним та улюбленим арт-об'єктом. Тут фотографувалися, призначали зустрічі, показували дітям, якими були морські знаряддя минулих століть.

«Навіщо? Кому вона заважала? — питання, яке найчастіше звучить у коментарях. Люди критикують дії мерії та звинувачують владу в тому, що думку мешканців давно перестали враховувати. Згадують і інші аналогічні випадки, наприклад, демонтаж блакитних ялинок біля будівлі мерії, проведений за особистим дорученням мера Сєнкевича, незважаючи на суспільне невдоволення.

Сьогодні миколаївці все частіше кажуть: влада поводиться так, ніби місто — її особиста власність, а не територія, де голос людей має щось означати.

 

Джерело:

© Миколаївські новини

https://www.niknews.mk.ua/uk/2025/06/24/v-nikolaeve-na-flotskom-bulvare-demontirovali-znamenituju-pushku--gorozhane-vozmuscheny/

 

Вівторок, 24 червня 2025
Місцеві громади Миколаївщини отримали понад 415 млн.грн. плати за землю Друк E-mail

 

Плата за землю у повному обсязі надходить до місцевих бюджетів і є важливим джерелом доходів бюджетів територіальних громад.

За 5 місяців 2025 року до місцевих бюджетів Миколаївщини забезпечено 415,2 млн грн земельного податку та орендної плати за землю, що на 19,7% або на 68,5 млн грн більше, ніж у аналогічному періоді 2024 року.

Про це повідомили в ГУ ДПС у Миколаївській області, передає Інше ТВ.

Питома вага плати за землю в загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становить 9,6 відсотка.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру, а підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Податківці звертають увагу, що податкове законодавство надає право платникам податків звернутися письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації або за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо розміру площ та кількості земельних ділянок. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю, контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить перерахунок суми податку. 

 

Джерело

ІншеТВ

https://inshe.tv/mykolayv/2025-06-23/934768/

 

Понеділок, 23 червня 2025
Художниця з Миколаєва отримала Гран-прі на міжнародному фестивалі у Лондоні Друк E-mail

 

Українська художниця та дизайнер інтер'єрів Катерина Лазаренко завоювала Гран-прі у категорії "Графіка" на Міжнародному фестивалі мистецтва та талантів Golden Time Talent Festival 2025, що проходив у Лондоні 6 та 8 червня.

Про це повідомила сама художниця.

Робота Лазаренка під назвою "Freedom" ("Свобода"), виконана в техніці пастелі, була визнана найкращою в номінації образотворчого мистецтва. Фестиваль об'єднав понад 150 учасників із понад 25 країн світу.

Заходи проходили на двох престижних майданчиках британської столиці — Triton Square, Regent's Place та Shaw Theatre, Euston Road. У рамках фестивалю відбулися мистецькі виставки, концертні програми та церемонії нагородження.

Художниця вже другий рік поспіль отримує нагороди на цьому міжнародному конкурсі, проте у 2025 році вона вперше була присутня особисто та отримала Гран-прі зі сцени Shaw Theatre.

Катерина Лазаренко – член Спілки дизайнерів України, неодноразова переможниця міжнародних мистецьких конкурсів.

 

Джерело:

Миколаївська обласна інтернет-газета «Новини N»

https://novosti-n.org/ua/news/Hudozhnyczya-z-Mykolayeva-otrymala-Granpri-na-mizhnarodnomu-festyvali-u-Londoni-317846

 

 

Понеділок, 23 червня 2025

Більше статей...

  1. Миколаївські дзюдоїсти здобули шість нагород у "Південній лізі"
  2. Миколаївщина спрямувала ₴6,6 млрд на соціальні потреби
  3. На Миколаївщині значно зросла кількість пожеж в екосистемах: рятувальники назвали причини
  4. У Миколаєві все менше учнів та педагогів: Раду просять переглянути реформування шкіл
  5. Платники податків Миколаївщини поповнили місцеві бюджети на 4,3 млрд грн
  6. Мер Миколаєва поставив ультиматум депутатам: без реорганізації медзакладів – криза фінансування та скорочення міських програм
  7. Миколаївська міська лікарня швидкої медичної допомоги отримала допомогу від Німеччини
  8. У Миколаєві відновлюють барабанні перетинки: прооперовано перших 8 пацієнтів

Сторінка 1 із 49

  • Початок
  • Попередня
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Наступна
  • Кінець